Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • cosminmedias

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2003 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Salutare, deoarece nu am reusit sa-mi dau seama ce display am (TID sau MID), am sa pun o poza, in felul acesta poate cineva va reusi sa-l identifice. vreau sa aflu ce tip este pentu ca sunt interesat sa stiu daca pot vizualiza pe acest display consumul de carburant si alte date. deasemenea mai am pe partea inferioara a manetei de semnalizare o inscriptie "DY" iar pe partea inferioara a manetei de stergator o inscriptie "BE" care nu stiu ce inseamna. nu am butoane in capetele manetelor. daca stie cineva pt ce sunt il rog sa ma ajute. multumesc

Skip ads

  • simy85

  • Mesaje scrise: 104
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2007

  • Mesaj Privat
sal, display-ul asta care il ai tu este MID si daca ii pui manetuta cu butoane o sa poti vedea si consumul(mai intai trebuie sa vezi daca ai cablajul facut pt maneta, si daca nu, se poate face)
  • cosminmedias

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2003 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2008

  • Mesaj Privat
mersi de raspuns. cum aflu daca e cablat pt maneta? in caz ca este cablat, mai trebuie activat ceva sau functioneaza imediat ce se monteaza maneta cu butonase?
de prescurtarea "DY" de pe maneta de semnalizare stii ceva?mersi
  • simy85

  • Mesaje scrise: 104
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Sep 2007

  • Mesaj Privat
despre prescurtarea aceea nu stiu nimic, pt a vedea daca ai mufa trebuie desfacut capacul ala de dupa volan, virezi un pic stanga si vei vedea un mic capacel, il dai jos si are acolo un surub ,il desfaci apoi faci aceeasi schema dar spre dreapta. dupa ce le-ai desfacut ar trebui sa iasa capacul ala si asa ajungi sa vezi daca ai mufa, dac-o ai ar trebui sa fie p-acolo pe langa manetuta de la stergatoare (in interior). si de activat din cate stiu trebuie activat bc

ps: nu prea ma pricep sa explic dar sper sa intelegi
Skip ads

  • cosminmedias

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2003 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2008

  • Mesaj Privat
mersi mult. cu prima ocazie de timp liber o sa desfac acel capac sa vad ce am acolo.salutare weekend placut
  • suspended-9452

  • Mesaje scrise: 2,491
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2016 B14XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Sep 2007

  • Mesaj Privat
cosminmedias a scris:Salutare, deoarece nu am reusit sa-mi dau seama ce display am (TID sau MID), am sa pun o poza, in felul acesta poate cineva va reusi sa-l identifice. vreau sa aflu ce tip este pentu ca sunt interesat sa stiu daca pot vizualiza pe acest display consumul de carburant si alte date. deasemenea mai am pe partea inferioara a manetei de semnalizare o inscriptie "DY" iar pe partea inferioara a manetei de stergator o inscriptie "BE" care nu stiu ce inseamna. nu am butoane in capetele manetelor. daca stie cineva pt ce sunt il rog sa ma ajute. multumesc

ce ai tu,este MID cu functii GSM.
Ar trebui sa ai montat pe masina un radio-caset.cu telefon incorporat,model CCRT700.
  • cosminmedias

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2003 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2008

  • Mesaj Privat
salut, asa este, am un ccrt 700 siemens. cam ce date sau informatii se pot afisa pe acest tip de display? Consum combustibil?, temperatura lichid de racire? cati km se mai pot parcurge cu combustibilul din rezervor? Chestii de acest gen?
mersi
  • blackdevil

  • Mesaje scrise: 1,817
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2006 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2006

  • Mesaj Privat
exact ceea ce ai spus tu , mai este un cronometru ,consum instant/ si daca ai si ccrt/ si unitate de telefon ar trebuii sa iti mai functioneze si telefonul/ Smile
  • cosminmedias

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 2003 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Dec 2008

  • Mesaj Privat
sal din nou. am desfacut capacul de la volan si am gasit 2 mufe.
In dreapta este o mufa cu 3 pini iar cealalta mufa se gaseste in partea stanga. daca mai fac rost de o maneta de stergator cu butoane R si S pe care sa o conectez la mufa as putea avea pe display informatiile mai sus mentionate sau mai trebuie activat si altceva.?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR