Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • xmary

  • Mesaje scrise: 361
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2001
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jan 2008

  • Mesaj Privat
georulz a scris:Imi poti spune unde este acel martor in bord ?
unde ai ceasul
dar numai daca ai coputer de bord
Skip ads

  • georulz

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2005 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Oct 2008

  • Mesaj Privat
ok mersi. nu am computer Smile
  • stefancorneliu

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z19 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2006

  • Mesaj Privat
sal sunt proaspat posesor de xenon H7 de 6000 pe astra G si cand aprind farurile pe faza scurta unde functioneaza xenonul la un numar de cateva aprinderi imi pica acele de la turometru, carburant si se aprinde becul de la carburant Idea Question Exclamation [align=right]
  • cata

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2007

  • Mesaj Privat
ceea ce spui , este absurd , eu personal am montat pe astra G cu mina mea xenoane si nu am avut nici un fel de probleme . problema rezida in modul in care s au alimentat convertizoarele , poate au o masa lipsa sau un contact imperfect , eu unul am luat alimentare direct de la papucii ce alimentau vechile becuri standard si nu au fost probleme , in ultima instanta daca totul este OK poti banui un defect la convertizoare, sau un contact imperfect la bordul masinii
Skip ads

  • cristiandvd

  • Mesaje scrise: 383
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Nu e absurd. I se intampla lui. Cel mai probabil este de la balasturi. Nu sunt de calitate. Cred ca daca le-ai schimba ai rezolva problema
  • stefancorneliu

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z19 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2006

  • Mesaj Privat
deci daca crezi ca deschid topicuri pentru ca nu am ce face te inseli in rest am schimbat balasturile care initial erau modelu slim cu unele mai groase si tot la fel face dar nu tot timpul din 20 de aprinderi face de 5 ori iar cu masa { am si patru scaune daca te intereseaza pt ca am un unchi tamplar} instalatia este exact pe mufele vechi nu a tras nimeni alta instalatie sau alte minuni mi-sa comunicat ca imi trebuie un "ceva" de eroare care il montez maine .Iar in ceea ce priveste sunt al treilea caz cu aceasta problema la acest magazin.
  • aco_008

  • Mesaje scrise: 4,239
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2004 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Asa facea si la mine, din 20 de aprinderi o data picau acele. Schimba siguranta de la faza scurta cu una de 20 amperi, originala e de 10. Scrie si pe cutia xenonului sa faci asta!
  • stefancorneliu

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z19 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2006

  • Mesaj Privat
ok multumesc acum ma duc
Skip ads

  • cata

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Nu are rost sa te enervezi , pt ca am incercat sa ajut cu un sfat Confused Oricum balasturile nu erau slim ci normale la mine , si desigur chinezesti de 35w .Singura diferenta ca eu am montat pe un 1,7 fara comp de bord , iar faza cu masa sa stii ca este importanta , mai ales daca se formeaza asanumitele bucle de masa care pot pacali senzorii de becuri arse si implicit BC .Apropo acum citeva zile am montat o instalatie originala Hella cu becuri d2s Phillips pe omega mea ,si nu am patit ceea ce se intimpla la instalatia ta .Daca tea deranjat raspunsul meu I m sorry
  • stefancorneliu

  • Mesaje scrise: 45
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z19 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Aug 2006

  • Mesaj Privat
nu m-a deranjat interventia ta
  • john_nr_1@yahoo.com

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Ma poate ajuta si pe mine cineva? Am cam aceasi problema numai ca la mine nu mai imi merge nici displayul din mijloc cel care indica data ora si temperatura. Nu se mai aprinde deloc nusitu ce sa ii fac. Aveti fro idee?
  • CATA26BCN

  • Mesaje scrise: 680
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2007

  • Mesaj Privat
ai vazut ce a spus colegu.cauta sigurantele si schimb-o pe aia la bec cu una mai mare.in rest vezi daca nu cumva ai vreo siguranta arsa,sau masa slaba.
Skip ads

  • bondys

  • Mesaje scrise: 64
  • Locatie: Arges
  • Masina: Vectra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Oct 2009

  • Mesaj Privat
Am eu faruri ku xenon vectra b2 2001 in stare foarte buna pretul este de criza 800 ron negociabil
  • secarianu

  • Mesaje scrise: 885
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 2001 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Salutari dragi colegi! Am luat ieri doua becuri xenon chinezesti de pe www.proxenon.ro ieftine, model D2S de 35W la 6000 K, pretul de 100 lei bucata. Ilumineaza foarte bine si arata cool, insa am montat pe balasturile vechi ce vin pe Omega, cred ca Hella, desi becul era Osram, si nu se aprind amandoua in acelasi timp mereu, adica cateodata se aprinde ba unul, ba celalalt, ba amandoua, de trebuie sa le aprind de cateva ori ca sa se aprinda amandoua. Care ar fi problema, balasturile vechi?
  • catalin78

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 2000 2.5td
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Citez dintr-un ghid de instalare al xenoanelor ... oricum nu e musai sa fie asa verifica mufaraia sa nu fie cu probleme !

11. Testati daca functioneaza corect.

* daca becurile nu se aprind simultan sau palpaie inseamna ca nu aveti destul curent. Incarcati bateria la mai mult de 60 de Amperi.
**asigurati-va ca ati schimbat sigurantele originale cu unele de 20A.
  • secarianu

  • Mesaje scrise: 885
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 2001 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Hm, interesanta teorie, desi exclud varianta bateriei, fiindca e noua, plus ca si la drum intins cand acumulatorul e incarcat, daca le sting si aprind, se intampla sa nu se aprinda concomitent. Cred ca maine scot laptopl si ii fac un test, poate stie scannerul.
  • catalin78

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 2000 2.5td
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Da in cazul asta mitul asta s-a desfiintat .

Daca cele originale mergeau .... o vrea tot originale Smile
  • secarianu

  • Mesaje scrise: 885
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 2001 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Mai, totusi sa fie balasturile mele obosite incat sa nu faca fata descarcarii becurilor noi?
  • danzy

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Corsa 2001 1.2
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor. Sunt interesat si eu mai multe intrebari despre ce tip de becuri xenon pot pune pe Opel-ul meu corsa C sau daca pot pune asa ceva. Si mai am o problema legata de toba finala. Cea pe care o am pe masina (stock) este sparta si as dori sa pun o toba sport, problema este ca nu stiu ce fel de toba sa cumpar, nu de alta dar pe criza asta nu este chiar indicat sa arunci banii pe fereastra.
Va multumesc si astept niste sugestii
  • secarianu

  • Mesaje scrise: 885
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega 2001 Y22DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mar 2007

  • Mesaj Privat
da, se pare ca balasturile mele nu au nicio vina, deoarece am pus un bec vechi cu unul nou si aceeasi problema, adica cel nou se stingea. Am sunat la Proxenon. ro si baietii m-au asigurat ca ma vor ajuta sa imi schimbe becurile cu altele, desi nu stiu daca sa mai iau HID china sau sa mai pun inca pe atat si sa iau originale.
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR