Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • ph 11 rmy

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie:
  • Masina: Astra 2000
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Nov 2007

  • Mesaj Privat
salutare,
am o problema:la oglinzile laterale merge sa le schimb pozitia dar nu merge incalzirea din ele.ce poate fi?
mersi mult
Skip ads

  • G_S_C

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Salut
Nu prea ai postat bine aici, la probleme tehnice era mai indicat, dar poate-l muta un moderator.
Incalzirea in oglinzi functioneaza doar cand este activata dezaburirea luneta.
Stii sigur ca ai incalzire in oglinzi?
  • indy

  • Mesaje scrise: 1,093
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2007

  • Mesaj Privat
depinde de model, la Astra Classic II este un singur buton care actioneaza concomitent incalzirea oglinzilor si dezaburirea lunetei.
Verifica daca nu a sarit vreun fir de pe spatele oglinzii, de la incalzire. Sunt prinde in niste 'papuci' de spatele sticlei.
  • mihai_b

  • Mesaje scrise: 746
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Feb 2008

  • Mesaj Privat
G_S_C a scris:...Incalzirea in oglinzi functioneaza doar cand este activata dezaburirea luneta.
Stii sigur ca ai incalzire in oglinzi?

indy a scris:depinde de model, la Astra Classic II este un singur buton care actioneaza concomitent incalzirea oglinzilor si dezaburirea lunetei.


Pai nu e acelasi lucru? Oare?
Daca nu e asa, adaug si eu : "Daca apesi dezaburirea, ai sa observi ca dupa cateva minute oglinzile se incalzesc" Smile

Pe bune acum, chiar daca e explicata in mai multe feluri, ideea ramane aceeasi man...atat incalzirea oglinzilor cat si dezaburirea sunt cuplate pe acelasi circuit
Skip ads

  • naniacostin

  • Mesaje scrise: 1,277
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 x20dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mar 2007

  • Mesaj Privat
dar poate are astra f si are buton separat.....
  • Gabi.B.HD

  • Mesaje scrise: 3,439
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2011 A16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Mai 2007

  • Mesaj Privat
Are astra g (sau asa reiese din profil).
Daca ai apasat dezaburirea si nu functioneaza incalzirea, poate fi o problema de cablaj sau rezistenta de pe oglinzi intrerupta ori lipsa ca urmare a schimbarii sticlei.
  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
verifica firele care intra in oglinzi ... Desfaci capacul , si vezi daca firele sunt in locasurile in care trebuie sa fie .Asta daca oglinda este incalzita . E posibil daca ai luat masina de curand sa nu aiba incalzire ,cine a avut-o a schimbat oglinzile dar nu a pus incalzite (posibilitate nu certitudine)
  • G_S_C

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Si daca totusi dupa ce ai dat oglinda jos constati ca ai incalzire, poti proceda la verificarea oglinzii, cu un aparat de masura sa vezi daca circuitul este intrerupt si verifici si la cele doua fire daca ai tensiune, dar cu contactul pus si butonul dezaburire activat.(vezi sa nu se atinga firele intre ele)
In lipsa aparatului de masura, poti pune un bec de pozitie sau de plafoniera pe cele doua fire sa vezi daca se aprinde, si tot asa poti verifica si oglinda, inseriezi becul in circuit. E treaba de cateva minute.
  • victor_n

  • Mesaje scrise: 983
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Si daca eu care am 2 maini stangi am reusit sa schimb oglinda (cand am gasit-o sparta in parcare Wink nu vad de ce nu poti sa aplici sfaturile de aici . Succes
  • chiriacdnt

  • Mesaje scrise: 278
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2007 Z14XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jan 2009

  • Mesaj Privat
ph 11 rmy a scris:salutare,
am o problema:la oglinzile laterale merge sa le schimb pozitia dar nu merge incalzirea din ele.ce poate fi?
mersi mult

in primul rand trebuie sa ne zici ce masina ai, si daca ai incalzire in oglinzi, ti-a functionat vreo data ?
verifica mai intai si apoi posteaza, spor la treba!
  • G_S_C

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Ai rezolvat ceva cu oglinzile, ca vad ca n-ai mai dat pe aci sa ne zici si noua ce-ai facut.
Dupa cum ai nick-ul, cred ca esti din ploiesti, sau prahova. Daca vii si la intalniri, poate mai afli cum sa rezolvi unele probleme.
  • pUiUtZu2009

  • Mesaje scrise: 11
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2020

  • Mesaj Privat
Salut si scuze de off-topic....aceasta nedumerire am si eu cu privinta la dezaburire oglinzi si uite ca am aflat ce si cum. As vrea sa vin si eu la intalniri sa mai aflu una alta. Cu respect!
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR