Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • URAGAN

  • Mesaje scrise: 2,811
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
G_S_C a scris:PITURCA e numele lui.Eu zic ca piti e ok, altundeva e BUBA...


Asa il alint eu...Puturca.Vezi ca Piti e substantiv propriu se scrie cu litera mare. Desi daca ma gandesc bine...n-ai gresit,deoarece nu-i o.k.deloc. Si unde crezi matale ca ar fi BUBA? Rolling Eyes
Skip ads

  • mihdoi

  • Mesaje scrise: 726
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Meriva 2006 Z16XEP 77kW
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Mai 2006

  • Mesaj Privat
BUBA este in sistem.
Inainte se juca pe glorie, la indicatii (de partid). Acum se joaca pe si cu gandul la bani, nu la fotbal Mr. Green
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Tin sa felicit in mod special Serbia!Bravo lor!

Am o simpatie deosebita pentru acest popor care de-a lungul timpului a avut coloana vertebrala(si altceva),care a avut curajul de a infrunta cele mai mari puteri ale lumii(incepand chiar cu declansarea primului razboi mondial).
Nu vreau sa ma intelegeti gresit,sunt genul de om care este emotionat atunci cand vine vorba de tot ceea ce tine de patriotism.

Continuam sa traim din amintiri!Dintr-o "generatie de aur" demult apusa care a prins ambele regimuri si au stiut ce inseamna lipsurile si cum sa aprecieze valoarea banului.

Am revenit la miuta din curtea scolii,in care e nevoie sa atingi de trei ori mingea pana sa dai o pasa.Iar cand vine vorba de infrangere folosim argumente deja prea mult uzitate,gen: "am avut nesansa","datorita terenului jucatorii....","arbitrul nu a fost corect",etc.

Eu zic ca ar trebui sa fim destul de barbati incat sa ne asumam infrangerile.Ne plangem ca niste babe de pensie(macar ele au dreptate),dar in schimb cand vine vorba de sprit cred ca ii batem pe toti la capitolul asta.
  • mark

  • Mesaje scrise: 1,429
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Vectra 1999 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2008

  • Mesaj Privat
Mai baieti, antrenorul are si el partea lui de vina insa nu aruncati cu toate pietrele in el, pastrati juma din ele si pt agaricii din teren. Degeaba se schimba antrenorul "poker-ist" cu unul mai capabil, nu are pe cine antrena ... niste fitzosi plini de bani si masini scumpe, case de milioane de euro, asta e interesul lor, de ce sa joace fotbal ca banu' oricum vine. Nu au talent, sunt habarnisti, sunt 2-3 jucatori care stiu fotbal dar nu pot trage toata echipa de pampalai dupa ei.
Skip ads

  • mishu_b

  • Mesaje scrise: 1,669
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2007

  • Mesaj Privat
mark a scris:Mai baieti, antrenorul are si el partea lui de vina insa nu aruncati cu toate pietrele in el, pastrati juma din ele si pt agaricii din teren. Degeaba se schimba antrenorul "poker-ist" cu unul mai capabil, nu are pe cine antrena ... niste fitzosi plini de bani si masini scumpe, case de milioane de euro, asta e interesul lor, de ce sa joace fotbal ca banu' oricum vine. Nu au talent, sunt habarnisti, sunt 2-3 jucatori care stiu fotbal dar nu pot trage toata echipa de pampalai dupa ei.


antrenorul (selectionerul in cazul de fata) - are "obligatia" sa SELCTIONEZE la echipa NATIONALA pe cei mai informa jucatori care pot EVOLUA pentru echiala NATIONALA (in cazul de fata ROMANIA) - nu se fac selectii dupa PREFERINTELE ipmresarilor cu care pseudoselectionerul are diverse relatii de "pritenie". PUNCT.

bafta
  • Sileticu

  • Mesaje scrise: 371
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 1996 x17DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Pe mine ma enerveaza la culme comentatorii: cand suntem in avantaj minim rostesc ceva de genul " inca 5 minute de asediu la poarta noastra, trebuie sa rezistam...trebuie sa bombardam mingea departe de careul nostru...", baliverne.Daca echipa are valoare nu face asa ceva si joaca fotbal( ex. Anglia, aia joaca din primul pana in ultimul minut fotbal fie ca poate conduc cu 3-0, asa se vede valoarea echipei, prin presing sufocant). Dar cu o echipa de babe nu putem avea pretentii. Sunt de acord cu mishu_b .
  • doru_a

  • Mesaje scrise: 471
  • Locatie: Deva/Hunedoara
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Eu aseara nu m-am uitat la meci, mi-am promis ca atat timp cat Piturca mai e antrenorul echipei nationale de fotbal eu nu am sa mai pierd timpul uitandu-ma si enervandu-ma la meciuri de doi bani. Am fost cineva in fotbalul european, (la fel in gimastica, atletism,etc ) insa s-a ales praful, acum performanta se face cu bani , cu talent si cu multa munca. Eu i-as acorda credit lui Razvan Lucescu pentru preluarea echipei.
  • Kmc0smin

  • Mesaje scrise: 569
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2008

  • Mesaj Privat
eu unu dupa mintea mea de 15 ani l-as propune pe Mircea Lucescu sau Dan Petrescu ca selectioneri..unu are o experienta imensa in fotbalul mare iar, celalalt are un talent ce merita valorificat.
Skip ads

  • d3c3n3u

  • Mesaje scrise: 342
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2008

  • Mesaj Privat
mishu_b a scris:
mark a scris:Mai baieti, antrenorul are si el partea lui de vina insa nu aruncati cu toate pietrele in el, pastrati juma din ele si pt agaricii din teren. Degeaba se schimba antrenorul "poker-ist" cu unul mai capabil, nu are pe cine antrena ... niste fitzosi plini de bani si masini scumpe, case de milioane de euro, asta e interesul lor, de ce sa joace fotbal ca banu' oricum vine. Nu au talent, sunt habarnisti, sunt 2-3 jucatori care stiu fotbal dar nu pot trage toata echipa de pampalai dupa ei.


antrenorul (selectionerul in cazul de fata) - are "obligatia" sa SELCTIONEZE la echipa NATIONALA pe cei mai informa jucatori care pot EVOLUA pentru echiala NATIONALA (in cazul de fata ROMANIA) - nu se fac selectii dupa PREFERINTELE ipmresarilor cu care pseudoselectionerul are diverse relatii de "pritenie". PUNCT.

bafta

care sunt jucatorii aia in forma?...trebuie sa recunoastem ca nu avem...singura solutie este reconstructia,si asta nu o poate face decat nea Mircea Lucescu(chiar daca sunt stelist)
  • mishu_b

  • Mesaje scrise: 1,669
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2007

  • Mesaj Privat
...
tocmai asta e treaba selectionerului ... sa-i caute pe cei care sunt in varf de forma in momentul jocului nationalei ... am sa-ti fac ochipa asa cum o vad eu (nu sunt expert dar pot sa-mi dau cu parere).

acum trebe sa merg cu fiumiu' la masa.

bafta
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Propun sa ne reapucam de oina Laughing
  • deleted-5946

  • Mesaje scrise: 1,737
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Mai 2007

  • Mesaj Privat
gobelu a scris:Serbia a avut curajul de a infrunta cele mai mari puteri ale lumii(incepand chiar cu declansarea primului razboi mondial).


Ala era doar pretextul! Smile

Romania - Serbia: 3 - 1 (ce, ala de sambata a fost meciu?!)
Austria - Romania - 1 - 1
Skip ads

  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
gobelu a scris:Propun sa ne reapucam de oina Laughing

nici acilea nu mai avem sanse....
au luat-o altii si-i zice "beizbol", si se fac bani frumosi... nu mai e loc de noi
  • Catalln

  • Mesaje scrise: 318
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
La cate sunt de "reparat" in tara asta mai bine emigram, DAR UNDE?!?!?!
  • Catalln

  • Mesaje scrise: 318
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
La cate sunt de "reparat" in tara asta mai bine emigram, DAR UNDE?!?!?!
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
zafirul a scris:
gobelu a scris:Propun sa ne reapucam de oina Laughing

nici acilea nu mai avem sanse....
au luat-o altii si-i zice "beizbol", si se fac bani frumosi... nu mai e loc de noi


Ok....atunci "curling" Very Happy
Ca la sportul asta cred ca se pricep foarte multi in tara asta!
  • mishu_b

  • Mesaje scrise: 1,669
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2007

  • Mesaj Privat
...
daca il citesti cum se scrie sigur se pricep multi.

bafta
  • d3c3n3u

  • Mesaje scrise: 342
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jun 2008

  • Mesaj Privat
In aceasta seara nationala are un nou meci important...Hai ai nostrii!
  • Catalln

  • Mesaje scrise: 318
  • Locatie: Suceava
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 06 Aug 2007

  • Mesaj Privat
credeam ca s-a inchis topicul asta Twisted Evil
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
de inchis s-a "inchis" nationala...
topicu ' n-are de ce; sintem si noi ca babele care comenteaza in piata despre politica monetara a guvernului... mai ne racorim nitel... Wink
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR