Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B
  • szian

  • Mesaje scrise: 1,173
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Clapeta inchide si deschide atita face. Asa cum e aerul intra de afara iar cind apesi pe buton inchide clapeta si nu lasa sa intre aerul de afara. Daca mergi in spate la o masina care scoate fum apesi pe buton inchide clapeta si nu mai intra fum in masina. Normal ca aeroterma se vede.
Skip ads

  • george_torro

  • Mesaje scrise: 187
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2012

  • Mesaj Privat
La mine se vede aeroterma cand clapeta este jos iar cand clapeta este sus nu se mai vede.cand este pe recirculare se mai vede sau nu aeoterma ...am si butonu defect si de aceea nu pot sa stiu cand este apasat sau nu.
  • szian

  • Mesaje scrise: 1,173
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Ia un alt buton de la cineva de proba. De obicei la buton nu are ce sa se strice. Doar becurile se ard. Am desfacut si stiu, Dar ce conteaza atita pentru tine daca se vede sau nu aeroterma cind apesi pe buton? Conteaza ca clapeta sa iti inchida si deschida din buton
  • george_torro

  • Mesaje scrise: 187
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Vroiam sa stiu pana fac rost de un alt buton.la buton am umblat eu si cred ca am deranjat lamelele din interior.
Skip ads

  • szian

  • Mesaje scrise: 1,173
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2010

  • Mesaj Privat
Asta e altceva. La buton nu are ce sa se strice , ca ai umblat tu si nu l ai montat bine la loc e altceva. Ca sa vezi ce ai gresit desfa alt buton A/C de exemplu si vezi cum e
  • george_torro

  • Mesaje scrise: 187
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Am incercat sa bag pe cel de ac in lucul lui dar nu intra,de desfacut nu il mai desfac ca poate il stric si pe ala Smile o sa caut unul pe la dezmembrari saptamana ce vine.
  • george_torro

  • Mesaje scrise: 187
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2000 X18XE1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2012

  • Mesaj Privat
Problema rezolvata si buton reparat.Toata defectiunea a fost lipsa sigurantei.D c lipsea de acolo nu pot sa stiu ca nu am mai gasito de loc si mai pe vara mergea bine recircularea.
Cine mai pateste ca mine sa verifice prima oara siguranta nr 30 din tablou la vectra b2 si apoi sa caute alte defectiuni.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra
  3. Vectra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR