Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning
  • bx3m

  • Mesaje scrise: 870
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2009

  • Mesaj Privat
1. Corect "butthead"
2. Corect "thread"
3. NU despre asta era vorba, asta a aparut ca si discutie secundara, discutia principala era despre metode, materiale, preturi, si NU despre furnizori de asemenea servicii.
So long Beavis !
Skip ads

  • george_fusneica

  • Mesaje scrise: 939
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Asa baieti, putina pasiune...
Folia nu accentueaza defectele si rugina de sub vopsea, doar le ascunde. Porozitatea foliei permite circularea aerului si a apei bidirectional, preintampinand astfel acumulari nedorite care ar putea probabil accelera procesele de coroziune. Si da, daca folia se aseaza pe o zona ruginita in prealabil, care are intre tabla si vopsea o mica zona mai slaba, atunci, da, cand se scoate folia, acea portiune se poate exfolia. Aceasa nu este vina foliei insa, este tractiunea exercitata la scoatere plus rugina care inlesneste toata treaba.
Foila deci nu este periculoasa pentru tabla. Studii amanuntite si detalii gasiti pe site-ul celor de la Orafol sau de la 3M. Eu foloseam folie 3 M de obicei deoarece am constatat ca in cazul celor de la Orafol am avut surprize sa gasesc zone de autocolant cu adeziv lipsa in multe situatii si am renuntat la a ii mai folosi.
PS: nu stiu daca era despre mine, nu am citit foarte atent, dar nu sunt vanzator de folie, am o experienta de 10 ani in domeniu si stiu ce spun din experienta, nu din carti.
Va pot da sfaturi si detalii in continuare si pot recomanda in Iasi unde sa faceti folieri, de la banalul negru mat la carbon si printuri personalizate.
De asemeni, sunt complet dezinteresat financiar in aceasta chestiune.
Un Craciun Fericit va doresc!
  • bx3m

  • Mesaje scrise: 870
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Vectra 1997 X18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2009

  • Mesaj Privat
Exact, nu e vina foliei, ci a vopselei uzate/imperfecte. Oracal seria 651 minim sau 3M ca si marci "de incredere".
Lasa ca ne urezi de Craciun mai aproape atunci Razz
  • jhonycvz

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2008

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:Daca te uiti la George vezi ca scrie 'alta tara' adica Anglia mai exact, beneficiarul Adi e prin Norvegia sau ceva pe acolo. Citeste mai atent si vei gasi persoana care sa te ajute, nu pune intrebari aiurea pe un topic ca nu toti au chef de citit.


asa si..ce va ofuscati ma atat...de parca ma intereseaza pe mine de unde e "cutarica"...eu daca scriam Paris..."micul Paris"......bla bla bla..
acum ..hai abuzeaza de "baritai" puterea de moderator...e forum public in pnm...comunismul din voi nu va muri niciodata
Skip ads

  • george_fusneica

  • Mesaje scrise: 939
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: Agila 2001 Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Stiinta putina ii face pe oameni pretentiosi, in timp ce stiinta multa ii face modesti: asa dupa cum spicele goale isi inalta spre cer capetele lor trufase, in timp ce spicele pline, se apleaca spre pamant sub greutatea lor.
Leonardo da Vinci
Asadar, ma plec in fata ta prietene din micul Ilfov!
  • Mr.Opel

  • Mesaje scrise: 2,289
  • Locatie: Mures
  • Masina: Astra 2001 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Apr 2004

  • Mesaj Privat
@jhonycvz - aici ori te comporti civilizat ori pleci!
  • jhonycvz

  • Mesaje scrise: 53
  • Locatie: Ilfov
  • Masina: Vectra 2003 Y22DTR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Mr.Opel a scris:@jhonycvz - aici ori te comporti civilizat ori pleci!


..........unde!?....de la o intrebare...multa "lume" periculoasa in fata tastaturii..click click click... Smile))
hai .............Sarbatori Fericite la TOTI. Razz si drumuri bune.. Wink
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  3. Tuning

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR