Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • amotav 06

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2010

  • Mesaj Privat
revizia la 15 000 km a costat 668 ron la Auto Kamsas in Constanta . 4 litri ulei si 4 filtre . atita tot.intr-o ora a fost gata. La ei pretul la consumabile si manopera e exagerat, chiar f exagerat
Skip ads

  • wellerwells

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2009

  • Mesaj Privat
Nu toate reprezentatele sunt la fel! Lucrez intr-o reprezentanta Opel si daca un client solicita sa fie prezent langa mecanic, pe toata durata reviziei, nu e nici o problema. Preturile cred ca sunt ok: 450ron revizie cu ulei+filtre+test franare&suspensii+verificare tren rulare (ca cea de 15000km cu piese originale) pt 1.4&1.6 benzina.
  • amotav 06

  • Mesaje scrise: 36
  • Locatie: Tulcea
  • Masina: Astra 2008 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Apr 2010

  • Mesaj Privat
Eadevarat ca nu toate reprezentantele sunt la fel .Azi am facut revizia la Constanta , cea de 30 ooo si nu ma asteptam la un pret asa de ok . Totul a costat 730 ron si am primit discount 20% si am ajuns la un cost final de 584 ron. Filtrele toate , ulei GM 5W30 4 litri bujiile , verificare si completare la toate celelalte lichide,inclusiv uleiul la cutia de viteze , verificat presiune roti si reglat faruri.Cind am plecat am fost intrebat daca vreau sa pastrez consumabilele care au fost schimbate, si mi-au pus in portbagaj bidonul de 4 L in care mai este jumatate de litru de ulei.
  • wellerwells

  • Mesaje scrise: 98
  • Locatie: Vrancea
  • Masina: Astra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Sep 2009

  • Mesaj Privat
E un pret bun 580 ron. Referitor la filtre, ulei...le puteti solicita macar sa le vedeti daca nu ati avut posibilitatea sa observati intreaga operatiune. Daca vor sa va insele o pot face si chiar daca va pune in masina un filtru uzat..poate fi de la alta. La mine toate standurile sunt supravegheate video si vizualizate in sala de asteptare de catre clienti, iar unele standuri pot fi supravegheate vizual de catre clientii care stau intr-un "acvariu".
Skip ads

  • IonutVD

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 X25XEi
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Probabil s-au convins, intr-un tarziu, ca politica aplicata e una falimentara. Ca dupa cei doi ani de garantie, marea majoritate a proprietarilor persoane fizice, uita de reprezentante. Si-si baga picioarele-n ea de "carte service". Poate ca de-acum vor respecta toate standardele, nu doar pe-alea legate de timpii de lucru si tarife. Om trai si-om vedea!
  • malin

  • Mesaje scrise: 90
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006 1,7 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Baieti!La reprezententele Opel e super "domnie",sa vedeti ce jecmaneala e prin reteaua Volkswagen !
  • IonutVD

  • Mesaje scrise: 220
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 X25XEi
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Nu contest, pentru ca nu cunosc. Dar asta nu inseamna si ca e normal! (la Opel ma refer)
  • malin

  • Mesaje scrise: 90
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2006 1,7 cdti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Iti dau un exemplu:revizie 30 000 km,Golf V,pret 1058 ron!Schimbat doar filtre si ulei.(D & C Oradea).Revizie Astra g,tot la 30 000 km,doar filtre si ulei 600 ron(Opel West Oradea)!
Exemplelele sunt "traite" personal!
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR