Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • chiriacdnt

  • Mesaje scrise: 278
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2009

  • Mesaj Privat
in constanta este o firma de parbrize pe str bucuresti, fa o vizita pe acolo, poate te pot ajuta ei
Skip ads

  • thrill

  • Mesaje scrise: 875
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2008

  • Mesaj Privat
got it.. spre cimitir sau spre politie ?
  • Boteanu_Traian2000

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 1994 x 12 sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Credeti ca la crapatura din imagine se mai poate face ceva? ca parca nu as da 285 lei pe un parbriz nou.

  • thrill

  • Mesaje scrise: 875
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Jul 2008

  • Mesaj Privat
revin cu post in problema cu parbrizul ciobit.. dorind sa rezolv problema intr-un timp cat mai scurt de la intamplare, ieri am fost la un magazin auto care se ocupa cu parbrizele. am vorbit cu baiatul de acolo si mi-a spus ca se rezolva, costa 45 de lei si ca o sa ramana o mica pata alba pentru ca geamul mi-a sarit in locul impactului cu pietricica pe care am gasit-o sub parbriz pe unde se scurge apa de la masina.
metoda folosita a fost cea cu rasina.. prima oara a dat o gaura mica in parbriz, cu o semi-pomita mica a facut vid si a extras aerul de acolo cred , iar la final a acoperit totul cu ceara care s-a intarit la lumina ultra-violetelor (o pseudo-lampa). in 20 de minute toata treaba a fost rezolvata. voi reveni cu poze dupa operatiune, am facut una dar nu prea se inteleg multe din ea.



traian daca ai corsa b uite aici:
OPEL CORSA B Parbriz verzui cu parasolar 158 RON, site-ul ti-l dau pe privat daca dorsti.
si nu cred ca mai poate face ceva cu parbrizul tau, ei spun maxim 10 cm lungime sa aiba crapatura. nu cred ca ai alta varianta decat cea a schimbarii cat mai rapide.. politia da amenda pentru asa ceva. salut
Skip ads

  • Boteanu_Traian2000

  • Mesaje scrise: 33
  • Locatie: Galati
  • Masina: Corsa 1994 x 12 sz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Multumesc. am vazut parbrizul ala la 158 verzui cu parasolar . dar mai este 88 lei montajul plus drumul pana la Bacau . deci mai bine ma duc la braila ca am gasit cu 285 totul inclus.
  • deleted-22058

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Aproape orice spartura se poate repara chiar daca a intrat mizerie. Nu se pot repara cele cara sunt pe serigrafie sau foarte aproape de aceasta,existand posibilitatea ca in timpul reparatiei sa se fisureze.Nu reparati parbrizele la firme care nu va dau garantie.
  • deleted-22058

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Boteanu_Traian2000 a scris:Credeti ca la crapatura din imagine se mai poate face ceva? ca parca nu as da 285 lei pe un parbriz nou.
[url=http ://www.postimage.org/image.php?v=Pq1UDnhA][/url]



In cazul tau nu se mai poate face nimic.
  • serifu20

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Arad
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Apr 2009

  • Mesaj Privat
am si eu o problema cu parbrizul si cu geamurile laterale. am fost la cineva in service si cineva de acolo a dat cu lac dupa ce vopsise niste piese din plastic si cum a pulverizat din pistol a cazut asa o pojghita de lac la mine pe masina. cu ce as putea sa-l indepartez fara sa-mi afecteze parbrizul, are ceva daca dau putin cu o carpa cu diluant? il poate afecta diluantul? la fel am si pe tabla.
  • al3x_vl

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Valcea
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jan 2011

  • Mesaj Privat
diluantul nu afecteaza cu nimic parbrizul ca e sticla, dar pe tabla nu iti recomand sa incerci ca poate se ia vopseaua sau sigur se decoloreaza
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR