Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • gabrield

  • Mesaje scrise: 2,778
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2004

  • Mesaj Privat
bazare,
Esi prea naiv sa iti spun despre arestarile din fotbal.

Si ai prea mult spirit de turma inoculat, razbate prin orice cuvint al tau, mai ales cind vorbesti la plural.

"lasa-ne" se refera la tine si la mai cine ?

Daca respectivii nu au curaj sa vorbeasca, sa te numeasca purtator oficial de cuvint.

Observ cu mihnire ca pe voi nu va intereseaza fotbalul, nimeni nu da nici un pronostic la cele doua meciuri, asa ca o sa ma gindesc daca o sa mai scriu aici.

Clujeanul,
As analiza tehnico-tactic o partida, dar cu cineva care stie fotbal, nu cu niste indivizi care urmaresc satisfactii personale pe un forum.

In ultimele pagini am vazut doar atacuri la persoana, nejustificate, desigur.
O singura persoana a vorbit despre fotbal, e nevoie sa spun cine ?
Skip ads

  • bazare

  • Mesaje scrise: 2,319
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
gabrield a scris:asa ca o sa ma gindesc daca o sa mai scriu aici.


Gandeste-te profund!
"Lasa-ne, lasa-ne!" e la plural si se refera la mine si la colegul care ti-a scris mai in urma aceeasi chestie!
  • Clujeanul

  • Mesaje scrise: 360
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2010

  • Mesaj Privat
gabrield a scris:
As analiza tehnico-tactic o partida, dar cu cineva care stie fotbal, nu cu niste indivizi care urmaresc satisfactii personale pe un forum.


Deci toti cei care te "urecheaza" urmaresc defapt satisfactii personale pe acest forum ... Shocked

Roma - Inter 2
Newcastle - Manchester 2
  • bazare

  • Mesaje scrise: 2,319
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
gabrield a scris:
Azi avem :

Roma - Inter
Newcastle - Manchester

La Roma, Inter va suferi enorm, eu vad 1 solist, dar nu mai mult de 1 gol diferenta.
La Newcastle, Manchester incepe seria infringerilor, asa ca va fi 1 solist.


Marite zeu al fotbalului dar esti bine informat de oamenii tai sus pusi ...
Iar le-ai nimerit pe toate ... dar pe langa Evil or Very Mad
Skip ads

  • gabrield

  • Mesaje scrise: 2,778
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Clujeanul a scris:
gabrield a scris:
As analiza tehnico-tactic o partida, dar cu cineva care stie fotbal, nu cu niste indivizi care urmaresc satisfactii personale pe un forum.


Deci toti cei care te "urecheaza" urmaresc de fapt satisfactii personale pe acest forum ... Shocked

Roma - Inter 2
Newcastle - Manchester 2



Data viitoare sa nu mai vorbesti de altii, da ?
Ai fost pe linga total la meciul lui Manchester. Cel de la Roma l-ai ghicit, felicitari. Pacat ca nu se pune, ca ai dat pronosticul dupa inceperea meciului.
Mai invata si diferenta dintre "niste indivizi" cum am spus eu si "toti de pe forum cum ai inteles tu.


Despre ale mele nu vorbesc, e suficient cit vorbiti voi, ma rezum doar sa aduc aminte ca Newcastle a avut un penalty in min 59, pe care arbitrul n-a vrut sa-l acorde, asa cum va avertizam ieri.
In fine, a inceput declinul lui Manchester, la Newcastle au batut toti care au vrut.

Apropo de aranjamentele din fotbal, ca tot spuneti voi ca nu exista, la meciul cu Steaua, aia de la Sportul au inceput sa fie cercetati.
Probabil DNA a citit ce am scris eu aici si au luat la bani marunti pe toti.
Bine ca le mai dau de lucru din cind in cind...
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Nici cu tratament de specialitate nu te mai faci bine.
Pacat, ca esti tanar.
  • stefan_10

  • Mesaje scrise: 251
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Corsa 2001 Z10XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Intreci orice masura! Poate ai noroc si s-au inventat medicamente pentru tine,desi nu cred!
  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat
gabrield a scris:
In fine, a inceput declinul lui Manchester, la Newcastle au batut toti care au vrut.


Parca a inceput de acum 2 luni, ba pardon, de acum 1 luna. Acum iar a inceput? Laughing
Skip ads

  • Clujeanul

  • Mesaje scrise: 360
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2010

  • Mesaj Privat
gabrield a scris:
Ai fost pe linga total la meciul lui Manchester. Cel de la Roma l-ai ghicit, felicitari. Pacat ca nu se pune, ca ai dat pronosticul dupa inceperea meciului.
Mai invata si diferenta dintre "niste indivizi" cum am spus eu si "toti de pe forum cum ai inteles tu.

Despre ale mele nu vorbesc, e suficient cit vorbiti voi, ma rezum doar sa aduc aminte ca Newcastle a avut un penalty in min 59, pe care arbitrul n-a vrut sa-l acorde, asa cum va avertizam ieri.
In fine, a inceput declinul lui Manchester, la Newcastle au batut toti care au vrut.

Apropo de aranjamentele din fotbal, ca tot spuneti voi ca nu exista, la meciul cu Steaua, aia de la Sportul au inceput sa fie cercetati.
Probabil DNA a citit ce am scris eu aici si au luat la bani marunti pe toti.
Bine ca le mai dau de lucru din cind in cind...


1.Eu am scris de TOTI cei care te urecheaza, Tu ai inteles ca as fi spus TOTI DE PE FORUM ... citeste inca o data, cred ca nu e nevoie sa scriu note la fiecare post,nu?
2. Asa cum eu am fost "total pe langa" la Newcastle - Manchester, nici tu n-ai fost mai breaz.
3. Eu cand nimeresc un meci, IL GHICESC, dar tu cand nimeresti un meci nu-l GHICESTI, TU IL STII DINAINTE?
4.Daca intr-adevar Manchester era ajutata de arbitrii, castigau ieri, nici o echipa nu face egal daca e ajutata de arbitrii. Cel putin asa ar fi logic.
5. Exact de-aia s-a agitat DNA-ul, au citit ce-ai scris tu pe forumul www.clubopel.com .
Incep sa cred ca dupa acest forum se conduce fotbalul romanesc, chiar si cel european. Si chiar si justitia lucreaza dupa informatiile care apar aici.
Mare-i gradina ta Doamne ...
  • gabrield

  • Mesaje scrise: 2,778
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2004

  • Mesaj Privat
tonytm a scris:
gabrield a scris:
In fine, a inceput declinul lui Manchester, la Newcastle au batut toti care au vrut.


Parca a inceput de acum 2 luni, ba pardon, de acum 1 luna. Acum iar a inceput? Laughing


Exact, acum 1 luna au fost primele semne, cind Manchester a cistigat, dar nu convingator.
Acum a facut egal (cu arbitrii, exact cum va anuntam dinainte), asa ca asteptam si infringerea, si nu va fi prima cu Arsenal, mai e si Everton pe faza ...
Declinul e clar pentru mine, care vad in perspectiva...

Important este ca la fiecare 2 etape se apropie Arsenal cu 2 puncte.
Acum 4 etape erau 8 puncte, au fost 6 si azi vor fi doar 4 puncte.
La meciul direct mai ramine doar 1, pe care Manchester il va pierde cu Chelsea.
Apoi, de disperare, vor pierde la surprizele cu B (Blackburn si Blackpool).


Pina atunci, sa ii raspund noului nostru coleg (care urmareste discutiile de multe vreme, dar abia acum a intervenit) stefan10.

Exista medicamente pentru toata lumea, te asigur eu.
Insa cel mai bune medicament este in posturile mele (vorba lui Cristiano Ronaldo).


PS
Clujeanul,
Te rog, pe viitor sa rogi pe cineva sa iti citeasca posturile, eu fac pariu ca ai ochelari care au fost pusi pe piata de CIA.
Aia au proprietatea sa impiedice cititorii sa vada realitatea.

In fine, cer scuze tuturor si daca cei de mai sus imi permit, as vrea sa trecem la meciurile de azi.
Astept confirmarea.
  • Clujeanul

  • Mesaje scrise: 360
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2010

  • Mesaj Privat
gabriel, care-i explicatia ta pentru ambele pronosticuri ratate de ieri?
  • gabrield

  • Mesaje scrise: 2,778
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Clujeanul a scris:gabriel, care-i explicatia ta pentru ambele pronosticuri ratate de ieri?


Nu am nici o explicatie, asa cum n-am avut niciodata pentru ratari.
Sint de domeniul trecutului, nu vad de ce as discuta despre ceva ce a fost.
Skip ads

  • Clujeanul

  • Mesaje scrise: 360
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2010

  • Mesaj Privat
gabrield a scris:
Clujeanul a scris:gabriel, care-i explicatia ta pentru ambele pronosticuri ratate de ieri?


Nu am nici o explicatie, asa cum n-am avut niciodata pentru ratari.
Sint de domeniul trecutului, nu vad de ce as discuta despre ceva ce a fost.


Laughing daca nimereai scoteai din tolba "asa cum spuneam" , dar asa fugi de responsabilitate Smile
Totusi cum e posibil sa iasa alte rezultate, cand TU STIAI ca Inter pierde si ca Newcastle castiga ? Confused
  • gabrield

  • Mesaje scrise: 2,778
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Asta cu "daca..." va maninca voua zilele...

Nu mai inventa tu ce faceam eu, ca nu stii.
De aici perceptia voastra gresita.

Tare as vrea sa stiu ce intelegi tu prin "fugi de responsabilitate".

In acceptia ta, ce trebuia sa fac pentru ca am ratat niste pronosticuri, pe care nu ma obliga nimeni sa le pun reale ?

Voi, cei 2-3 contestatari ar trebui sa nu mai asteptati de la altii pronosticuri si sa va formati ideea voastra, iar in cazul in care acestea nu coincid, sa va exprimati politicos parerea diversa.

Ia exemplu de la mine, am spus eu vreodata despre voi ca sinteti bolnavi mintal pentru ca ati gresit pronosticurile ?

Si chiar daca, ce treaba am eu cu mintea omului ?
Nu sint nici doctor sa dau diagnostice, nici Maica Tereza sa ii ajut pe toti sa se schimbe in bine.

E cazul sa trecem mai departe, astazi avem un meci important, asupra caruia nu am nici un dubiu.
Real Madrid - Barcelona

X


Mourinho e prea las si prea fricos sa atace, iar liniile de 3-4 jucatori dinaintea portii nu fac bine fotbalului.

Acum se vede valoarea unui antrenor si scuza ca Barca e prea buna, este lamentabila.
Tot 2 picioare au toti si culmea, pe unii Real nu i-a vrut, cica nu corespund...

Desigur, x-ul este pur comercial, nu este bazat pe valoarea celor 2 echipe.


PS
Daca din postul de mai sus reiese un pronostic duplicitar, solicit atentionare pina in 60 de minute, sa am timp sa modific.

In continuare, nu voi mai discuta decit pe marginea acestui meci, si doar cu cei care au pus pronostic clar, fara sensuri duplicitare.
  • Clujeanul

  • Mesaje scrise: 360
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Tottenham - Arsenal x
Ac Milan - Palermo 1

Barcelona - Real Madrid 1
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Tottenham - Arsenal 2
AC Milan - Palermo 1
Barcelona - Real Madrid 1
Benfica - FC Porto X

Meciurile de Cupa sunt date la finalul celor 90min.
  • bazare

  • Mesaje scrise: 2,319
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
gabrield a scris:
Desigur, x-ul este pur comercial, nu este bazat pe valoarea celor 2 echipe.


La tine e clar ... nu mai trece nici cu aghiazma mare.
  • IonutzM

  • Mesaje scrise: 207
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2003 z18xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jul 2009

  • Mesaj Privat
Tottenham - Arsenal 2
AC Milan - Palermo 1
Barcelona - Real Madrid 2
Benfica - FC Porto 2
  • bazare

  • Mesaje scrise: 2,319
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
trimite-le un mail celor de la real ... poate isi fac mila si iti trimit unu gratis;)
  • octav_bz

  • Mesaje scrise: 1,048
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2009 A17DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Gabrield, citesc si ma minunez. Credeam ca ai ceva in cap despre fotbal, in ultima perioada incerci sa ma contrazici ca nu e asa. Mourinho e las si fricos? Omul asta a castigat cu Porto Champions League! Iti spune ceva asta? A dominat fotbalul in Italia cu Inter, a plecat de acolo si nu mai sunt aceleasi rezultate. Mai e cazul sa vb de Chelsea?
Inceteaza cu Manchester ca esti penibil! Te rog, lasa-ne cu declinul , cu perioada aia de meciuri fara victorii, etc. Manchester United este campioana Angliei. E clar ptr. toata lumea, inclusiv ptr Arsenal!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR