Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • bigone

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2000 z..xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
am un Opel astra G din 2000 motor 1,2 l benzina x12xe (motor mai des intalnit pe Opel Corsa), masina este full echipata mai putin sistem de aer conditionat. Am gasit sa cumpar un sistem de aer conditionat sh de pe un Opel Corsa 1,2l .
Intrebarea mea este sistemul de aer conditionat de pe Corsa se potriveste pe Astra al meu daca au acelasi tip de morot amandoua.
Astept un raspuns cat m rapid de la moderatori sau cineva care se pricepe daca se poate pentru ca vreau sa-l cumpar si sa nu fac o greseala (este destul de scump)
Multumesc Exclamation
Skip ads

  • bigone

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2000 z..xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2007

  • Mesaj Privat
imi cer scuze pt greselile de scriere la titlul anutzului .. am fost garbit
credeti ca sunt compatibile sistemele de climatizare de pe cele doua modele? (sistem de prindere, chestii electronice si electrice etc)
  • ag10tit

  • Mesaje scrise: 345
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Z19DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2007

  • Mesaj Privat
eu cred ca trebuie sa faci o combinatie intre instalatia de pe corsa si una de astra...pt in interiorul bordului si in aeroterma nu cred ca se potriveste caloriferul de corsa...iar la motor s-ar putea sa poti pune instalatia de corsa cu mici improvizatii de fixare a conductelor si ce mai sunt pe acolo.ar trebui sa vezi care este diferenta intre o instalatie de AC de corsa si una de astra poate asa te convingi daca merge sau nu.
parerea mea Smile)
  • love4cars

  • Mesaje scrise: 1,440
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Cea mai indicata este o instalatie de astra, like duh! Very Happy Cea de corsa ar necesita prea multe modificari.
Cum s-a reusit o masina full options insa fara aer?
Skip ads

  • vampyriks

  • Mesaje scrise: 50
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2000 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jun 2007

  • Mesaj Privat
pai exact asa am eu, full options fara aer Sad stie cineva cam cat ar fi un pret, asa estimativ ?
  • GabiB77

  • Mesaje scrise: 2,387
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2011 A12XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Jul 2005

  • Mesaj Privat
acum, pe caldurile astea nu cred c-o gasesti instalatia sub 600 euro... plus manopera... vreo 800-900... dacamergi pe una noua, aftermarket nu discuta cu tine sub 1200-1300 euro... Eu ma consider norocos ca am montat-o anul trecut in mai cu 800 euro cu tot cu montaj...
  • rahan72

  • Mesaje scrise: 13
  • Locatie: Timis
  • Masina: Astra 2007 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jan 2012

  • Mesaj Privat
Ai dotat masina ?
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR