Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • krueger

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
imi pare rau ca anunt asa tarziu dar azi am aflat si eu, este reducere de 40% la toate piesele inclusiv ulei si restul, pana la sf lunii martie. eu am fost azi si mi-am luat cam tot ce aveam nevoie. Nu vreau sa para a reclama dar chiar cred ca anuntul este folositor avand in vedere preturile la piese.
Skip ads

  • krueger

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Erbus de langa Grivita(daca mai sunt si altele) si cand va duceti sa cumparati, reamintiti-le ca au oferta aceasta Very Happy
  • B74LEL

  • Mesaje scrise: 498
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 Z17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Salut ,

Poti cumpara piese , fara sa le montezi ?
  • krueger

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
da, normal, au ghiseu pentru piese de schimb separat de service
Skip ads

  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Toti sau mai toti au reduceri masive la piese sau manopera CRIZA = FOAME MAREEE !
Idea lor e simpla: decit sa inchid sau sa merg in minus mai bine reduceri de merg inainte si astept vremuri mai bune. Pina atunci macar exist....
  • krueger

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
si noi suntem fericiti Very Happy nu?
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Nu neaparat Embarassed
Incep sa vinda si repere de la alti producatori ceva mai ieftini, clar si calitatea difera putin ca sa iti scoata ochii cu pretul.
E drept ca si producatorii au inceput sa lase putin la pret...cel mai mult lasa aia care au stoc ! Aici intra si importatorii Laughing .

Ca sa nu dau exemplu de la Opel si reteaua lor...zilele trecute vine la noi unul de la Renault, inainte nu avea timp sa faca un pipi si acum are maxim 2 "revizii" pe zi. Bate vinltuuuul.... Omul acum cumpara singurel filtre/ ulei etc, merge la mecanicul lui, ala cit da drumul la ulei asta schimba filtre aer/polen...scapa cu 20-40lei manopera plus consumabile mult mai ieftin ca in service...consumabilele daca stii ce sa cumperi sa fii sigur ca vei gasi mai bune decit iti baga aia pe git.
  • krueger

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
normal ca inainte sa-mi cumpar i-am intrebat de producator...nu de altceva dar si inainte de oferta asta tot de la opel imi luam piesele...nu pream am incredere in turci chinezi etc., cumpar sau nu doar numele macar stiu ca sunt piesele originale...
  • Cypher

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Am facut si eu schimbul de ulei si am luat de la ei filtrul si uleiul,cu totul m-a dus la vreo 95 lei.
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Cypher la X16XEL intra 3,5L, bunnnn mai dai la om sa aiba in portbagaj 0,5L, total 4L ! Hai ca punem un filtru ulei...7-15lei. Acum stau sa ma intreb ce ulei au pus ??? De la bunica sau Turcia ca e la moda....
Serios adr ceva PUTE tare, eu nu stiu cum sa pun un ulei cit mai bun si ma ajunge la E4 49lei/sfert galon si tu dai pret de nu am vazut asa ceva.
Corect, orice service serios are ulei la butoaie de 200L insa putine isi fac datoria pina la capat sa aiba norma GM pentru E2, E3, E4 diesel si benzina
  • Cypher

  • Mesaje scrise: 317
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z16XEP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Luat de la EREBUS ulei GM si filtrul tot GM.
Uleiul (120 lei parca) redus la 80 si filtrul 15 lei.

Pe cutie scria GM si luat de la Reprezentata. Sa vedem mai incolo cat de bun este. Dar motorul este mai silentios,nu mai scoate gaze(nu se mai vad) cu cel vechi se vedeau.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR