Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • deleted-5277

  • Mesaje scrise: 440
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Mar 2007

  • Mesaj Privat
tot e f sumar, faci referire doar la motor pe cand grosul consumatorilor nu e acolo. Daca as fi in locul tau as repeta masuratoarea cu toate sigurantele scoase apoi le-as baga pe rand. Daca e la fel de mare cu toate scoase as deconecta si electromotorul, daca nici asa nu scade trecem la alternator, sa zicem ca e ceva topit la puntea de diode sau vreo pierdere prin el. Varianta 3 ar fi sa decuplez toti senzorii. Varianta 4 ar fi ca un mecanic idiot sa nu fi masurat pe scala care trebuie intentionat sau ba, adica sa fi mutat o zecimala la aparat, daca e o porcarie chinezeasca in loc de 10k sa zicem a pus pe 100k si tu ai 1,14 in loc de 0.114. Cu o chestie profesionala autoreglabila era altceva
evident la 1.14A e groasa treaba
Skip ads

  • mvm
  • OP
  • 40 mesaje
  • din 20 Jul 2008
  • Astra 2001 y1,7dt
  • Caras-Severin
  • mvm

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Astra 2001 y1,7dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2008

  • Mesaj Privat
O sa incerc aceasta solutie si voi da un raspuns. Daca nu reusesc nimic ma voi adresa unui Bosch car service pentru o testare ºi diagnozã computerizatã. Multumesc!
  • mvm
  • OP
  • 40 mesaje
  • din 20 Jul 2008
  • Astra 2001 y1,7dt
  • Caras-Severin
  • mvm

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Astra 2001 y1,7dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2008

  • Mesaj Privat
ANSWERS stii cumva poate fi din cauza unui releu?
  • ANSWERS

  • Mesaje scrise: 70
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Dec 2004

  • Mesaj Privat
poate fi de la orice . pune ampermetrul si masoara . dar asteapta 20-30min .este posibil sa nu ai deloc probleme .adica in prima faza sa ai consum 140mA iar dupa 10min sa cada singur in limite normale .succes !
Skip ads

  • CATA26BCN

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
asteapta 10 minute pentru o masuratoare elocventa.sa ai toate usile inchise,iar daca ai alarma,chiar daca scoti sgurantele sfaul meu e sa anulezi si intrerupatorul de la capota pentru a fi sigur ca nu se aprinde vreo plafoniera.un astra g are 6 calculatoare : ECU,ECM,AIRBAG,POMPA iNJ,CEASURI BORD.pe linga asta mai vine si CD-ul.nu stiu de unitatea SERVO-directie daca ar si alimenare permanenta.dei sint DESTULE calculatoare in st-by.... Exclamation
  • mvm
  • OP
  • 40 mesaje
  • din 20 Jul 2008
  • Astra 2001 y1,7dt
  • Caras-Severin
  • mvm

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Astra 2001 y1,7dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2008

  • Mesaj Privat
petrecila, m-as bucura daca ai citi aceste randuri. Am intrat amandoi intr-o proasta discutie si sincer imi pare rau. Sa stii ca parerea mea este ca nu stiu totul caci daca stiam nu mai intrebam. Nu am multe interventii caci vreau sa scriu decat daca am probleme sau pot ajuta, altfel ma multumesc citind. Te inteleg daca nu vei mai purta discutii cu mine, dar ... poate te mai gandesti. Trabantistii pe unde se intalnesc se saluta intre ei, noi de ce nu am putea?
  • LDivora

  • Mesaje scrise: 3,096
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH/PSG16
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Off topic: Ca sa nu existe carcoteli, mentionez ca eu am "pieptanat" topicul.
@petrecila, @turculetz: hai sa lasam colegii sa rezolve problema!
  • mvm
  • OP
  • 40 mesaje
  • din 20 Jul 2008
  • Astra 2001 y1,7dt
  • Caras-Severin
  • mvm

  • Mesaje scrise: 40
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Astra 2001 y1,7dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Astazi am refacut masuratorile. Dupa cca. 25 minute curentul scade la 0,03 - 0,04A, ceea ce cred ca este un curent bun (mentionez ca initial cu o usa deschisa aparatul indica 0,86A, apoi dupa inchiderea usii scade la 0,14A, iar dupa cca. 25 minute scade la 0,04A). Nu stiu de ce la service mi-au spus ca este ceva defect (acolo asteptau cca. 10 minute sa scada curentul) ... dar ma bucur ca s-a rezolvat si VA MULTUMESC TUTUROR pentru sprijin! (inclusiv tie PETRECILA)
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR