Ai uitat parola?


  1. Home
  2. In-Car Entertainment
  • Lex
  • OP
  • 44 mesaje
  • din 06 Aug 2008
  • Vectra 1997 X16XEL
  • Bucuresti
  • Lex

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Stiu ca exista acele "trackere", dispozitive ce functioneaza pe baza GPS astfel incat masina sau persoana care are asupra ei unul sa poata fi la un moment dat localizata. Banuiesc ca se foloseste un soft care acceseaza site-ul producatorului care prin treaba lui ce modalitate foloseste, iti arata pe o harta unde se afla dispozitivul pe care il cauti. Sau se intra pe net, direct pe vreun site. Nu stiu.

Intrebare: se poate cauta in acelasi mod un dispozitiv de navigatie GPS? Banuiesc ca acestea au un cod, numar de identificare propriu. Stie cineva vreun site care se ocupa de treaba asta?
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Nu stiu sa existe asa ceva pentru utilizatorii de navigatii prin GPS, cel putin nu accesibile pentru pentru omul de rand. Spre exemplu, dupa ce mi-am cumparat un Garmin, l-am inregistrat pe site-ul oficial si mi-a aratat apoi pe site mai multe date despre el: Serial Number-ul, ce harti am, etc. Poate ca au fost trimise si traseele pe care am circulat pana la data inregistrarii, deci exista o posibilitate. Apoi cand fac update la soft nu stiu ce date se transmit intre aparat si site-ul oficial. Eu zic ca tehnologie exista. Eu zic ca trebuie sa asteptam o parere a cuiva din transporturi, ca sunt ceva dispozitive instalate pe masini si le urmaresti in timp real prin internet.
  • Lex
  • OP
  • 44 mesaje
  • din 06 Aug 2008
  • Vectra 1997 X16XEL
  • Bucuresti
  • Lex

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Garminul tau e tracker sau navigatie?
Diferenta intre sistemele de navigatie si trackere e ca din punctul asta de vedere trackerele vin cu soft de monitorizare. Se poate compatibiliza softul cu un sistem de navigatie de la aceeasi companie producatoare?
  • Daci

  • Mesaje scrise: 1,390
  • Locatie: Arad
  • Masina: Insignia 2011 A20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Al meu e numai navigatie. Cred ca exista asemenea dispozitive "tracker" si de la Garmin, mai bine uita-te pe site-ul lor oficial. Daca vrei sa spionezi pe cineva, se gasesc si din acelea pe piata.
  • Lex
  • OP
  • 44 mesaje
  • din 06 Aug 2008
  • Vectra 1997 X16XEL
  • Bucuresti
  • Lex

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1997 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Cred ca am gasit raspunsul aici:
http://www.time.com/time/bu...9,1735091,00.html
Pentru traducere merge si :
http://translate.google.com...p;history_state0=
Skip ads

  1. Home
  2. In-Car Entertainment

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR