Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume
  • DANASTRA

  • Mesaje scrise: 152
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2017 B14XFL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Salutare!
M-am decis sa va descriu pe scurt raita pe care am dat-o (eu cu sotia) anul trecut cu Bubulina-astra g 1,7DTI- prin batrinul continent:
pozele sint la final:
-ziua 1 Villarreal (E) - Zaragoza - San Sebastian - Bordeaux (F) 810km, 11ore doar pe autostrazi
am vizitat San Sebastian, un oras superb din nordul Spaniei , iar noaptea am petrecut-o in Bordeaux, la Apartcity hotel-un fel de hotel dar cu garsoniere si apart. de inchiriat, pret 48€/noapte o garsoniera complet utilata (bucatarie, baie, etc)
-ziua 2 Bordeaux-la Rochelle-Amboise 450km
am fost la micuta loc. La Rochelle doar ptr a vedea imensul pod peste apele Atlanticului, dupa care am stationat 2 nopti in Amboise ptr a vizita castelele de pe valea Loirei. Ne-am cazat la hotelul Da Vinci din Amboise, camera 60€- cu discount ca nu era in sezon-
-ziua5 Amboise-Blois-Paris 250km aici am stat 3 zile la o ruda. Informativ va pot spune ca se poate gasi cazare decenta la aproximativ 30-40€/noapte
-ziua 8 Paris-Bruxelles(B) 320km -si aici am stat 3 zile la alte rude (deh, familie mare imprastiata prin toata Europa!) cazarea la un loc de asemenea decent ar fi aprox 50€/noapte
-ziua12- Bruxelles-Karlsruhe(D)- 500km aici am stat doar o zi in casa unor prieteni f. buni
ziua13- karlsruhe-Salzburg(A)-Neusiedl am see 800km aici am dormit in masina chiar la granita, in peco
-ultima zi: Neusiedl am see- Brasov aprox. 900km

cam asta e tot, nu am avut nici un fel de probleme pe toata durata calatoriei, nici cu masina nici de alta natura.
si acum pozele, asa cum am promis:
San Sebastian -plaja



La Rochelle:- podul peste Atlantic



Valea Loirei:
castelul din Chaumont sur Loire:



castelul Chenonceau :




castelul din Amboise:



castelul Chambord:




Paris (Disneyland):



Paris (Versailles)



Bruxelles



Salzburg



Paris (Turnul Eiffel)



Cam asta ar fi, salutari tuturor opelistilor!
  • lucio

  • Mesaje scrise: 783
  • Locatie: Neamt
  • Masina: Signum 2006 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Aug 2008

  • Mesaj Privat
frumos ...:X la vara pregatesc si eu o escapada prin franta cam o saptamana asa macar sa o vad dintr-un cap in altul Very Happy
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
lucio a scris:frumos ...:X la vara pregatesc si eu o escapada prin franta cam o saptamana asa macar sa o vad dintr-un cap in altul Very Happy


Sa o vezi eventual doar din masina ca timp sa vizitezi intr-o saptamana nu ai.Sunt multe locuri minunate.In general fiecare oras are cate ceva.

DANASTRA,foarte frumos prezentat,felicitari!
Am vazut si eu castelele de pe Loara(prin 1998).Bine pastrate.
Parisul are un farmec aparte.In general toata Franta e minunata.M-a mai impresionat Marsillia pentru mixul de popoare.
Inca o zona senzationala este Rivierra.M-as intoarce oricand,numai ca anul asta am in plan Muntenegru.

Multe plecari fara evenimente neplacute iti doresc!
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Bun, cand vafaceti planuri din astea, tineti-ma la curent si pe mine, pot eventual sa va ajut... cu sfaturi... Twisted Evil Rolling Eyes
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Calatori prin lume

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR