Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • puk

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Sal

am un opel vectra c din 2004 2.0 dti.Problema e ceav vesnica al opel cu masinuta cu cheie..cand se aprinde nu se tutreaza mai muklt de 3000/rot/min.Dupa cateva secunde se stinge....tot timpul face asta la relanti niciodata nu se aprinde in tura...Am crezut ca e debitmetrul..l-am schimbat..nu mai face asa des...dar tot se intampla..destul de des....Am pus-o pe tester nu are nici o eroare si parca in ciuda cand sunt la testeer nu vrea sa se mai aprinda......asa ca nu stiu ce sa fac..sa schimb valva egr...sau ssa incerc sa duc turbo la curatat......vreo idee?..nu vreau sa aschimb ceva si sa nu fie aia
  • edgstyle

  • Mesaje scrise: 372
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 1999 x20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Dec 2007

  • Mesaj Privat
Pai ca un sfat fa un test la cineva care chiar se pricepe!
In primul rand cel care face testul trebuie sa consulte parametrii de functionare cu cei dati de producator.Nu are cum sa nu vada daca ceva este in neregula.Si o curatare de egr si admisie nu strica.
Succes!
  • sergiu2008

  • Mesaje scrise: 161
  • Locatie: Arges
  • Masina: Astra 2001 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Jun 2008

  • Mesaj Privat
pune-l pe mecanic sa iti verifice presiunea bagata de turbina pe testar, mi se pare ca nu trebuie sa fie mai mica de 1,7 bari,cineva a avut o problema asemanatoare si era debitmetrul.totusi daca l-ai schimbat incearca presiunea turbinei!
  • just_me_ella17

  • Mesaje scrise: 82
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Feb 2008

  • Mesaj Privat
la mine a fost valva egr. aceleasi simptome , nu se tura si masinuta cu cheita in bord.eu am un astra g 2004 , si egr-ul este electronic.norocul meu ca a mers curatat ca de altfel ma scuturam de 15 mil .Fa si tu o curatare pana sa arunci banii la service ca nu ai ce sa pierzi
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR