Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Frontera
  • badsykes

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Frontera 1996 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Stiu ca fac bump la un thread vechi...
Am un 2.0i Sport din 1996 cu LSD(G80) pe pancarda (placuta)..
Puteti gasi Motul 90PA pentru spate.Nu-l veti gasi in magazinele ci sunati direct la reprezentanta Motul romania.
Site-ul direct catre produs:

https://www.motul.com/ro/ro/...1&f[range]=25

Mi l-au trimis direct de la ei cu plata ramburs..

Acum a intrat apa in diff spate si posibil si fata din cauza baltilor mai mari in care am intrat cu ea si uleiul pe spate e nagru si apos...Am comandat pentru incercat 2x Valvoline 80w90 LS.Vorbim de axa spate...Pentru fata m-am orientat la un Mobilube 80w90 HD (heavy duty) care v-a inlocui un Castrol EPX 80w90

Pentru complexul cutie de viteze+reductor am schimbat uleiul din 10w40 GM in Aral sintetic 5w40 pentru ca iarna intra greu in viteza cand vroiam sa conduc la -10C ..Cutia are ulei sintetic de motor de ceva timp si nu am probleme...
In motor bag de ceva ani Castrol Magnatec 10w40
Voi a-ti cumparat / folosit unsoarea GM 4750-M? Cat a costat si unde a-ti gasit-o .
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Cum ti-a intrat apa in diferential nu inteleg..In mod normal trebuie sa ai un furtunas subtire de aerisire,care duce parca pe gatul rezervorului.Daca nu-l ai sau nu duce in zona aceea ar trebui sa iei masuri.
  • badsykes

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Frontera 1996 C20XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Jun 2012

  • Mesaj Privat
Doar banuiesc ca e de la apa...Uleiul era negru si se vede o pelicula incolora ca apa pe langa zona neagra..E uleiul de 2 ani..O sa verific ce mi-ai zis.Multumesc.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Frontera

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR