Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...
  • dragosheluv

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2005 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor. Am si eu o dilema, mi-as cumpara un coupe, preferatele mele ar fi ori un Bertone ori un Peugeot 406 coupe. Dpdv al designului sincer invingator ar iesi Pug. iar dpdv al taxei auto Bertone In rest pretul ar fi aproximativ la fel, Bertonele 1.8(euro 4 cred? app din ce an s-a introdus euro 4la Bertone?) iar Pug 2.0 16v euro 3(mi-as fi luat un 2.2 hdi care sunt f fiabile si consum mic dar taxa de poluare este enorma), Pug cu un an doi m batran, km un pic mai multi dar dotari full. M-ar interesa opiniile voastre pro si contra legat de fiabilitate, costuri de intretinere, preturi concrete piese, orice m-ar putea ajuta sa decid. Multumesc.
Skip ads

  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Bertone din 2001 , Z18XE de 125 de CP , este euro 4 in general . Zic in general , pt ca astoia de la RAR poa' sa le nazare orice .
Motorul 1.8 cod X18XE , 116 CP este euro 3 si a fost si pe bertone , intr-o masura mai mica .
Si eu aceeasi dilema am avut cand mi-am luat bertonele acu 5 ani , mai alkes ca designul lu 406 e superb . Problema a fost ca n-am gasit un 406 cu km mai putini
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
x18xe este euro 2.chiar si din 2000.
eu as alege bertone.poate sunt subiectiv,dar nu ma omor dupa masinile franceze.
  • tiry213

  • Mesaje scrise: 449
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1998 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Peugeot. E printre cele mai frumoase coupe-uri.
Skip ads

  • cristi.h

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Unde pune mana Pininfarina, se cunoaste.
Exteriorul il stiti, asa ca va arat si un interior frumos Rolling Eyes






  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Mda , din pacate nu se poate spune acelasi lucru si despre bertone , pt ca nu a fost lasat sa se implice foarte tare in modificarea Astrei coupe , in speranta ca nu vor salta costurile de fabricatie foarte mult
Adica s-au bucurat la bani mai putini .. o capota modificata , un far , o sigla si butoanele de Astra G
Eu mi-as lua Peugeot daca ar fi sa gandesc cu inima . Daca as gandi cu mintea , le-as sari pe amandoua din schema Smile
  • cristi.h

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Oct 2008

  • Mesaj Privat
de-as gandi si eu cu inima as lua si maine un 406 coupe ... problema e rationalul (cheltuieli).
offf ...
oricum o sa ramana masina mea de suflet.
  • dragosheluv

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2005 z16xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2008

  • Mesaj Privat
bertone a scris: Daca as gandi cu mintea , le-as sari pe amandoua din schema Smile

De ce zici ca le-ai sari pe amandoua? Sunt curios de ce un posesor al unui bertone sa zica asta... mi-ar placea sa aflu parerea ta despre bertone, ce probleme ai avut, ce plusuri ce minusuri, costuri de intretinere. multumesc
  • mirceap

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z19dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2008

  • Mesaj Privat
dai click unde scrie 2416 mesaje sub numele lui si sigur gasesti ce a scris el despre bertone
  • bertone

  • Mesaje scrise: 2,294
  • Locatie: buzau
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Jun 2005

  • Mesaj Privat
dragosheluv a scris:
bertone a scris: Daca as gandi cu mintea , le-as sari pe amandoua din schema Smile

De ce zici ca le-ai sari pe amandoua? Sunt curios de ce un posesor al unui bertone sa zica asta... mi-ar placea sa aflu parerea ta despre bertone, ce probleme ai avut, ce plusuri ce minusuri, costuri de intretinere. multumesc


Sunt fost posesor de bertone , iar parerea mea este formata dupa sute de mii de km facuti pe drumurile astea cu un bertone , o calibra , un twintop si mai putin cu un gtc .
Masinile sport sunt faine , insa m-am saturat sa ocolesc gropi si sa simt disconfortul . Drumurile nu se vor repara , nimic nu se va schimba in tara asta , drept care mi-as lua un SUV sau Jeep Laughing
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Opel vs ...

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR