Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Cum sa ... ?
  • CRISTIAN SUMANDRU

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2009

  • Mesaj Privat
am desfacut ceasurile si consola am chelit practic bordul si nu stiu in ce suruburi se tine hoasca.
trebuie sa o scot neaparat cu totul ca am ceva treaba la pedalier
poate cineva a facut asta si ma ajuta putin... multam
  • sandu_race

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Mar 2008

  • Mesaj Privat
La vectra b coaja se demonteaza extrem de greu , deschizi portierele din fata si vezi pe montantul frontal ( stalpul din fata , cel cu balamale ) doua dopuri de plastic de aproximativ 5 cm diametru , l-e scoti cu o surubelnita si in gaura gasesti suruburi care se desfac cu cheie T 45 , hexagon cu colturi , mai tre sa desfaci axul pedalelor , e usor , desfaci si torpedoul si scoti ornamentul de dezaburire al parbrizului , se scoate cu surubelnita ca are doar cleme , mai greu e cu demontarea instalatiei electrice care e cam greu de separat fata de canal-cablul prin care e prins m majoritatea tuburilor prin care trec cablurile sunr lipite de coaja bordului si tre sa tragi tare pana se rup p[lasticurile alea ( asa risti sa strici coaja ) . O sa te incomodeze foarte tare si aeroterma , ca sa scapi de ea tre sa demontezi soclul filtrului de polen ( sub parbriz intre stergatoare) si sa desfaci si furtunele de apa si freon care intra in aeroterma , urnareste cu atentie in compartimenbtul motor toate surubelele cu care e prinsa aeroterma de caroserie si desfa-le pe toate ) Unde nu iti iese mai pune o intrebare si iti mai raspund , nu imi amintesc exact ce si cum dar cine stie , poate macar cu un sfat te mai pot ajuta ! Cu respect !
  • CRISTIAN SUMANDRU

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Jan 2009

  • Mesaj Privat
mult de munca,sper sa-mi iasa,ca tre sa scot pedala de ambreiaj,multam fain,respect
Skip ads

  1. Home
  2. Cum sa ... ?

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR