Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • bradu bogdan

  • Mesaje scrise: 3
  • Locatie: Arad
  • Masina: Vectra 1991
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Oct 2007

  • Mesaj Privat
am vectra A din 91 am schimbat cesurile de bord am pus cu turometru k nu avea din fabrica Very Happy am respectat codul de pe ceas sa fie tot 1083 totul merge ok inafara de indicatoru de benzina care imi da eroare am vrut sa fac plinu de 60 L cat are rezervoru si la 35 L nu mai mia dat voie pompa sa bag iar ceasu imi statea undeva la 25 L ..? la bordu vechi puteam baga pana la 54 L in functie de cat mai era in rezervor iar acu indica corect..... ce sa fac ? Question
Skip ads

  • CristianTM

  • Mesaje scrise: 3,721
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mar 2006

  • Mesaj Privat
Sa cauti alt indicator de benzina Sad
Modelul acesta este bazat pe o bobina cu arc, daca arcul tau si-a pierdut proprietatile, in cazul tau a devenit foarte tare, arata eronat.
Mai poti sa incerci sa il misti cu mana de cateva ori - cursa completa :min-max (cel putin 10-15 ori) sau il dai jos si ii aplici tensiune variabila si il ajuti sa faca o cursa min-max.
Succes.
CristianTM.
  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
pe spatele bordului ai o piesa mica neagra cu 3 picioare.in dreptul indicatorului de benzina.
schimba piesa aia cu cea din bordul vechi si vezi daca se rezolva.
poate fi si asta o cauza.
bafta.
  • CV13BOT

  • Mesaje scrise: 54
  • Locatie: Covasna
  • Masina: Vectra 1994 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Deasupra podului pedalier, in spatele panoului de sigurante. Ai de desfacut 3 sau 4 "suruburi" mari de plastic prin invartire cu o surubelnita dreapta, dupa care poti trage spre tine capacul ala. Atunci ingenunchezi si o sa vezi conductele de la ventilatie si intre ele si stalpul din stanga gasesti modulul de la alarma. Eventual alcar, daca vine din fabrica. Daca vrei sa fii sigur, verifica intai sub mocheta in zona aia daca gasesti cablajul si apoi apuca-te de scos.
Skip ads

  • bonytrombony

  • Mesaje scrise: 56
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1990
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Dec 2007

  • Mesaj Privat
salut am si eu o problema cu indicatoru de benzina la un vectra A hatch back din 90 de cand am luat o nu arata cum trebuie am cautat in manualul de reparatii dar nu arata nimik despre asta si cred ca e chinuiala mare sa l schimbi si nici cand raman fara benzina nu arata nimik un bec rosu ceva nimik
  • asot

  • Mesaje scrise: 43
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Feb 2009

  • Mesaj Privat
bonytrombony a scris:salut am si eu o problema cu indicatoru de benzina la un vectra A hatch back din 90 de cand am luat o nu arata cum trebuie am cautat in manualul de reparatii dar nu arata nimik despre asta si cred ca e chinuiala mare sa l schimbi si nici cand raman fara benzina nu arata nimik un bec rosu ceva nimik


daca ai bord fara turometru nu ai beculet la benzina...s-ar putea sa fie plutitorul din rezervor spart si sa intre benzina in el, indicand eronat la bord...
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR