Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Suferi rau...
Skip ads

  • stefan_10

  • Mesaje scrise: 251
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Ma abtin de ceva vreme,mai ales ca nu sunt un impatimit al fotbalului insa deja mi-e clar ca tu ai depasit deja orice limita a ingamfarii si laudei de sine (si nejustificata in acest caz,asta e mai rau)! Tu deja traiesti intr-o lume a ta! Ai fantezii!
Trezeste-te la realitate:fotbalul e un joc care uneori se mai joaca si pe teren,cu o minge rotunda,care poate intra in orice poarta,fie si din nimereala!
  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Vinti a scris:FC Brasov vs CFR Cluj 2
Rapid vs FC Timisoara x
U Cluj vs U Craiova 2
FC Vaslui vs Gaz Metan 1

era clar ca va fi 1 solist Laughing

nu-i rau...din 4 meciuri am "stiut" doar 1
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
gabrield a scris:...Stiu, toti asteapta meciul dupa care vin si ei (am fost ocupat, n-am scris pe forum, dar stiam ca asa va fi).
Daca prin absurd nu iese cum spun eu, dar nu iau in calcul asa ceva, este similar cu gara de ozon care a ajuns deasupra Romaniei (fara sa treaca prin alta parte, direct de la Polul Sud), stimabilii abia asteapta sa puncteze...


Gara...e doar in capul tau. Rolling Eyes Urca si coboara doar pronosticuri de doi banuti. Iti mai scrisesem candva....lasa-ne.....lasa-ne. Laughing
Skip ads

  • gabrield

  • Mesaje scrise: 2,778
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Vinti a scris:
Vinti a scris:FC Brasov vs CFR Cluj 2
Rapid vs FC Timisoara x
U Cluj vs U Craiova 2
FC Vaslui vs Gaz Metan 1

era clar ca va fi 1 solist Laughing

nu-i rau...din 4 meciuri am "stiut" doar 1


Asta pentru ca nu m-ai ascultat pe mine cind spuneam ca Rapid e cea mai buna echipa acum.
La fel si la Cluj, nu mai e un secret ca echipele din Cluj au suport din partea lui Boc.
Pentru ei nu e nici o problema sa cistige acasa, poate doar cu echipele care au patroni cu oua mai mari ca ale lui Boc.

Azi avem :

Roma - Inter
Newcastle - Manchester

La Roma, Inter va suferi enorm, eu vad 1 solist, dar nu mai mult de 1 gol diferenta.
La Newcastle, Manchester incepe seria infringerilor, asa ca va fi 1 solist.

Stiu : daca nu iese vine tony si ma ia cu cosmarul...
Daca iese, vine El Gabry si ai lui si imi spun ca o data si o data trebuia sa piarda si Manchester...
Diferenta e ca eu stiu momentul exact.
Eu i-as ruga sa puna si ei un pronostic, daca se poate inaintea meciurilor...

Pentru restul afirmatiilor de mai sus, imi pare rau, dar eu sint aici la sectia fotbal, daca doriti sa initiati o sectie de manelisme, atacuri la persoana, jigniri, va rog... promit sa raspund punctual.
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Stii o p...eninsula...
Niciodata, dar absolut niciodata nu ti-am contestat pronosticurile. Chiar daca Manchester pierde, efectiv mi se rupe (in limbaj de cartier). Tu faci pe...stii tu si te faci ca nu intelegi ce contest eu la tine, asa observ.
Daca Newcastle conduce la pauza, dar pierde la final, iar o sa ai "dreptate". Fraza "Asa cum spuneam" a intrat in anal/ele forumului.
Jenante, penibile, de cea ma joasa speta pot spune sunt interventiile tale. O lipsa totala de respect fata de noi si o infumurare dusa la extrem.
Rar mi-a fost dat sa vad asa ceva.
Sincer.
  • gabrield

  • Mesaje scrise: 2,778
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Pai cum sa nu am dreptate ?

Uite ce scriam acum multa vreme si e valabil si acum :

gabrield a scris:
Edwin a scris:@gabrield, Manchester United a mai "facut" un meci frumos, a revenit dupa 2-0 la pauza:wink: Sa vedem de ce este in stare Arsenal Rolling Eyes


Oare de ce nu ma mai mira nimic ?
Arsenal a inteles ca nu poate sa se puna cu Manchester la bani, asa ca a inceput sa imparta puncte saracilor...
Manchester e campioana, dar nu a fotbalului ci a banilor.
Asta e, o echipa ajutata pe toate planurile.

Mai sint 7 etape, adica 21 de puncte.
Arsenal are meci direct, acasa cu Manchester, asa ca, daca nu vor fi dati 2-3 jucatori afara de la Arsenal, vom vedea cum se cistiga pe teren, nu pe sub tejghea un campionat.

Cum naiba numai la Manchester se intimpla sa revina mereu dupa pauza ?

Ori le baga droguri tranchilizante prin sistemul de aer conditionat, ori le da bani...
Mereu 1 pauza, 2 final, chiar bate la ochi...


Oare asa e fotbalul ?
Manchester nu e in stare sa joace un meci corect in campionat ?

In loc sa contesti dinainte pronosticurile mele, desi urli ca nu faci asta, mai bine incearca sa observi diseara cum ii ajuta arbitrul pe Manchester.
  • Opelissimo

  • Mesaje scrise: 9
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2011

  • Mesaj Privat
Nu ne mai opreste nimic sa luam campionatul acum! Hai Rapidul da-le gol!
Skip ads

  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Adica ai pus 1 pe Newcastle-Manchester, dar spui ca diavolii vor fi ajutati de arbitraj sa castige. In traducere libera ai 66% sanse sa prinzi pronosticul tau duplicitar, sau mai corect spus...pronostic 12.
Cand o sa fii si tu ferm in exprimare oare?
Aaaa...sau poate cu ajutorul arbitrilor, Manchester tot va pierde meciul, nu?
Mi-e indiferent de rezultatul final si de cine castiga campionatele in Europa, insa eu cand pun (rar) un pronostic...nu o dau la intors dupa aia.
Si nu ma dau mai destept decat sunt. Risc sa port o camasa cu maneci lungi.
  • gabrield

  • Mesaje scrise: 2,778
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Vorbesti prostii si ma acuzi pe mine ?

Am spus clar, 1 solist in conditiile in care peste 97 % din iubitorii fotbalului merg pe Manchester.
N-am inteles exact ce pronostic ai pus tu, in afara de a-mi contesta mie posturile.

Eu am atras atentia cu mult timp in urma ca Manchester are rezultate multe 1 pauza, 2 final.
Tu, care nu esti capabil sa intelegi ce e o nuanta, ai crezut ca eu am spus ca TOATE meciurile lui Manchester sint asa si deja ai inceput sa afisezi o tensiune marita.

Mai mult, nici macar tainele cititului nu ti-au fost pe de-a intregul dezvaluite, la momentul potrivit, cum poti sa inventezi ca eu am spus ca Manchester va fi ajutata de arbitri SA CISTIGE ?
Am spus doar ca va fi ajutata, nu cred ca in limba romana este acelasi lucru...
Asa ca, acuzele tale, ca de obicei, nu isi au suport in realitate.

In paralel, acelasi rationament il ai cu privire si la meciurile din Liga 1, desi nu ai o parere la subiect, insisti in a-mi dezaproba afirmatiile, fara sa judeci.
Nici nu iei in seama ca se intimpla totul exact cum prevedeam eu acum 1-2 luni, sper ca nu ai uitat discutia in care eu dezvaluiam ca interesul este ca pentru titlu sa fie o lupta intre 2-3 echipe, desi la momentul de atunci Otelul avea 10 puncte avans.
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
gabrield a scris:
Am spus clar, 1 solist in conditiile in care peste 97 % din iubitorii fotbalului merg pe Manchester.


Sunt curios, cum calculezi procentajele astea? Laughing

Daca tu zici 1 solist sunt linistit. N-ai nimerit niciun pronostic pe Manchester pana acum. Singurele dati in care s-a impiedicat n-ai dat niciun pronostic.
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
gabrield a scris:Vorbesti prostii si ma acuzi pe mine ?

Am spus clar, 1 solist in conditiile in care peste 97 % din iubitorii fotbalului merg pe Manchester.
N-am inteles exact ce pronostic ai pus tu, in afara de a-mi contesta mie posturile.
REPET, PUN RAR PRONOSTICURI AICI, DAR CAND LE PUN...SUNT FINALE!

Eu am atras atentia cu mult timp in urma ca Manchester are rezultate multe 1 pauza, 2 final.
Tu, care nu esti capabil sa intelegi ce e o nuanta, ai crezut ca eu am spus ca TOATE meciurile lui Manchester sint asa si deja ai inceput sa afisezi o tensiune marita.
STIU CE E O NUANTA, INSA IN PARIURI SPORTIVE NUANTELE NU ISI AU ROSTUL. ADICA TU AI PUS 1, DAR CU O NUANTA DE 2.
Mai mult, nici macar tainele cititului nu ti-au fost pe de-a intregul dezvaluite, la momentul potrivit, cum poti sa inventezi ca eu am spus ca Manchester va fi ajutata de arbitri SA CISTIGE ?
VEZI CA AM SCRIS SI VARIANTA ASTA
Am spus doar ca va fi ajutata, nu cred ca in limba romana este acelasi lucru...
Asa ca, acuzele tale, ca de obicei, nu isi au suport in realitate.
BA ISI AU CU VARF SI INDESAT! ESTE DEMONSTRAT!

In paralel, acelasi rationament il ai cu privire si la meciurile din Liga 1, desi nu ai o parere la subiect, insisti in a-mi dezaproba afirmatiile, fara sa judeci.
Nici nu iei in seama ca se intimpla totul exact cum prevedeam eu acum 1-2 luni, sper ca nu ai uitat discutia in care eu dezvaluiam ca interesul este ca pentru titlu sa fie o lupta intre 2-3 echipe, desi la momentul de atunci Otelul avea 10 puncte avans.
TOTAL PE LANGA SUBIECT! TE VOI APRECIA TOT TIMPUL CAND DAI UN RASPUNS CLAR, CONCIS SI LA OBIECT. SI INVERS. MERGI PE MANA VASLUIULUI, AM INTELES. EU MERG PE MANA VICTORIEI BRANESTI. DACA NU IMI IESE, NU O SA CAUT MOTIVE PUERILE

Toate cele de mai sus, ti le-am spus doar ca sa iti demolez armele cu care ne vei aburi dupa meciul Newcastle-Manchester.
Si retine, daca Newcastle castiga nu ti se datoreaza tie (ca probabil a citit Ferguson topicul si a gresit tactica), ci este o pura coincidenta. Si vei incepe lauda de sine cu : "Asa cum spuneam..."
Skip ads

  • gabrield

  • Mesaje scrise: 2,778
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2004

  • Mesaj Privat
tonytm a scris:
gabrield a scris:
Am spus clar, 1 solist in conditiile in care peste 97 % din iubitorii fotbalului merg pe Manchester.


Sunt curios, cum calculezi procentajele astea? Laughing

Daca tu zici 1 solist sunt linistit. N-ai nimerit niciun pronostic pe Manchester pana acum. Singurele dati in care s-a impiedicat n-ai dat niciun pronostic.


Gresesti, am nimerit doar atunci cind am pus 50 de euro pe ei, la cota 3.

Despre procentaje, simplu. Sun un prieten.
Daca o sa ma intrebi ce baze de date are pe mina, prefer sa nu raspund.
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Rectific, n-ai prins niciun rezultat contra lui Manchester. Cu toate ca de 3 luni pui tot contra si ne explici ca-s varza.

Crezi ca asta reprezinta previziunile "exacte" pe care ni le tot arati si noi nu le vedem?
  • Clujeanul

  • Mesaje scrise: 360
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Gabriel, tu te crezi un Dumnezeu atotcunoscator al fenomenului fotbal din intreaga europa.
Daca intr-adevar Boc ajuta echipele din Cluj, U primea penalty la Galati la acel hent la scorul de 2-0, nu erau fluierati in offside gresit de 2 ori atacantii lui U in meciul cu Brasov, si o data in cel cu Vaslui, nu facea egal ci batea cu 3-2 pe Medias, nu era anulat eronat acel gol din min 93 ... nu mai vorbi despre lucruri pe care nu le cunosti.
Se vede de la o posta ca ai o gandire si comportament demne de perioada comunista.
Unele lucruri se mai desfasoara si corect.
Si nu, nu esti cel mai bun in fotbal de pe acest forum, tu esti doar cel care devine penibil laudandu-se.
Si nu Becali, Hagi, Ferguson, Mourinho sau Lucescu nu citesc acest forum si nu asculta de sfaturile tale.
Si nu, Contra nu te-a ascultat pe tine la acel sut de la barajul cu Slovenia, mai erau cateva mii de oameni pe acel stadion ...
TU esti cel care se tine de manelisme, nici un om binecrescut nu are comportamentul tau.
Una e sa fii priceput la fotbal si pronosticuri si alta e sa ai pitici ca stii tot si incet sa devii prin comportament un manelar pur-sange.
Te-am salutat si-ti doresc multa sanatate ... mintala!

Acest text este un pamflet si trebuie tratat ca atare. Orice asemanare cu personajele reale este pur intamplatoare.
  • gabrield

  • Mesaje scrise: 2,778
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Acum ca s-a linistit toata lumea, putem sa revenim ?

Toata lumea e de acord ca Roma invinge Inter si Newcastle pe Manchester United ?

E bine sa va grabiti cu raspunsul pina la inceperea meciurilor...


PS
Clujeanul,
Eu nu ma cred un Dumnezeu al fenomenului fotbal, tu ma crezi, pentru ca eu nu am spus asta niciodata.

Pentru ultima oara :
Comportamentul meu este un pic diferit fata de comprehensiunea voastra, modifcata in moid voit sau nu de antescriitorii de aici.
Ce-ar fi sa va scoateti filtrele si sa intelegeti exact ce am scris ?
Fara sa intregiti frazele, fara sa gasiti intelesuri pe care nu le-am scris, ci pur si simplu sa analizati faptele ?

Ma acuzati de tot felul de lucruri si daca bunul simt ma impiedica sa raspund, credeti ca e adevarat ?
Eu nu am vrut sa transform acest forum in ce vreti voi sa faceti si nici n-o s-o fac, sa fiu bine inteles.

Daca cineva are o problema, sa se adreseze moderatorilor si ei sa imi interzica accesul, daca e cazul.
Cu promptitudine voi renunta la a scrie aici, dar sint convins ca nu asta e dorinta majoritatii.

PS1
In legatura cu pamfletul, da-mi voie sa iti transmit ca esti victima prostiei televiziunilor, care cred ca daca pun eticheta "pamflet" esti absolvit de raspundere.
Nimic mai fals.
  • Clujeanul

  • Mesaje scrise: 360
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Crezi ca de-aia am pus fraza cu pamfletul, ca vezi Doamne ma pedepseste cineva? Pentru ca ti-am spus adevarul in fata?
Si inca ceva, n-o sa ma adresez nici unui moderator sa-ti taie aceesul aici, nu-s ca tine, sa fug repede la mama sa-i spun ca unu' m-o injurat.

Daca nu-ti dau raspunsul pana la inceputul meciuirlor, mai am voie sa ma uit la meci, nenea?

Auzi, io te cred Dumnezeu pe tine? Daca ti-as spune aici ce te cred, as fi suspendat ... iar tu nu esti atat de important.

Nu te-ai gandt catot mai multi useri incep sa-ti bage pumnu-n gura? Majoritatea NU te sustine, numai in capul tau.

Ia-ti o viata adevarata, eventual o femeie, o familie si inceteaza sa mai fi omul Cooperativei.

Din mesajul meu de mai sus daca ai vrut ai putut intelege unele chestii ... daca ai vrut.

PS: Suna-l pe Gigi, sau transmite-i ca as avea nevoie de-un miel pt Paste, sa ma contacteze asap.
  • gabrield

  • Mesaje scrise: 2,778
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Clujeanul,
Daca esti nervos, te rog sa nu mai citesti acest forum, nu face bine la persoanele irascibile, iar tu, ca un ardelean adevarat ar trebui sa fii mult mai molcolm.
Ca apa senina de izvor, si ca ploaia marunta de primavara...

Ai la dispozitie inca 50 de minute in care poti sa modifici literele lipsa sau gresite...

PS
Nu credeam ca e nevoie, dar de acum inainte o sa pun si note pe marginea posturilor mele.
Asta asa , sa le inteleaga si Clujeanul, sau cine mai are nevoie...

Luam un ultim exemplu :

Afirmatia mea :
"La fel si la Cluj, nu mai e un secret ca echipele din Cluj au suport din partea lui Boc.
Pentru ei nu e nici o problema sa cistige acasa, poate doar cu echipele care au patroni cu oua mai mari ca ale lui Boc. "

a provocat urmatoarea replica din partea Clujeanului :

"Daca intr-adevar Boc ajuta echipele din Cluj, U primea penalty la Galati la acel hent la scorul de 2-0, nu erau fluierati in offside gresit de 2 ori atacantii lui U in meciul cu Brasov, si o data in cel cu Vaslui, nu facea egal ci batea cu 3-2 pe Medias, nu era anulat eronat acel gol din min 93 ... "

De departe se vede ca el amesteca meciurile din deplasare cu cele de acasa .
Si daca au existat meciuri acasa in care nu au fost ajutati, asta a fost din cauza oualor.


Despre meciul cu Brasov, nu am vrut sa discut din respect, dar daca e sa amintesc ca acest egal (din 2 penalty-uri) le-a indepartat pe amindoua echipele de zona retrogradarii...


Eu ma refeream la ajutor primit in meciurile de acasa.

Singura exceptie a fost in meciul cu CFR in care arbitrul le-a acordat un gol care nu a fost.
Dar tot la Cluj a fost meciul, deci se poate spune ca tot acasa...
  • Clujeanul

  • Mesaje scrise: 360
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Da, ai reusit sa enervezi pana si un ardelean ... asta spune multe.
Spune drept .... faza cu Boc ai auzit-o la babele din fata blocului?

Hai sa-ti mai spun o chestie : daca tot iti place analiza ... pe langa pronostic, de ce nu incerci la final sa analizezi tehnico-tactic o partida, fara a comenta despre cumetrii si interese. Nu suntem la "acces direct: , "happy hour" ...

Cefere n-a marcat tot un gol fraudulos? Sau cum Boc a avantajat ambele echipe? Le-a facilitat marcarea cate unui gol? Sau urmeaza sa spui si tu ca maestrul muresan ca macar la golul cefereului a intrat mingea in totalitate in poarta?

PS: bine
  • bazare

  • Mesaje scrise: 2,319
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
In continuare faci pe desteptul ... problema e ca ai depasit cu mult limita penibilului. Ti-au mai spus si altii pe aici, lasa-ne lasa-ne.
Fotbalul se joaca pe teren, iar daca ar exista aranjamente cu siguranta nu ar stii un nene in izmene ce se intampla la nivel inalt in Anglia.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR