Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • danutzutm

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Situatzia sta in felul urmator. Pana acum au mers superb (cele din fatza ca cele din spate sunt cu manivela ca la dacie Smile) ). Azi am fost sa-mi pun folie din aia omologata la o firma din Timisoara. Au demontat toate geamurile de la usi (ca cica asa e operatziunea). Cand sa plec de acolo de la ei am zis in gand "hai sa incerc geamurile asa ca chestie). Astea din fatza nush ce au patzit dar daca dau sa le inchid pana sus dintr-o bucata (adica sa tzin mai mult apasat pe buton) imi urca pana sus dupa care coboara inapoi pana la jumatate. Face la fel si pe stanga si pe dreapta. Tipii de acolo mi-au zis ca din cauza ca au dat geamurile jos, macaraua a uitat pozitzia in care geamu era inchis si de aia il deschide (ca si cum macaraua ar crede ca geamul e mai lung). Au zis ca au mai patzit si la alte masini dar la alea au rezolvat ca cica era un buton undeva pe macara de unde se reseta. La opelul meu cica nu l-au gasit. Stie careva care e treaba ? Au zis ca maine dimineatza suna la Opel si ii intreaba cum se reseteaza macaraua. E super-naspa faza ca acum daca vreau sa inchid geamu tre sa dau pe bucatzi pe buton..asa in secventze si mi-e ciuda..ca inainte mergeau brici. Daca stie careva cum se poate fixa treaba (fara sa merg la reprezentantza unde m-ar usca de bani cu sigurantza) as fi recunoscator. Multzumesc anticipat.
Skip ads

  • bogdanene

  • Mesaje scrise: 695
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2001 Y 20 DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Nov 2005

  • Mesaj Privat
vezi aici - resincronizarea geamurilor https://www.clubopel.com/vie...cronizare+geamuri
Surprised
  • danutzutm

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2005

  • Mesaj Privat
am citit acolo despre resincronizare dar la mine nu a functionat..am dat raspuns acolo pe linkul ala...OFFF..nush ce sa fac Sad
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
nu-i chestie de resincronizare... eu cred ca e vorba de un obstacol...pe traseu... e functia aia de "anti-prindere-degetzele-de-copii-care-baga-mina-unde-nu-trebuie" Wink
Skip ads

  • danutzutm

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Intr-adevar...functzia aia intra in actziune dar nu este nici un obstacol pe traseu...obstacolul este de fapt rama usii unde ar trebui sa se inchida geamu...
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
daca geamul culiseaza mai greu ( e frinat cumva ca sa zic asa) poate fi o interpretare a unui obstacol atunci cind ajunge la capat de cursa
daca au montat cu bule/gilme s-ar putea sa fie ceva pe acolo...
  • danutzutm

  • Mesaje scrise: 134
  • Locatie: Timisoara
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2005

  • Mesaj Privat
Problema a fost rezolvata! Am inchis geamurile asa in trepte...am scos borna de la baterie, am pus-o la loc, am bagat codul la casetofon si acuma e totul in regula. Merg si geamurile cum trebuie. Va multzumesc tuturor
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR