Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • uher
  • Suspendat
  • 18 mesaje
  • din 06 Mar 2009
  • Astra 1999 X17DTL
  • Prahova
  • uher

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 1999 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor, am si eu o intrebare am un Opel Astra G x17dtl, si problema lui ar fi urmatoarea, cand merg in oras cu ea totul e ok cum incep sa ma dau la ea putin mai tare sau depasesc o anumita viteza sa zicem 50km mi se aprinde martorul cu motorasul daca o accelerez putin mai mult dispare dupa ceva timp in functie de cum merg cu ea iar apare si tot asa, tin sa precizez ca la relanti indiferent de timpul de functionare nu imi apare in bord martorul cu pricina, masina are scos de mine din cauza ca era defect electroventilatorul de la AC care era spart, am in bord insa aprins cam constant martorul pentru electroventilatoare acela cu un patrat si o steluta in el,de la ce poate fi problema cu martorul motoras,o sa ma duc cu ea si la tester dar poate o rezolv mai repede cu ajutorul vostru.
Skip ads

  • antone mihai

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Sal acelasi tip de motor am si eu si am patit la fel cand mergeam constant cu 50 60 se aprindea chekul ,daca o aceleram mai tare se stingea dar dupa ce o tineam constant se aprindea din nou,asa ca am schimbat: debitmetru, egereul, electrovalva egr pana cand si turbina ,acum vad ca nu sa mai aprins,dar dute si puneo si pe un tester vezi ce zic si aia ca sa nu te apuci sa schimbi si tu toate astea ce ti-am spus eu,cred ca esti singurul care am vazut pana acum ca are astra cu motor x17 dtl (credeam ca sunt singurul) sa ma ti si pe mine la curent daca ai rezolvat,sau lasa si un nr de telef poate mai vb (daca schimbi debitmetrul sa nu faci ca mine sa il lasi acolo ca eu asa am facut l-am lasat acolo si acum nu mai stiu ce valori avea am cumparat unul care nu e la fel,tot ce schimbi sa le iei si sa le pastrezi ca nu sti cand ai nevoie de ele)
  • uher
  • Suspendat
  • 18 mesaje
  • din 06 Mar 2009
  • Astra 1999 X17DTL
  • Prahova
  • uher

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 1999 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
ms de sfat, totusi nu ai schimbat cam multe cum ai aflat ca sunt toate cu probleme? ai pus masina pe tester? o sa te tin la curent, daca vrei sa mai vorbim id meu de mess este cta_cta2003 sau 0762617811
  • antone mihai

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Am puso pe tester si mi-au spus ca e debitmetru ,l-am schimbat tot se aprindea ,pe urma au spus ca e egre-ul , l-am schimbat cu galerie cu tot,dar tot se aprindea,pe urma cand mergeam constant cu ea la 60 70 tot se aprindea dar nu mai trebuia sa o accelerez ca sa se stinga chekul trebuia sa iau piciorul de pe aceleratie si se stingea, am schimbat electrovalva egr si vad ca nu sa mai aprins pana acum si se infige foarte bine,(sper sa nu se mai aprinda),am fost sa curat si egereul dar au spus ca nu are nimic,dar totusi puneo pe tester si vezi ce iti spun ( am luat si nr tau de telef si mai vb )(bineanteles toate piesele pe care le-am schimbat mai putin debitmetrul le-am luat de la dezmembrari)
Skip ads

  • uher
  • Suspendat
  • 18 mesaje
  • din 06 Mar 2009
  • Astra 1999 X17DTL
  • Prahova
  • uher

  • Mesaje scrise: 18
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 1999 X17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Ms de sfaturi si te voi tine la curent cu ce a fost la mine.
  • oxigen_unu

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2009 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Salut sunt nou si am si eu o intrebare?
  • oxigen_unu

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2009 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Am o Astra Clasic 2 cu motor de 1.4 si ca sa ajung la viteza de 110-120km/ora trebuie s-a ajung la 3000-3200 de ture. Acest lucru este normal?
  • antone mihai

  • Mesaje scrise: 129
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Am un prieten si zicea la fel ca la 3000 are aproape 120 km la ora,cred ca e ceva normal
  • oxigen_unu

  • Mesaje scrise: 17
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Astra 2009 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Feb 2009

  • Mesaj Privat
In cazul acesta ar insemna ca daca vreau sa ajung la vit. de 180km/ora trebuie sa ajung undeva pe la 5000 de ture ceea ce ar insemna ca ar fi la turatia maxima.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR