Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
În perioada 20 februarie – 22 aprilie, ȘTIINȚÃ&TEHNICÃ împreunã cu partenerii sãi te provoacã sã-ți testezi cunoștințele din cele mai importante domenii S&T, în cadrul concursului "Premii de bunã științã". Timp de nouã sãptãmâni, site-ul stiintasitehnica.com devine science-arena în care tu îți vei demonstra afinitãțile pentru științe și tehnologii, jucând SUPER-QUIZ-ul care îți aduce numeroase premii zilnice și marile premii sãptãmânale.
La "Premiile de bunã ºtiinþã" participi cu contul tãu de Facebook ºi dacã eºti abonat al Newsletter-ului S&T. Pentru a câștiga, trebuie sã rãspunzi corect, în cel mai scurt timp la un numãr cât mai mare de întrebãri. Astfel ai ºansa de a câºtiga douã super-gadgeturi hi-tech plus o mulþime de premii zilnice.
Prima sãptãmânã a concursului este dedicatã cunoștințelor despre automobile.

Dacã se considerã reclamã, acest topic poate fi șters, cu scuzele de rigoare din partea mea. Am vrut doar sa dau posibilitatea celor care se pricep la automobile (și sunt destui pe acest forum) sa câștige premii interesante.

Pagina concursului S&T
Skip ads

  • cangri

  • Mesaje scrise: 5,415
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Sep 2010

  • Mesaj Privat
Am incercat sa dau raspunsurile cat mai repede nu conteaza daca e corect sau gresit.
Tot nu am reusit sa scot sub timpii aia postati acolo.
Deci undeva miroase a peste.
Sunt pe locul 26.
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Mai important e nr. de raspunsuri corecte decat timpul. Timpul e intr-adevar un criteriu de departajare in caz de egalitate. Am jucat si eu ieri de curiozitate si am vazut ca pt. un timp bun conteaza mult si conexiunea de net, din cauza acesteia la unele intrebari durand destul de mult timp pana la afisarea urmatoarei intrebari.
Vad ca cel de pe primul loc a dat 14 raspunsuri corecte in 74,2s. Eu ieri cel mai bun timp l-am obtinut de 90 si ceva de secunde (doar 10 raspunsuri corecte Embarassed ), dar nu mi se pare imposibil de realizat timpul celui de pe primul loc: la 15 intrebari, ar fi 4.94 secunde per intrebare.

PS: Locul obtinut poate fi imbunatatit. Nu exista o limita de participari pe zi. Wink
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Stiinta&Tehnica
Rasturnare de situatie. Gabriel Dragne(74,2 secunde) a fost devansat de Roxana Dobran, care a raspuns corect tot la 14 intrebari, dar a fost mai rapida, reusind acest lucru in numai 70,07 secunde.
2 hours ago

Smile
Skip ads

  • pirvu_daniel

  • Mesaje scrise: 4,581
  • Locatie: Dolj
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2008

  • Mesaj Privat
S-a tampit toata lumea cu Facebook. Chiar eram curios.
  • Corsafuhrer

  • Mesaje scrise: 869
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2003 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Cipiotul a scris:
Stiinta&Tehnica
Rasturnare de situatie. Gabriel Dragne(74,2 secunde) a fost devansat de Roxana Dobran, care a raspuns corect tot la 14 intrebari, dar a fost mai rapida, reusind acest lucru in numai 70,07 secunde.
2 hours ago

Smile


Vreo legatura cu detinatoarea primului loc de aseara? Cool
Daca da, felicitari, dar a revenit acum Gabriel Dragne pe primul loc cu punctaj maxim in 53.25 sec Shocked Cred ca a invatat deja pe de rost toate intrebarile, altfel nu imi pot imagina cum a reusit performanta.
  • UNHleaSHD

  • Mesaje scrise: 1,356
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Jun 2010

  • Mesaj Privat
Ai rãspuns corect la 9 din 15 posibile în 107,89 secunde.
Te afli pe locul 77 cu un record personal de 9 rãspunsuri corecte în 107,89 secunde!


Chiar ca e o tampenie cu facebook ala.
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Am participat la concursul "Premii de buna stiinta" si am castigat 7 puncte in 147,18 secunde!
Am dat raspunsurile mai mult la ghici iar timpul e mare ca sunt pe conexiune digi mobil.
Probabil trebuie sa ai o conexiune foarte rapida si daca stii raspunsurile ai putea face timpii primilor. Sau, mai stii, un programel, un softulet, o atentie, o maslina, o scobitoare straina...
In general la toate concursurile castiga cine trebuie sa castige.
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
@ Corsafuhrer: n-am nici o legatura cu domnisoara... intrasem de curiozitate pe pagina celor de la S&T si am vazut postul respectiv pe "peretele" lor ...
@ mariusgmg: "About: Un proiect dezvoltat de Fundatia Dinu Patriciu si Adevarul Holding" ... concluzia: "rusine Dinu Patriciu" Smile))
  • mariusgmg

  • Mesaje scrise: 4,095
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mar 2008

  • Mesaj Privat
In concluzie are nevoie Dinu Patriciu de camcordere si proiectoare pentru campania electorala. Camcorderele sa-l filmeze pe Basescu la Bamboo si proiectoare sa difuzeze Orbservatorul pe peretii cladirilor bucurestene! Very Happy
Asa ca: "Rusine Domnule Patriciu!"
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR