Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • kadett1.6d

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Kadett 1986
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Am un kadett 1.6 Diesel din 1986,la care a aparut in ultima vreme o problema.Se aude ceva zgomot de la cutia de viteze.Indiferent in ce treapta sunt se aude,zgomotul se modifica dupa viteza masini(daca ma duc mai repede se aude mai tare si mai repede).Imi puteti da niste sfaturi va rog.Ce poate fi?
  • SUPERDRAGOS

  • Mesaje scrise: 2,680
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Frontera 2001 3.O DI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Probabil este grupul,a imbatranit si a prins ceva joc.Sau ar putea fi cei doi rulmenti de la planetare.Intr-o prima faza poti incerca solutiile mai simple,gen completatul uleiului in cutie-pune vreo juma`de litru si vezi ce se intampla.Daca nu se intampla nimic,atunci poti sa o lasi asa,ca e investitia prea mare sa o repari cu piese noi. Very Happy .Sau alta cutie...dar cand o cadea de tot.
  • petre astra roket

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1993 16i 74kw 101cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2008

  • Mesaj Privat
vezi sa nu fie si de la timonerie,sau incearca cum a spus si dragos,completeaza ulei ,dar sfatul meu este sa bagi si niste aditiv
  • kadett1.6d

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bihor
  • Masina: Kadett 1986
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Ms...probabil o sa shimb uleiul de tot,ca masina e cumparata recent,si cine stie ce e in cutie.Am inteles ca trebuie sa cumpar ulei 80w90,dar de aditiv nu am auzit....imi puteti da un sfat de care aditiv sa caut?Mersi de raspunsuri oricum!Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR