Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Serban Nicolae

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Omega 1995 25dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2009

  • Mesaj Privat
A mai patit cineva la omega? Masina e din 95 cu motor bmw 2.5 diesel,i-am pus faruri originale Hela-GM cu aprindere-bec originale functioneaza dar cind aprind pozitia s-au pozitia si faza scurta s-au faza lunga displeiul din interior din bord moare,nu mai arata nimic.
Inchid becurile respectiv pozitia displeiul arata din nou ora ,temperatura de afara etc.
Xenon este numai pe faza scurta,are cineva idee ce se intimpla? ce nu-i place?
Va multumesc
  • gsi_master

  • Mesaje scrise: 377
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Omega 2001 z22xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2005

  • Mesaj Privat
cand sunt din fabrica montate MID-ul e legat si el la xenon face un check ceva,probabil ca de acolo se trage !
  • cata

  • Mesaje scrise: 292
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2007

  • Mesaj Privat
acelasi lucru am facut si eu culmea tot cu xenoane originale Hella si cu becuri Phillips d2s tot Omega B ,tot motor diesel 2,5 td BMW Smile . In schimb la mine nu au aparut probleme .Ai avut cumva MID din fabrica ? .La mine a fost Tid si am adaptat eu un Mid , la care a trebuit sa pacalesc Check controlul pt ca altfel aparea un cirnat intreg de erori datorita senzorilor cu care masina mea nu este prevazuta . Oricum nu am nici o problema . Inainte sa pui xenoane aveai aceasta problema ? Daca nu trebuie sa iei prin eliminare prima oara sa deconectezi alimentarea balasturilor apoi sa scoti conectorul acela rotund al farurilor si sa observi cind dispare problema ta , adica sa elimini pas cu pas fiecare modificare pe care ai facut o . Totusi eu inclin sa cred ca este o problema de alimentare a balasturilor . Apropo ce tip de faruri ai pe masina ? la mine cele originale erau atit de chioare incit abia vedeam drumul cu faza lunga . Acum am pus niste FK cu Angel eyes care sa vad belea Very Happy
  • Serban Nicolae

  • Mesaje scrise: 49
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Omega 1995 25dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Am schimbat farurile ziua,normal,le-am probat si dupa cum am scris am remarcat ca in displei nu se mai vedea nimic,problema a fost ca intensitatea luminoasa a bordului-dispeiului era data pe minim.
Mi-am dat seama seara de problema care de fapt nu e o problema totusi. Cu farurile vechi era o pedeapsa noaptea,am avut cu lupe dar nu originale care s-au dovedit a fi o pacaleala,acum am originale Hella cu lupa si xenon pe faza scurta,merge,totusi altfel. Foarte bine vad farurile de ceata cu bec Osram Blue 4000K
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR