Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ciucurica

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Buna ziua,

caut stapani pt 2 pui de pechinez. au 2 luni si jumatate. nu au vaccin sau deparazitare facute. Nu sunt bolnavi si nici nu au vreun handicap fizic.
rog ca cei interesati de anunt sa se gandeasca bine deoarece un catel este o responsabilitate destul de mare si nu vreau sa ajunga in strada sau tinuti in lant si hraniti odata la 2-3 zile. Stapanul ideal trebuie sa ii ofere unui catel atentia necesara, sa se joace cu el, sa il plimbe, sa il scoata afara pt nevoi fiziologice, in cazul unei afectiuni sa mearga imediat cu animalul la veterinar ( sa nu existe scuze de genul n-am timp sau bani sau ploua afara), sa se ingrijeasca de aspectul animalului ( spalat, tuns, taiat unghii), sa ii ofere hrana adecvata ( nu resturi de la masa, oase de pasare sau peste, pielea de la pui sau bucati de ciocolata, cainele nu e cos de gunoi!). ATENTIE:daca un doritor nu imi ofera incredere nu voi ceda animalul!

Rasa pechinez: femela, 2luni si jumatate





Rasa pechinez: mascul, 2 luni si jumatate





Masculul este o fire mai timida, prefera sa stea sa observe si apoi sa sara la joaca. Are un apetit imens. Ii place sa se joace si sa fie in compania altor catei. Mananca mancare uscata de catei. Are obiceiul ca atunci cand il iei in mana, te apuca cu labutele din fata si te strange tare.


Femela este o fire mai energica, vrea sa se joace incontinuu. Este cuminte, ca apetit mananca normal. Adora compania altor catei. Mananca mancare uscata de catei. Ii plac plimbarile si este mereu curioasa fiind si singura care iese prin curte sa se plimbe.



Parintii:



Va rog tratati cu seriozitate.

Contact: 0765509510 sau marius.adrian@yahoo.com
Skip ads

  • ciucurica

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
sper sa mearga pozele intrucat merge foarte urat site-ul.

PS: in poza cu tatal lor mi-a iesit piciorul pe fundal , nu il luati in considerare. Smile
  • marius007zo2

  • Mesaje scrise: 734
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2007

  • Mesaj Privat
nu se da si piciorul ? Smile)
  • ciucurica

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
nu! ala e adjudecat:)
Skip ads

  • ciucurica

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
nu este nimeni interesat sa adopte un sufletel?
  • ciucurica

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
interesat careva?
  • al3xtrana

  • Mesaje scrise: 521
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Sper sa fie care-va interesat de un suflet atat de mic, pacat ca esti asa de departe ca ti-as fi luat eu masculul. Sad
  • GL99VRC!

  • Mesaje scrise: 616
  • Locatie: Galati
  • Masina: Astra 2001 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2006

  • Mesaj Privat
I-mi sunt foarte dragi ,dar stiu foarte bine ce inseamna sa ai un astfel de animalut.Eu am de 16 ani si jumatate unul care mi-a facut si pui,a fost operata toata burta si a fost si paralizata cu picioarele din spate o perioada de la o cazatura la scara blocului.Cu multa munca ,rabdare si atentie,am reusit sa o pun pe picioare si sa traiasca bine pina la aceasta virsta.Am 55 de ani si este totul pentru mine.Nu stiu cum va fi fara ea.Daca nu o aveam cu draga inima i-ti luam unul.Studiaza mult pe cei doritori.S-ar putea sa-i ia pt. vinzare,nu pentru ei.Se impun anumite obligatii pt.ei.Sunt niste suflete de fapt.Nu?
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
eu sunt interesat, de fapt am vazut anuntul de cand a fost pus dar nu ma pot deplasa pana la bucuresti sa il (ii ) iau. Mai avem o catelusa si o fetita mica, stam la curte si este loc si dragoste pentru toti dar chiar nu vin la bucuresti sa il (ii )iau. Daca ai drum spre urziceni, adu-mi-i mie pe amandoi.
  • dstefan

  • Mesaje scrise: 410
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Zafira 2007 z16xe1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Atentie la vaccinuri! O spun din experienta, am si eu un catel care a crescut deodata cu fiica mea, acum are 13 ani (catelul). La varsta mica, catelul este expus la tot felul de boli "de copilarie", cea mai grava fiind parvoviroza (de obicei mortala), vaccinul facut prea tarziu fiind deseori tardiv. Ar fi tare mare pacat pentru aceste animalute ca, pentru 20-30 de lei, sa sufere (si sa suferim si noi). Scuze de off-topic!
  • ciucurica

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
nu-i problema, mersi ca m-ai avertizat, inca nu mi-am facut griji pentru ei pt ca i-am tinut inchisi intr-o dependinta, afara fiind frig si venind tot felul de animale am preferat sa ii tin inauntru.

@GL99VRC - ii studiez si am grija sa dau animalele pe maini bune, de aceea am si pus un anunt mai "agresiv"
- anul trecut am gasit un pui de labrador negru, l-am tinut o sapt si apoi i-am gasit si stapan, abia pe la al 13-a persoana m-am hotarat, acum dat fiind faptul ca astia 2 sunt cateii mei cred ca o sa fiu si mai strict Smile

@ invest - inainte sa vad mesajul tau s-au aratat interesati 2 cunostiinte, daca nu sunt hotarate cu cea mai mare placere vin la tine, mai ales ca animalutele sunt in ialomita, adancata ( la vreo 18 km de urziceni)
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR