Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • Alex001

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2011

  • Mesaj Privat
salut....
ce parere aveti despre aceste becuri?
stiu ca nu sunt foarte bune dar ce ziceti dau o luminozitate mai mare decat halogenele obisnuite?ce am vazut eu scrie ca sunt de 100w
Skip ads

  • circuitz

  • Mesaje scrise: 155
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Astra 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2011

  • Mesaj Privat
Salut, eu cred ca sunt mult mai bune unele normale decat cele din poza de mai sus .o sa vezi cat de mult se incalzeste farul de la becurile alea ...am avut si eu asa ceva le-am dat jos dupa un drum de 50 -60 km se incalzea foarte tare plasticul de la far...(o instalatie xenon aftermarket bate toate becurile normale)
  • Alex001

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2011

  • Mesaj Privat
si o afecteaz cu ceva daca se incalzeste? se matuieste plasticul mai repede?
iar daca becul este de 100w nu afecteaza cu nimic instalatia electrica deca pana acuma au fost becuri de 55w?
mersi
  • ahappyuser

  • Mesaje scrise: 6,668
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2005 Z17DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Au si cei de la BOSCH o oferta buna de becuri halogen H7, H4 care lumineaza foarte bine.

Se numesc BOSCH Plus 50/60 ExtraLife, sau BOSCH Plus 90 cele mai puternice.

Momentan am in faruri pe faza scurta becuri H7 'noName' cu '50% more light' cumparate de la Lid'l cu 20lei per set, insa urmatoarele becuri H7 vor fi unele BOSCH Plus 50/60 ExtraLife. Am vazut un review si erau cele mai echilibrate la raportul pret/intensitate_luminoasa dintr-o serie de 12becuri de brand sau chinezesti testate laolalta.
Skip ads

  • DJIO
  • *
  • 39 mesaje
  • din 25 Apr 2008
  • Astra 2001 Z16SE
  • Caras-Severin
  • DJIO

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Caras-Severin
  • Masina: Astra 2001 Z16SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Apr 2008

  • Mesaj Privat
BN 04 AMJ - nu-ti pune altceva decat ce scrie in cartea masini (ma gandesc ca iti recomanda 55W)! risti sa strici altceva (instalatia electrica,releu) plus ca sunt ilegale cele de 100W! hai 60 W mai merge dar nu mai mult Smile Sfatul meu e sa nu-ti iei alte marci ai de unde alege: Philips,Osram,Hella,Bosch,Piaa,GE,Halfords,Narva (care sunt sub marca Philpis parca)

ahappyuser - asa este, sunt bune si Bosch,am auzit de bine de ele ! acuma na, fiecare care isi cumpara ce doreste si in functie de buget Smile

CapellaCt - aha, am inteles ! oricum daca e sa fac un pas inainte trec si eu la xenon dar aia in viitorul indepartat!
  • Alex001

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Dec 2011

  • Mesaj Privat
va multumesc pentru raspunsuri....aceste becuri le-am luat doar asa de la un magazin de piese auto (mi-am comandat ceva si am si platit comanda doar ca nu o mai aducea si asa am mers si am luat altceva din magazin sa nu cumva sa "uite" vanzatorul de comanda mea iar eu sa raman cu buza umflata Laughing )
oricum o sa primeasca in curand un set da philips x-treme vision
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR