Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra B
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Te iert. Smile Cu conditia sa pui sticker cat mai repede.
Pun si eu cateva poze facute masinilor tale.








Skip ads

  • pliktisit

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Eu m-am simtit bine in oradea si chiar am fost placut surprins cand ai venit cu imaginea siglei pe telefon Very Happy

Sa nu se inteleaga gresit......doar tigra e masina mea, astra H e a lui Hasky tipul care mi-a facut si mie vinilul
  • Vergales

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Foarte foarte frumoasa masinuta... am asa vrea si io o pereche de jante dintr`astea.... poti sa imi dai mai multe detalii referitoare la pret si la prindere... pe cate prezoane intra? Sa o stapanesti sanatos si fara evenimente!
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Salutari de la Oradea din nou.
Tocmai te-am vazut cu masina la ProMotor pe PROTV
Faine. Si masina si Ciuhuleanca Smile
Da' tot n-ai sticker.Sad
Skip ads

  • pliktisit

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Merci pentru aprecieri.....si recunosc sunt vinovat ca nu reusesc sa ajung la o intalnire a clubului Sad, dar dupa concediu ....imi fac timp.


http://www.protv.ro/stiri/d...mai-numerosi.html
  • blueyes

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jun 2007

  • Mesaj Privat
pliktisit a scris:Merci pentru aprecieri.....si recunosc sunt vinovat ca nu reusesc sa ajung la o intalnire a clubului Sad, dar dupa concediu ....imi fac timp.


http://www.protv.ro/stiri/d...mai-numerosi.html



nu avem cum sa fim critici cu un coleg(ma refer de club) de-al nostru insa pot spune nice car si la mai mare......si blondele din masina la fel de nice Very Happy( erau 2 diferite dc nu ma insel)
  • pliktisit

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2005

  • Mesaj Privat
In week ce a trecut am participat la Marele Premiu al Buzaului, nu discut despre organizarea evenimentului ci doar atasez cateva poze de la eveniment, poze cu masina mea Very Happy













PS. Se apropie revizia de 60.000 Km ...ce repede se fac km astia domnule, mai ieri postam in sectiunea asta si am spus "Mi-a Venit Tigra" Embarassed
  • pliktisit

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Sal la toata lumea, dupa mult mult timp, revin la sectiunea mea si mai pun niste poze cu varianta 2008 a Tigrei. Pana acum am 64.000 km la bord si sunt multumit de alegerea facuta.





Ps. Actualul vinil nu va ramane mult timp. O sa trec si eu la un airbrush pana la urma Very Happy


Ultima modificare facuta de pliktisit la Vin 04 Apr, 2008 2:11 pm
Skip ads

  • bastard

  • Mesaje scrise: 95
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Corsa 2002 z12xe 16v
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Sep 2007

  • Mesaj Privat
super tare masina.ai sta bine cu vinilul asta si jantele fac toti banii.
  • SuperGirl

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Mie imi spune lumea d a mea ca e prea comuna (e albastrul ala pe care il ai si tu la avatar), tu sigur nu suferi d problema asta! Oricum, mie personal imi place mai mult cum o ai acum decat cu tigrul...
Si acum ca te-am periat un pic am si eu o intrebare. Am vazut ca si tu ai avut ceva probleme cu decapotarea. A mea face figuri cateodata si nu clipeste cand inchid portbagajul. Din cauza asta, biata masina crede ca a ramas deschis, piuie cand plec cu ea de pe loc, portbagajul ramane descuiat chiar daca incui masina si (cel mai nasol) nu vrea sa se decapoteze. Oare e posibil sa se rezolve la un service obisnuit sau trebuie sa ma duc cu ea la opel? Avand in vedere ca nu mai am garantie la ea, ma cam ingrozeste gandul costului la verificare la opel....
  • pliktisit

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Pentru a ajuta un membru din clubopel, nu trebuie sa fiu periat Very Happy
E adevarat ca si eu am avut ceva probleme cu mecanismul de decapotare, mai exact era vb de un intrerupator care in momentul cand incepea decapotarea, se ridica o portiune de plastic ce acopera mecanismele si din cauza respectivului intrerupator, acea placa de plastic nu se mai oprea si mecanismul mergea in gol, facand imposibila operatia de decapotare (nu stiu daca ai inteles ceva Smile ). Ideea este ca acel inbtrerupator a fost schimbat in perioada de garantie si de atunci nu am mai avut alte probleme.
In cazul masinutei tale chiar nu stiu de la ce ar putea face asa ceva....poate la inchidere, capacul portagajului se blocheaza in ceva si nu se realizeaza in cazul asta toata cursa si nu se inchide. Din cauza asta nu poti decapota masina, fiindca se pare ca sistemul iti vede portbagajul ca fiind deschis. Parerea mea este sa te joci un pic cu portbagajul si sa vezi sa nu se loveasca in ceva. Tinand cont ca vb de un mecanism destul de complex, eu recomand in cazul in care ai probleme cu mecanismul de decapotare sa te duci la un service opel, ei (cel putin teoretic Smile ) stiu mai bine cum functioneaza.
Referitor la faptul ca e comuna, chiar imi este greu sa cred asa ceva, fiindca sunt destul de putine tigra twintop pe la noi....in rest iti doresc sa te bucuri de masina si daca vrei sa iesi din anonimat cu tigra te pot ajuta cu cateva sfaturi.
  • SuperGirl

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Merci de lamuriri. M-am gandit si eu ca poate se blocheaza in ceva. Una din variante ar fi chestia aia care se da ca o manivela stanga-dreapta de pe partea care mareste si micsoreaza portbagajul pentru decapotare si care sincer nu prea stiu la ce foloseste. o sa mai incerc si cu ea intr-o parte si in alta si daca tot nu se rezolva, imi iau inima in dinti si ma duc cu ea la opel.
Probabil cine mi-a zis ca e comuna era doar invidios Very Happy
P.S. Am glumit cu periatul, eram sincera.
Skip ads

  • SuperGirl

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2007

  • Mesaj Privat
As fi vrut sa-ti trimit un pm, dar am sub 10 posturi si nu ma lasa. Vroiam sa te intreb unde-ti faci service-ul. eu am probleme cu inchiderea portbagajului, am fost cu ea la radacini in bucuresti pe bd. timisoara si baietii mi-au zis ca nu era setat motorul bine si ca nu prindea si ca s-a rezolvat.adevarat, acolo mergea perfect. si aveam un zgomot f aiurea la deschidere uneori, mi-au zis ca nu mai aveam ulei si din cauza aia. in fine, dupa vreo 2 zile de mers foarte bine a inceput iar sa faca figuri (si zgomot).
problema e ca nu-mi vine sa ma mai duc la ei, desi au fost foarte draguti si au zis ca daca e vreo problema sa ma intorc, nu prea-mi vine, ma gandesc ca poate e ceva care le scapa si daca nu au facut-o prima oara nu vad de ec ar face-o din nou.
Vreau neaparat sa o fac, e vara, as merge si eu decapotata si nu pot din cauza nenorocitului de portbagaj. plus ca ma gandesc sa nu raman cu ea intredeschisa (zgomotul nasol se aude si cand se deschide portbagajul ca sa intre acoperisul), sa ma vezi atunci cum defilez cu ea prin bucuresti!
Uf, hai ca am obosit de cat am scris. Merci si sper sa-mi raspunzi si mie cat mai repede!
  • pliktisit

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Scuze ca am raspuns asa de tarziu, dar am fost prins si eu cu problema mea Sad . Serviciul il fac la di-bas si sunt multumit de ei. Am mai facut si cateva revizii la gold&platimum fiindca nu erau asa de aglomerati si erau mai aproape de casa si a fost ok si la ei. Cand am avut si eu probleme cu acel intrerupator la mecanismul de decapotare cei de la di-bas sau ocupat si de atunci, au trecut 2 ani nu am mai avut nici o problema .
  • SuperGirl

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2007

  • Mesaj Privat
Merci mult de raspuns. Cred ca ma voi duce si la di-bas sa-si dea si ei cu parerea. Momentan mi-e si frica sa mai deschid portbagajul (merg cu toate bagajele pe langa mine si inghesuite in spatele scaunelor!) sau sa o mai decapotez. Ma apuca nervii mai ales cand vad cate o tigra decapotata pe strada si mi se pare penibil ca am dat atatia pe bani p masina pentru ca e decapotabila si acum n-o decapotez de frica.
Desi in bucuresti nu e chiar ok sa mergi fata singura decapotata (m-au stropit aia care spala parbrize, unul a vrut sa sara langa mine in masina, plus ca foarte multi se simt datori sa-mi explice cum se face de am eu decapotabila si prin ce metode mi-am luat-o - macar de ar fi vreun ferarri!), seara ma mai apuca si p mine sa vreau sa simt vantul prin par, asa ca ceva trebuie sa fac Razz

PS: ti-ai facut airbrush pana la urma?
  • pliktisit

  • Mesaje scrise: 28
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Oct 2005

  • Mesaj Privat
Mi-a facut unu un styling deosebit Sad si acum am scos masina la vanzare, fiindca mi-am comandat o mazda mx-5 care a sosit si ma asteapta sa o iau acasa. Asa ca am trecut la mazda acum. O sa vad daca o sa-i mai fac ceva la viitoare masina sau poate ma linistesc. Trebuie sa existe o solutie in cazul portbagajului tau, mi se pare aiurea si pacat ca nu te poti bucura de ea.....este o masina super si eu am fost multumit de ea si sincer imi pare rau dupa ea. Oricum parerea mea este sa ai grija cine iti umbla la portbagajul ala ca daca se baga orice "mester" sa nu iti strice si altceva.
  • SuperGirl

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 2005
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Jun 2007

  • Mesaj Privat
vai, acum am vazut cum arata saraca masinuta. macar ai avut casco p ea sau tot ce mai recuperezi sunt banii din vanzare? stiu ca e bine sa umble numai persoane care se pricep, d-aia m-am si dus cu ea la radacini, ca m-am gandit ca se pricep, aveau si ceva tigre pe acolo deci nu era prima oara cand vedeau asa masina.
imi pare rau de ce ai patit, bafta cu mazda, sa o stapanesti sanatos si cu cat mai putine incidente si merci de raspunsuri
  • SalseraLoca

  • Mesaje scrise: 19
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 2007 1.8L
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Imi pare sincer rau pentru Tigra ta, insa am vazut ca ai reusit sa o vinzi, sper ca mai intrii pe forum, desi acum esti cu Mazda, insa vroiam si eu sa stiu de unde pot cumpara o grila fata ca a ta. Am vazut-o pe net in poze, insa nu de cumparat. Eu am o tigra din 2007, tocmai schimb tot interiorul, am body-kit-ul de la OPC, care in curand se va schimba cu unul custom, insa nu gasesc o grila frumoasa, si sa pun plasa nu prea ma tenteaza.
Te rog dc mai intri lasa-mi si mie niste detalii priving grila! Ms mult!
  • NImsOC26

  • Mesaje scrise: 1
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Tigra 2006
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2012

  • Mesaj Privat
Salut ! Pliktisit am si eu o problema cu decapotarea de cateva saptamani ... la prima faza nu se deschide portbagajul din prima pana sus ... trebuie sa apas de 2-3 ori sa se ridice pana sus ...apoi nu mai vrea sa traga plafonul .... iar partea a treia dupa ce manual imping plafonul porbagajul se inchide ... Nr meu este 0767981516 help me pls Smile
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Tigra
  3. Tigra B

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR