Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • andreshmek

  • Mesaje scrise: 168
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 1992 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2008

  • Mesaj Privat
salut , uite ca ma chinui si eu de vreo 2 zile sa termin proiectul , acum va pot prezenta opera Smile
scuzati bara fatza, urmeaza sa o schimb Razz







Skip ads

  • gxg_tm

  • Mesaje scrise: 1,176
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Agila 2002 ARY
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Jan 2008

  • Mesaj Privat
a iesit frumos , e ceva diferit !
esti amabil sa ne spui cum ai facut si cu ce ? Rolling Eyes
  • andreshmek

  • Mesaje scrise: 168
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 1992 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2008

  • Mesaj Privat
pai , le-am facut din acril modelat la caldura , cu leduri albe superbright si multa migala , detaliile le deslusiti voi. eu iau bani pe o asemenea lucrare Smile
  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
SI cam cati bani iei tu ptr o asemenea lucrare? Intr-adevar a iesit bine.
Skip ads

  • andreshmek

  • Mesaje scrise: 168
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 1992 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2008

  • Mesaj Privat
hop si cu niste poze cu bordul , LED upgrade







  • andreshmek

  • Mesaje scrise: 168
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 1992 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2008

  • Mesaj Privat
m-am intors , am terminat conversia la bord cu turometru ... a iesit ceva de genul ...




stiu ca la kilometraj un led e cam fitzos si se vede un pic mai intunecat , urmeaza diseara sa il schimb cu altul Smile in realitate nu deranjeaza deloc , dar nu da bine la poze Razz
  • Ciuby

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Tigra 1996 x14xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Poti face conversie de la ace mate la cele luminate? Pentru un opel tigra a m-ar interesa.

Daca da, cam la cat se ridica toata treaba? Smile
  • andreshmek

  • Mesaje scrise: 168
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 1992 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2008

  • Mesaj Privat
nu cred ca se poate face ceva , pentru ca nu ai spatiul din jurul acului indeajuns de mare ca sa poti lumina cumva pe acolo

nu zic ca e imposibil ,dar nu as face asa ceva pentru mine desi am cateva idei ...dar pentru altul ?

apropo ..vezi ca se gaseste plasma ptr bordul tau Smile incearca asa, stiu ca acele tot neiluminate o sa fie dar macar o sa arate mai frumos..
Skip ads

  • andreshmek

  • Mesaje scrise: 168
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 1992 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2008

  • Mesaj Privat
LATER EDIT: am gasit undeva pe net o solutie , sa-ti vopsesti acele cu o solutie ce lumineaza puternic cand este activata de lumina UV

deci in principiu iti trebuie o "oja" (30 ron- disponibila pe rosu-portocaliu , verde si albastru) de-aia si un led UV ca sa iti activeze vopseaua , poti sa-l pui oriunde indreptat spre bord ca lumina UV este invizibila ptr ochiul uman , deci nu o sa para ca e aprins ledul..dar acele o sa se vada frumos Smile

daca te intereseaza spune si iti dau un pm cu linkul sa nu zica lumea ca fac reclama..
  • Doctoru

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1991 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2009

  • Mesaj Privat
andreshmek a scris:pai , le-am facut din acril modelat la caldura , cu leduri albe superbright si multa migala , detaliile le deslusiti voi. eu iau bani pe o asemenea lucrare Smile

Catzi bani iei k ma int si pe mine am un vectra a la fel k al tau?
  • andreshmek

  • Mesaje scrise: 168
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 1992 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2008

  • Mesaj Privat
daca esti din bucuresti nu prea vad cum ai veni tu pana la braila ca sa-ti montezi baby eyes Smile
  • claudiu-cld

  • Mesaje scrise: 6,566
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2000 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
dar pretuul il poti spune ca doar nu este secret poate omul isi face un calcul si da o fuga la tine la braila si isi monteasa
dar mai intai trebuie sa stie un pret ,asa cum si noi ceilalti suntem curiosi
am inteles ca tu iei bani pentru asta dar cred ca nu esti singurul care face asta pt ca toti am vazut pe aici pe forum unele linkuri unde se facea asa ceva (angels eyes)sau bay eyes cum ii spui tu

nu am vrut sa fiu rautacios ,si daca unora li s-a parut imi cer scuze
Skip ads

  • andreshmek

  • Mesaje scrise: 168
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 1992 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2008

  • Mesaj Privat
nu am zis-o cu rea intentie ...

materialele costa 120 ron (118 mai exact)

restu pana la 300 ron este manopera si bibileala , dat jos faruri ..demontat sticle curatat , format inele asezat etc..

inelele au intrarea de tensiune stabilizata , asa ca nu exista riscul sa le supra alimentezi , ele fiind alimentate constant la o tensiune de 12v oricat de mult va fluctua tensiunea in circuitul masinii ..astfel elimini riscur de a le arde sau de a le scurta viata...
  • hot
  • ***
  • 835 mesaje
  • din 29 Jul 2007
  • Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Botosani
  • hot

  • Mesaje scrise: 835
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 2007 Z-1.9-DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2007

  • Mesaj Privat
andreshmek a scris:nu am zis-o cu rea intentie ...

materialele costa 120 ron (118 mai exact)

restu pana la 300 ron este manopera si bibileala , dat jos faruri ..demontat sticle curatat , format inele asezat etc..

inelele au intrarea de tensiune stabilizata , asa ca nu exista riscul sa le supra alimentezi , ele fiind alimentate constant la o tensiune de 12v oricat de mult va fluctua tensiunea in circuitul masinii ..astfel elimini riscur de a le arde sau de a le scurta viata...


Aoleu.De unde ai scos pretul ala?(la materiale).Eu mi-am facut si nu m-a costat mai mult de 40 lei toata distractia si mi-a mai ramas si leduri(pe care le-am folosit la lampile de la nr.inmatriculare).180 lei manopera?
Dragi colegi (nu am timp de asa ceva ca m-as apuca de facut inele)construiti-va singuri ca nu va trebuie facultate ca sa modelati niste inele din plexi pe care sa le puneti in farul masinii.Cine se risca si vine pana la Dorohoi ii fac eu moca(cu materialele lui)ca si asa ieri am lucrat aproape o zi intreaga la masina unui coleg de pe forum si l-a costat doar 7 lei manopera(o pizza) Very Happy
  • andreshmek

  • Mesaje scrise: 168
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 1992 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2008

  • Mesaj Privat
fiecare munceste pe ce vrea ...

ledurile costa exact 80 ron -8 bucati (daca pui ieftine arata ieftin) -in poze la mine erau inelele cele cu leduri de 2 lei bucata...o sami fac timp sa incarc in garaj si cu cele noi (leduri de 44000 mcd Nichia Japonia)
vergelele sunt 25 ron
stabilizatoare de tensiune -3 ron bucata = 6 ron
mufe(da , trebuie si de-alea..nu merge numai cu banda izoler + eu folosesc tuburi termocontractile) 3 lei bucata set mama-tata x2 = 6 ron

sculele si le cumpara fiecare ..nu shtiu cu ce taiati voi inelele..poate va place sa munciti cu panza de bomfaier, si sa dati gauri cu fier incalzit ..eu nu le fac asa...

imi cer scuze daca am ofensat pe cineva cu oferta mea de pret..unora le place sa construiasca singuri iar altora le e mai usor sa dea bani...topicul meu se cheama custom baby eyes - nu VAND custom baby eyes..
voi ati intrebat nu eu m-am oferit


salut!
  • ZouZou

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
una peste alta, felicitari pt pasiune si realizare. si ma bucur sa mai vad si opelisti braileni, cu toate ca nu prea apuc sa vin la intalniri pe acasa. daca vrei sticker clubopel, mai am cateva prin torpedou iar pe weekendul viitor vin acas. exista si suporti numere clubopel, am adus cand am mai fost p'acas la 7 lei setul, si apoi te declari opelist "marcat" Smile
  • andreshmek

  • Mesaje scrise: 168
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 1992 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2008

  • Mesaj Privat
salut zouzou Smile

cred ca ma bag la sticker , desi as fi atras si de suportul de nr , eu am cu autoitalia Razz

sa-ti "ochesc" masina mai bine , poate te vad prin oras ...
  • been

  • Mesaje scrise: 267
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Aug 2008

  • Mesaj Privat
salut hot
daca poti pune o schema ceva cu confectionarea inelelor(materiale)

ms
  • gabonne

  • Mesaje scrise: 1,302
  • Locatie: braila
  • Masina: Vectra 1993 1.7TD
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2006

  • Mesaj Privat
off: poate apari si la o intalnire @andreshmek
  • andreshmek

  • Mesaje scrise: 168
  • Locatie: Braila
  • Masina: Vectra 1992 c18nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2008

  • Mesaj Privat
da , cum sa nu ...am vrut sa vin dar a fost 8 martie etc...si n-am reusit sa ajung ...dar pe 22 sigur ajung Smile

imi face mare placere sa mai vb cu alti oameni pasionati de masinile lor , mai ales opel
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR