Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • vladb87

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Am un vectra c din 2006 ,z19dt,am o sindura toba si acum m-am gandit sa pun 2,adik stanga dreapta gen gts,mai mult pentru aspect dar vreau sa iasa uniform fumul.are ceva dak se pune un Y inainte de toba finala actuala petru a putea pune 2 tobe stanga dreapta?are vreun efect negativ asupra motorului?astept si alte sugestii de montare dak este ok din punct de vedere al motorului.
Skip ads

  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Exista kituri special create in acest sens si se gasesc destul de usor. Sunt destul de scumpe dar, totusi nu e logan sa se apuce Nea' vasile de sudat Y'uri sau alte minuni sub masina. Embarassed
  • vladb87

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2008

  • Mesaj Privat
elegance a scris:Exista kituri special create in acest sens si se gasesc destul de usor. Sunt destul de scumpe dar, totusi nu e logan sa se apuce Nea' vasile de sudat Y'uri sau alte minuni sub masina. Embarassed
Am vazut acele kituri,dak se putea pune kitul acela era deja pe masina ,dar nu pot pune toba pe mijloc pt k am roata de rezerva.deci este ok pentru motor?sau nu?cine imi va face nu e nea Vasile si va fi facut din inox tot pana la tobele finale
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Nu e obligatoriu sa pui toba pe mijloc. Motorul nu o sa aiba absolut nimic, poti chiar castiga un plus de putere. Smile


Skip ads

  • vladb87

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2008

  • Mesaj Privat
si acum ma intreb dak pe evacuarea de mai sus va iesi uniform fumul.am mai vazut chesti de genu la semafor eram in spatele unuia cu 2 tobe sau o toba si un tips si pe una iesea consistent si pe cealalta cate un firicel de fum.de asta as prefera chestia cu Y ,ce e sigur,e sigur
  • ITA

  • Mesaje scrise: 164
  • Locatie: Mehedinti
  • Masina: Vectra 2005 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Dec 2007

  • Mesaj Privat
vladb87 a scris:si acum ma intreb dak pe evacuarea de mai sus va iesi uniform fumul.am mai vazut chesti de genu la semafor eram in spatele unuia cu 2 tobe sau o toba si un tips si pe una iesea consistent si pe cealalta cate un firicel de fum.de asta as prefera chestia cu Y ,ce e sigur,e sigur


Salut Vlad. Ti-ai facut evacuarea pe doua guri? Daca da, ofera-mi si mie detalii (cost total, timp de executie, impresii, efecte asupra masinii, etc. ) deoarece vreau sa-mi pun si eu asa ceva. Eventual pune si tu niste poze. Sa auzim numai de bine.
  • vladb87

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2008

  • Mesaj Privat
Pana la urma am reushit sa pun 2 tobe, la un tip din Satu Mare.Toata afacerea a fost in jur de 450 Ron,asta incluzand 2 tobe finale+teava de inox+manopera. Dak sti pe cineva care sudeaza bine, ai rezolvat problema
  • Tabac

  • Mesaje scrise: 355
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 2002 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Nu ne arati si noua cum a iesit lucrarea, poate ne dai si noi idei. Eu cel putin chiar sunt interesat(ti-ai pus si protectia termica pe partea dreapta?)
  • vladb87

  • Mesaje scrise: 0
  • Locatie: Satu Mare
  • Masina: Vectra 2006 Z19DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2008

  • Mesaj Privat
din pacat masina nu o mai am si poze nu am gasit masina avnd tobele montate.
am pus grila originila cu loc pt 2 tobe ,stanga+dreapta.
  • kulea

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2006

  • Mesaj Privat
elegance a scris:Nu e obligatoriu sa pui toba pe mijloc. Motorul nu o sa aiba absolut nimic, poti chiar castiga un plus de putere. Smile



la ce pret e modelul gasit de tine? nu stii? ar merge pe vectra b?
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR