Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Daca nu te asiguri este culpa comuna, stai linistit iti zic sigur, nu el este vinovat chiar daca a parcat aiurea. Deoarece el este obligat sa se asigure iar tu esti obligat sa pastrezi distanta. Asta cu parcarea in locuri nepermise e zero barat eu am luat oglinda unu taximetru care era parcat pe banda de facut dreapta si ghici cine a fost de vina (eu ca nu am apreciat distanta) ala nici macar in statie de taximetre nu era si era si la mai putin de 5 m de intersectie iar dasupra lui era semn cu oprirea interzisa. Pe politis nici nu l-a interesat.
Skip ads

  • Suller Istvan

  • Mesaje scrise: 434
  • Locatie: turda
  • Masina: Kadett 1986 1,3
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Din cate vad nu prea s-a inteles ce vroiam eu sa spun in posturile anterioare, dar las ca e bine si asa, si referitor la ultimul post mie mi se pare ca ti l-ai autointitulat...
De gresit gresim cu totii si nici pe departe vina nu este exlusiv a niciunuia fie el pieton, biciclist, motociclist, sofer, pilot sau stiu eu mai ce...
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
cristiandvd a scris:1)"Profesore" ? Nu stiu unde ai vazut tu ca sunt profesor.
2) Esti sigur ca nu ai nici o frustrare ? Rolling Eyes
3) Repet intrebarea poate n-ai citit cu atentie (se intampla cand esti mai nervos din fire sa iti scape detalii). De cate ori te incurca pe tine in traficul de zi cu zi o motocicleta si de cate ori o masina ?

1. Adresarea cu profesore este pentru ca iti place sa te erijezi in cel care da lectii micutilor.
2. Dupa cum am scris de mai multe ori in acest topic timpanele si retinele mele se simt foarte frustrate si imi e imposibil sa las aceste frustrari acasa.
3. Vad ca detaliile scapa dupa cum era de asteptat persoanelor care vad paiul in ochii celor din jur! Daca vrei sa faci o analiza relevanta trebuie sa analizezi de cate ori ne deranjeaza motociclistii dobitoci raportat la numarul de motociclisti pe care ii intalnim si de cate ori ne deranjeaza "conservarii" dobitoci raportat la numarul de "conservari" pe care ii intalnim zilnic. Fac pariu ca ti-a scapat acest mic detaliu, cum ca intalnim zilnic mult mai multi automobilisti decat motociclisti. Cool Nu vreau sa cred ca l-ai omis pentru a-ti sustine teoria, deoarece in cazul asta nu ai da dovada de prea mult respect fata de interlocutor.

Daca te mai pot lamuri si cu alte lucruri sunt oricand la dispozitia ta.
  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Suller Istvan a scris:Din cate vad nu prea s-a inteles ce vroiam eu sa spun in posturile anterioare, dar las ca e bine si asa, si referitor la ultimul post mie mi se pare ca ti l-ai autointitulat...
De gresit gresim cu totii si nici pe departe vina nu este exlusiv a niciunuia fie el pieton, biciclist, motociclist, sofer, pilot sau stiu eu mai ce...

Sper ca s-a inteles ca ma referam la deschidera usii si pastrarea distantiei fata de participantii la trafic (fie ei motociclisti pietoni sau automobilisti)
Eu presupun ca la asta te refereai cu autointitularea sau gresesc? ca nu am inteles prea bine.


Ultima modificare facuta de ceribros la Joi 19 Mar, 2009 1:47 pm, modificat de 3 ori in total
Skip ads

  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Suller Istvan a scris:De gresit gresim cu totii si nici pe departe vina nu este exlusiv a niciunuia fie el pieton, biciclist, motociclist, sofer, pilot sau stiu eu mai ce...

Io as fi curios de unde ai scos axioma asta? Shocked Pentru ca mie mi se pare ca sfideaza logica! Exclamation
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
In legatura cu zgomotul ... atata timp cat legea le permite asta e. In alte tari legislatia e alta. Se promoveaza masiv mersul pe bicicleta, scuter, motocicleta. Sa vedeti acolo trafic. Dar, nu am auzit niciodata zgomot. Indiferent cat tureaza motorul scuterele sau motocicletele, nu fac zgomot. Intradevar, nici claxoane nu auzi. Poate ei nu sunt atat de disperati ca noi. Atata timp cat folosesti oglinzile nu ai probleme. In general motociclistii sunt disciplinati, dar sunt si exceptii (ca si la clasa auto, de altfel). In trafic mereu le-am facut loc, desi am vazut si masini care i-au blocat intentionat. Daca eu sunt mare si lent nu inseamna ca nu trebuie sa nu mai las pe nimeni sa treaca. Am vazut masini (camioane) lente, care in momentul in care ajungeau la cate o parcare, opreau pt. a lasa masinile sa treaca, apoi ieseau si isi continuau drumul; dar si nesimtiti care te tin kilometrii in spate si fum. Asta e. Tine de civilizatie si de permise de Curtea de Arges.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Bre ceribros, esti cusurgiu! Problema survine din faptul ca omul gandeste intr-o limba si se exprima in alta. Io cred ca nu e de condamnat, ci din contra, e de apreciat. Alti colegi de etnie de-ai lui se incapataneaza sa nu vorbeasca romaneste, desi traiesc in Romania.
  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
stelea In totalitate de acord cu tine. Eu nu m-am indepartat prea mult de casa, doar p'aci prin Balcani.
Dar: nr exemple negative la ei = nr exemple pozitive la noi. Smile
Dar cine stie? Poate trebuie sa umblu mai mult si mai departe? Rolling Eyes
Skip ads

  • cristiandvd

  • Mesaje scrise: 383
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2008

  • Mesaj Privat
"sa te erijezi in cel care da lectii micutilor", "motociclistii dobitoci"," "conservarii" dobitoci",
Ce pot sa mai zic. Ai dreptate. Eu ma retrag din aceasta discutie.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
"motociclistii dobitoci" sunt aia care se ridica pe o roata in trafic si ne sparg timpanele, iar "conservarii dobitoci" sunt aia care detin cele 3500 permise obtinute in Arges. Ma bucur ca m-ai inteles!
Apropos domnule cristiandvd, de ce ai la status pe mess ca vinzi Opelu' ca sa iti iei motor? Tocmai ti-ai facut o asigurare de viata si te simti protejat? Cool
  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
biela-manivela a scris:... Pana atunci merg si fac tratamente la ORL...


Din punctul asta de vedere, as putea sa te ajut...Smile
Doar sa-mi spui Smile
  • cristiandvd

  • Mesaje scrise: 383
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Prietene, am sa-ti satisfac si aceasta curiozitate. Le vand pt ca mi-am comandat un Mitshubishi Lancer 1.8 CVT 143 CP(are 4 roti).
Si sincer nu am ce face cu 3 masini.
Si da imi doresc o motocicleta , numai ca inca ma simt bine fara fiare prin mine. Si da mi-as cumpara una sa-i scot toba si sa te urmaresc pe tine prin trafic sa o ambalez cat pot , si ii pun si xenon si o sa stau numai in spatele tau si si si si .
Altceva ? Twisted Evil
Skip ads

  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
mihdoi a scris: (...)
Dar cine stie? Poate trebuie sa umblu mai mult si mai departe? Rolling Eyes


Da, sa umbli mai mult si mai departe si sa nu te mai intorci aici ca nu ai nimic bun de pierdut.
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
mihai_b, multumesc dar am deja un medic care ma trateaza!


cristiandvd a scris:Prietene, am sa-ti satisfac si aceasta curiozitate. Le vand pt ca mi-am comandat un Mitshubishi Lancer 1.8 CVT 143 CP(are 4 roti).
Si sincer nu am ce face cu 3 masini.
Si da imi doresc o motocicleta , numai ca inca ma simt bine fara fiare prin mine. Si da mi-as cumpara una sa-i scot toba si sa te urmaresc pe tine prin trafic sa o ambalez cat pot , si ii pun si xenon si o sa stau numai in spatele tau si si si si .
Altceva ? Twisted Evil

In primul rand vreau sa spun ca nu suntem prieteni si nici nu imi doresc asta!
In al doilea rand vreau sa spun ca este "inteligenta" argumentatia ta cu motivatia pentru care ti-ai lua un motor. Cool
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
bag seama ca si aici se incing spiritele
Va potoliti voi, sau va potolesc eu?
  • cristiandvd

  • Mesaje scrise: 383
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Esti mult prea incordat "colegule forumist". Incearca sa te relaxezi. Si nu te mai certa acasa cu sotia, prietena,etc, ca uite vi si iti versi nervii aici pe forum Smile)) Pt ca poti Very Happy
Da nu-i nimic, noi te ascultam si te sustinem. Embarassed

Eu ma retrag.
  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
je...cu tot respectul fata de distinsii colegi, cred ca ar trebui sa intervii la nivel de 'warn' macar deoarece discutia e pe cale sa degenereze...
On topic...in principiu este cam tot ce este si in capul nostru...
O vorba din batrani, care se potriveste in orice context, spune ca degeaba ai cap daca nu ai instructiuni de folosire.
Argumente avem cu totii...fiecare trebuie sa le prezinte nu sa incerce sa le impuna pe considerentul ca "al meu e mai bun decat al tau!"
De ce trebuie sa revenim cu tentative de stingere a flamelor care apar urmare a unor comportamente omnisciente si pline de orgolii?
Eu macar sunt pacificator...Smile...asa ca hai sa incercam sa dezbatem problemele asa cum le sta bine unor oameni cu instructiuni de folosire acolo unde e nevoie...
Cu stima,
Mihai_b
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
cristiandvd a scris:Esti mult prea incordat "colegule forumist". Incearca sa te relaxezi. Si nu te mai certa acasa cu sotia, prietena,etc, ca uite vi si iti versi nervii aici pe forum Smile)) Pt ca poti Very Happy

Ahh, ce ma amuza psihanaliza asta de coltu' blocului! Spre surpriza ta sunt destul de relaxat daca nu ma streseaza motociclistii idioti in trafic. Cum acum sunt la calculator rezulta ca sunt relaxat. In ceea ce priveste relatiile cu sotia iar vei avea o surpiza cand iti voi spune ca sunt excelente! Totusi io zic sa vezi barna din ochiul tau inaintea paiului din familia altuia! Nu de alta dar in timp ce iti faci cursurile de psihanaliza la o secarica sotia s-ar putea simti neglijata si sa caute sa rezolve problema. Cool
Apropos e scumpa tare Vectra lu' matale din 2001! Cunosc o Vectra din 2006 cu sensibil mai putini km si sensibil mai multe dotari care se vinde ceva mai ieftin decat ceea ce ai in batatura.


cristiandvd a scris:Eu ma retrag.

Vezi ca ai mai afirmat asta o data, dar neluandu-ti lecitina ai uitat ceea ce promisesei.

Ontopic: As fi foarte bucuros daca politia si RAR-ul ar face niste controale pe bune! Cat mai dese. In special motocicletelor, dar nu trebuie ignorate nici automobilele. Asta pentru a nu se simti frustrati motociclistii.
  • cristiandvd

  • Mesaje scrise: 383
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Exact asta este si intentia mea inca din prmul post, unde spun ca trebuie sa fim indulgenti si intelegatori (in limitele normalului) cu ceilalti participanti la trafic.
Rog un moderator sa aiba bunavointa de a sterge posturile cu caracter de vendeta.
Chiar si titlul acestui topic, implicit tematica consider ca este tendentioasa si malitioasa.
Este o parere personala.
Imi cer scuze fata de colegii care s-au simtit intr-un fel sau altul lezati de parea mea sau modul de a o exprima .


Ultima modificare facuta de cristiandvd la Joi 19 Mar, 2009 3:46 pm
  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Inca nu cred ca s-a depasit pragl de bun simt, nu cred ca este necesar sa se dea avertizment, oricum multumum JE ca ne-ai adus aminte sa mentinem discutia la un nivel civilizat. Oricum intersant subiect interesante pareri......sper sa nu se lase cu scantei deoarece eu citesc si comentez cu interes acest subiect pe care mine unu ma intereseaza si cu care ma confrut in fiecare zi (stau pe langa un bulevard unde toata ziua si noaptea se intrec niste motociclisti, ziua nu e deranj, dar noaptea ....)


Ultima modificare facuta de ceribros la Joi 19 Mar, 2009 3:29 pm
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR