Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • yns99

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2008

  • Mesaj Privat
da-ti o parere sau daca ati auzit de cineva care a reparat ,ca una noua costa si nu-mi pot permite momentan
Skip ads

  • Eugen Ripanu

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Salut,yns99.
Pentru un Astra 1992 C16NZ am incercat eu sa gasesc un atelier,si am descoperit pe net unul in Brasov. Nu m-am inteles cu ei. Solutia a fost la dezmembrari, o caseta de Cielo, produsa in Canada, care este identica cu cea de Astra mea.Am schimbat-o in septembrie, si dupa 7000 km nu am probleme.Pretul a fost 225 roni. Demontarea si montarea le-am facut eu. Dupa operatie, obligatoriu se refac unghiurile.
E interesant si ce defect are caseta; a mea avea bucsa intermediara uzata(nu pierdeam ulei, aveam un joc in caseta).Daca eram pe faza, cautam o caseta care pierdea ulei dar avea bucsa intermediara buna, si cumparam numai bucsa.
Pe de alta parte, nu-i banuesc pe cei de la Opel ca ar proiecta permanent reperele componente la noile tipuri; utilizeaza reperele fiabile si la generatiile urmatoare de masini. Afla codul casetei, si apoi verifica alte marci.O caseta noua pentru Astra F 1992 costa 2490 roni. Mie mi se pare diferenta demna de luat in seama.
  • szilid

  • Mesaje scrise: 479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Corsa 2002 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Jun 2006

  • Mesaj Privat
yns99 - poti folosi cu incredere functia de cautare

https://www.clubopel.com/vie...t=caseta+directie
  • yns99

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2008

  • Mesaj Privat
nu pot pleca din bucuresti,si nu pot sa raman fara masina mai mult de o zi .
Skip ads

  • 89dam

  • Mesaje scrise: 1,175
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2006 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2008

  • Mesaj Privat
raspunsul il gasesti aici! https://www.clubopel.com/vie...p;highlight=trami
Locatia de reparare este undeva in Targoviste Dambovita ~ 80km de Bucuresti. Durata in jur de 1 - 4 ore! pret cel mai mic de pe piata, iti urez bafta!
P.S. Daca mergi sau iei legatura cu @Trami spui de la cine stii de el, eu sunt din Targoviste (Astra H caravan albastru inchis cu nr de Bacau)
  • yns99

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Sep 2008

  • Mesaj Privat
multumesc 89dam incerc s-ajung
  • TyTy

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Vaslui
  • Masina: Corsa 1996 z12sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2007

  • Mesaj Privat
yns99 a scris:da-ti o parere sau daca ati auzit de cineva care a reparat ,ca una noua costa si nu-mi pot permite momentan

incearca la numerele astea de tel: 0740035696 ; 0722500608 am auzit ca au preturi bune
  • MARYAN_1967

  • Mesaje scrise: 12
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Pentru pompe si casete de directie am gasit un atelier in Pitesti sau Tirgoviste, asa ceva dar se rezolva totul prin curierat va dau numarul de telefon ca eu asa am procedat 0741202777
  • Wall02

  • Mesaje scrise: 523
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2013

  • Mesaj Privat
stie cineva unde as putea sa repar/reconditionez o caseta de directie, caseta e sistem TRW generation 1, problema este ca imi pierde ulei pe la burdufi si sarcina la volan in viraje este cam grea adica pun prea multa forta cand invart volanul, am fost la fostul smt-eu de la maracineni nu recomand un atelier sau mai bine as zice un garaj care nu merita nici sa intri si mi-au cerut 1130 lei pt toata munca adica demontat/montat si reconditionat caseta, in schimb am gasit http://www.serviceautoaparatori.ro/ sper sa nu se considere reclama,
dupa cum zic ei ca sunt autorizati de R.A.R sa reconditioneze caseta si pozele cu pararatura care o au ma fac sa cred ca sunt buni si mi-au facut un pret de 950 lei in care intra urmatoarele: 550 lei reconditionat caseta 100% si 400 lei manopera iar in manopera intra demontat/montat, curatarea instalatiei de pe masina + geometria si o diagnoza generala a masinii si uleiul servo si m-ar mai consta 80 lei benzina pana la bucuresti?
Stiti ceva despre ei a facut careva acolo? sau in pitesti este vreunu mai bun?Stima
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR