Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • gabrield

  • Mesaje scrise: 2,778
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2004

  • Mesaj Privat
octav,
Te rog sa pastrezi acest post al tau si la finalul campionatului din Anglia.
Daca va fi asa, eu o sa-mi cer scuze ca te-am contrazis, dar daca va fi ca mine, crezi ca ai puterea asta ?

Despre meciul de aseara nu mai discut, desi nimeni in afara de mine nu se astepta, Mourinho a preferat sa strice spectacolul si nu a jucat nimic decit sa distruga jocul Barcei.
Am anticipat asta si asa cum prevedeam, sumele din publicitate au crescut simtitor, una e sa ai o singura pauza (la meciul de 90 de minute) si alta e sa ai 3 pauze, nu ?
Mai e nevoie sa pomenesc de pretul unei secunde ?

Comercial, ce spuneam eu ?

In fine, ferlicitari celor care s-au rezumat doar la afisarea pronosticurilor pentru meciurile de aseara.

Acum pot comenta pe marginea lor, daca doresc...

PS
In finala Cupei Romaniei, asa cum anuntam inca de acum mult timp, vor juca Dinamo - Steaua, exact in perioada in care e si meciul din campionat.

Mai e nevoie sa pun pronosticul, sau acum stie toata lumea ca va fi x ?
Skip ads

  • Clujeanul

  • Mesaje scrise: 360
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Realul a jucat ieri de 2 ori mai mult fotbal decat in ultimele 2 El Clasico la un loc.
  • bazare

  • Mesaje scrise: 2,319
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Astra 2002 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2008

  • Mesaj Privat
gabrield a scris:
Despre meciul de aseara nu mai discut, desi nimeni in afara de mine nu se astepta, Mourinho a preferat sa strice spectacolul si nu a jucat nimic decit sa distruga jocul Barcei.


Alo domnu, pai ca facem iar o luam pe miriste?
Realul aseara a jucat FOTBAL!
  • gabrield

  • Mesaje scrise: 2,778
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Daca imi este permis, comentatorii au spus ca au jucat fotbal, dar eu nu ascult comentariul in romana si daca imi dati voie, Real nu a avut nici o tentativa sa construiasca jocul.

Cind spun asta ma refer la faptul ca au jucat fara mijlocasi, au tinut 2-3 oameni in atac si restul la aparare, tot jocul s-a rezumat in pase spre Di Maria sau Ronaldo si Ozil care nici unul nu joaca un rol clar de atacant.

Poate ca gresesc eu si inteleg altfel fotbalul, dar pentru mine, Real nu a jucat aseara nimic constructiv, s-a rezumat la a pune 1-2 gardieni la oamenii de constructie ai Barcei.
E adevarat, au avut un dublaj si chiar triplaj fantastic, dar asta nu inseamna fotbal.
Inseamna paza.

Singurul merit al Realului este ca a marcat.
Skip ads

  • tonytm

  • Mesaje scrise: 4,479
  • Locatie: Timis
  • Masina: Signum 2005 Z19DTH 190CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2007

  • Mesaj Privat


Laughing
  • Clujeanul

  • Mesaje scrise: 360
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2010

  • Mesaj Privat
gabriel, fiecare antrenor isi foloseste atu-urile.
Si la noi, Brasovul joaca fara atacanti veritabili si pana acuma n-ai spus nimic rau despre asta. Vrei cumva sa spui ca joaca un fotbal urat?
Esti ca un copil de partinitor ... cumva ai pariat pe victoria Barcei si acuma esti nervos pe Real?
Daca se deschideau n-aveau nici o sansa in fata spiridusilor Barcelonei ...
  • bandreyi9

  • Mesaje scrise: 177
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2003 y20 dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Steaua Bucureºti v FC Braºov 1
Standard Liege v Sporting Lokeren 1

cat despre barca -real ce sa zic ,dovada Shocked ,degeaba castigi cupa daca o arunci sub autocar
  • gabrield

  • Mesaje scrise: 2,778
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Clujeanul a scris:gabriel, fiecare antrenor isi foloseste atu-urile.
Si la noi, Brasovul joaca fara atacanti veritabili si pana acuma n-ai spus nimic rau despre asta. Vrei cumva sa spui ca joaca un fotbal urat?
Esti ca un copil de partinitor ... cumva ai pariat pe victoria Barcei si acuma esti nervos pe Real?
Daca se deschideau n-aveau nici o sansa in fata spiridusilor Barcelonei ...


Daca Real vroia isi punea in valoare altfel atuurile.
Putea sa lase Barcelona sa joace in jumatatea ei si de la jumate incolo sa faca un presing ucigator, cam cum face Milan.
Au jucatori rapizi, isi permit sa faca asta, dar nu au conditie fizica pentru asta, in prima repriza cam asta au incercat, dar n-au mai putut.
Nici nu s-au pregatit cum trebuie, daca stii ca Messi e nr.1 nu sacrifici 2 jucatori sa-l tina, ci il lasi in pace si ii tii pe ceilalti, sa nu aiba cu cine sa combine.

E simplu, cind cineva are o valoare, nu ii tai aripile, cum pateau Eusebio, Dobrin, Balaci...
Le tai canalele de comunicatii si ei vor fi stingheri, neavind cu cine sa joace.

Lasa ca mai avem 2 meciuri, vedem noi ce antrenor e Mourinho ...
Apropo, prin declaratia de dupa meci a spus totul, n-au jucat nimic, dar au marcat, sau cam asa ceva...
Skip ads

  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
gabrield a scris:daca stii ca Messi e nr.1 nu sacrifici 2 jucatori sa-l tina, ci il lasi in pace si ii tii pe ceilalti, sa nu aiba cu cine sa combine.

Parerea ta.
Una dintre cele mai mari tampenii auzite vreodata...parerea mea.
  • gabrield

  • Mesaje scrise: 2,778
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Posibil, dar timpenia asta am citit-o la unul din cei mai mari antrenori ai lumii.
Arsene Venger inaintea meciului cu Barcelona.
  • EL-GABRY

  • Mesaje scrise: 1,477
  • Locatie: Neamt
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Jul 2009

  • Mesaj Privat
gabrield a scris:Posibil, dar timpenia asta am citit-o la unul din cei mai mari antrenori ai lumii.
Arsene Venger inaintea meciului cu Barcelona.

Faptul ca esti fan Arsene Wenger, nu inseamna neaparat ca ce spune este 100% adevarat.
Messi e din acelasi aluat cu Maradona, poate lua mingea de la centru, le face mucii haturi adversarilor si inscrie cu capul de pe linia portii, oprind mingea intai.
8 din 10 antrenori ar avea o grija speciala pentru un jucator ca Messi.
  • Clujeanul

  • Mesaje scrise: 360
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2010

  • Mesaj Privat
Degeaba-i tai la Messi legaturile cu ceilalti, ca dribleaza tot si tot iti da gol.
Dupa mine, el e singurul din lume care chiar poate face diferenta singur.
Ia incearca sa-i marchezi pe toti ceilalti, inclusiv Alves si Adriano si rareori si pe Pique, sa vedem cati ii mai raman la Messi sa dribleze? ... maxim 2. Intr-un meci e greu de crezut ca nu poate dribla in aceeasi faza 2 oameni.
Sa-ti spun si de ce e cel mai periculos ... pentru ca el in momentul in care dribleaza, "intra in adversar", il infrunta direct, fata in fata, n-are nevoie de mult loc in jur, cum ar avea Ronaldo, ca sa-si puna viteza in valoare.
Ronaldo dribleaza :"pe langa tine", da mingea pe langa tine si te intrece in alergare.

Ia blocheaza-i pe toti de la Real si vezi, mai misca ceva Ronaldo de unul singur?
Skip ads

  • gabrield

  • Mesaje scrise: 2,778
  • Locatie:
  • Masina: Corsa 1992 C14NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Sep 2004

  • Mesaj Privat
Aici se vede diferenta dintre cei care stiu fotbalul din carti si cei care il stiu din experienta. Primii cred ca un fotbalist, il iei si il pui in teren si joaca bine, conform cotei de valoare.
Cei din urma stiu ca acel fotbalist are si el trairi emotionale, are indispozitii, etc. si poate sa nu faca nimic meciuri la rind.

Ia sa il vad eu pe Messi ce face, fara sa primeasca pasa ?
Sau fara colegii care ii fac culoare de acces ?

Asta nu intelegeti voi, ca Messi este un produs colectiv, fara echipa nu prea face mare lucru, poate lovituri libere.
La fel cum si echipa, fara Messi nu are nici o valoare.

E la fel cum e inima pentru organism.
  • fishman

  • Mesaje scrise: 357
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Oct 2009

  • Mesaj Privat
ma bag si eu ca un nestiutor (am jucat doar 15 ani fotbal legitimat).....messi fara unul sau doi pasatori buni(xavi sau iniesta) nu joaca mai nimic....a se vedea prestatia de la echipa nationala unde a fost un jucator oarecare fara mari realizari la ultimul turneu final...
iar in ce priveste polemica asta a voastra fata de colegul gabrield eu spun ca-i constructiva si va mai trezeste si voua spiritul de anticipatie plus ca va pune capul la contributie in sensul de a gandii niste rezultate si posibile castigatoare la sportul despre care discutam aici si anume fotbal un sport in care ne pricepem mai mult sau mai putin depinde de persoana......

P.S

OTELUL NU VA LUA CAMPIONATUL.....AU INTRAT PE FIR VALIZELE LUI giginio....prieteni stiu de ce.....
  • Clujeanul

  • Mesaje scrise: 360
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Dec 2010

  • Mesaj Privat
gabriel, daca ai facut nshpe mii de ani de fotbal, nu inseamna ca le ai si cu antrenoratul ... exact cum e cazul lui Hagi, care inca nu a avut rezultate pe unde a antrenat.
Tot asa, chiar daca n-ai jucat fotbal in mod organizat, 11 contra 11, nu inseamna ca nu poti fi un bun antrenor. Rafa Benitez a fost contabil, Pustai profesor de matematica, Mourinho n-a fost fotbalist, a fost jucator, dar toti, ca antrenori au avut rezultate f bune.

Faza cea mai frumoasa e ca FOTBALUL nu e o stiinta exacta ... si de aici decurg toate parerile noastre contradictorii, care luate separat , in unele cazuri ar putea avea rezultate identice.

Sarbatori Pascale fericite va doresc tuturor si drumuri fara probleme. Numai bine!
  • deleted-18977

  • Mesaje scrise: 2,349
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Otelul nu va lua campionatul pentru ca nu merita
o echipa cu adevarat buna nu pierde pe finaluri de meci, puncte extrem de importante
f.c. Timisoara la fel slabuta rau
Vasluiul si ea cam tot pe acolo
dar cum ,bucurestenele, au fost in declin total anul acesta ,au profitat cele din provincie de slabiciunea lor
UN campionat extrem de slab si pe care nu il mai urmaresc cu placere de foarte multi ani.
  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Se inchide. Calitatea discutiei este sub orice critica.
Se va deschide topic nou, peste cateva zile.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR