Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • andronachi victor

  • Mesaje scrise: 281
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2008

  • Mesaj Privat
salut.imi poate spune cineva de ce incepe alarma sa o ia singura din loc?din aceasta cauza am ramas si fara alarma si fara inchidere .o armez dupa cateva secunde se dezarmeaza si incepe sa tipe.am scos toate intrerupatoarele le-am curatat si tot degeaba.mentionez ca lampa in portbagaj imi sta aprinsa si cu si fara contact.(evident becul l-am scos)astept pareri.va multumesc.
Skip ads

  • ank

  • Mesaje scrise: 4
  • Locatie:
  • Masina: Astra 1996 tc4ee1
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2006

  • Mesaj Privat
incearca sa rezolvi defectul de la lampa din portbagaj.modulul de alarma vede portbagajul ca fiind deschis
  • andronachi victor

  • Mesaje scrise: 281
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2008

  • Mesaj Privat
problema este ca lampa se aprinde si cand am usile deschise,nu numai portbagajul.deci e putin mai complicat
  • Tiby

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Vezi sa nu ai niste legaturi la alarma care s-au desfacut,eu asa am patit.Sau verifica traseul de la alarma la cablajul masinii;acolo unde au fost legate firele.Daca nu merge dute la un service de alarme.
Skip ads

  • teozuzu

  • Mesaje scrise: 432
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2001 2.0 DTI 16v Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Alarma fiind conectat la lampile de la plafoniera, pt ca asa fac majoritatea oamenilor, conecteaza la contactul de bec, asa alarma stie cand tu deschizi vreo usa ceva..si ea crede ca portbagajul e deschis Very Happy trebuie sa inchizi circuitul sau sa rezolvi problema intr-un fel.
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
circuitul care leaga intreruptorul portbagajului cu electrica masinii este intrerupt intr-un loc. Daca masina ta este un caravan, verifica pasajul de trecere dintre caroserie si hayon, acolo apar probleme. Daca masina este o belina, verifica daca ai continuitate de la intreruptor pana in tabloul de sigurante.
Deasemenea, acest simptom apare cand dupa scoaterea cheii din contact, tamburul contactului nu face "clack"si nu iese cca 5mm afara din contact, implicit nu se blocheaza volanul. Este o problema care apare la opel cand acesta are cativa ani buni vechime. Problema masinii tale nu este grava.
Iti urez succes
  • andronachi victor

  • Mesaje scrise: 281
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2008

  • Mesaj Privat
va multumesc tuturor pentru sfaturile date.pana la urma cred ca o schimb intre timp am spart telecomanda iar cea de-a doua nu merge ,defect softul din ea.imi trebuie si inchidere ca am 2 actuatori care se blocheaza.alata solutie nu vad.va multumesc inca o data
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR