Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Probleme Tehnice
  • mirceap

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z19dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Am vopsit pe Rca-ul celui care m-a accidentat usa si aripa fata. Lucrarea e ok, insa vopseaua noua are o tenta mai inchisa decat cea veche. Se observa mai ales in soare. Intrebarea mea....ma cert cu astia de la service sau ma duc la asigurari inapoi....si mai ales se rezolva cu un polish sau trebuie vopsita din nou?

Mentionez ca diferenta nu e foarte vizibila, insa ca orice om vreau ca vopseaua sa fie la fel peste tot....probabil daca era masina de firma nu interesa pe nimeni....
Skip ads

  • bbbbbbb

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Corsa 2001 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Vopseaua care este pe masina este arsa de soare(matuita) . Cea care ti-au dat-o baietii la service pe aripa bineinteles ca se cunoaste deoarece are luciul care cu timpul de la soare se cam duce . Niciodata nu poti sa faci ca ceva vopsit la masina sa nu se vada mai mult sau mai putin pronuntat . Da-i un polish la masina ca sa vina aprox. nuantele identice. Este ceva normal aceasta diferenta
  • mirceap

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z19dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2008

  • Mesaj Privat
bbbbbbb a scris:Vopseaua care este pe masina este arsa de soare(matuita) . Cea care ti-au dat-o baietii la service pe aripa bineinteles ca se cunoaste deoarece are luciul care cu timpul de la soare se cam duce . Niciodata nu poti sa faci ca ceva vopsit la masina sa nu se vada mai mult sau mai putin pronuntat . Da-i un polish la masina ca sa vina aprox. nuantele identice. Este ceva normal aceasta diferenta


ok...ma asteptam la acest raspuns...intrebarea e ..pot sa ma duc la asigurari sa le cer ca polishul sa fie facut pe cheltuiala lor, tinand cont ca vopsirea e facuta pe rca, nu pe casco. Daca era pe casco nici nu discutam cu ei Smile
  • bbbbbbb

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Corsa 2001 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Nu cred ca se mai poate face nimic acum . Ai semnat de primirea masinii dupa reparatie? Daca ai semnat nu mai poti face nimic .Oricum nu e mare cheltuiala un tub de pasta de polish . In jur de 20 lei PREVENT este bun. Ca sa scutesti niste bani il poti da acasa . Eu asa am facut si a iesit super.
Skip ads

  • djtaotao

  • Mesaje scrise: 1,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Nu accepta sub nici o forma chestia asta. Am patit-o si eu cu o portiera. In curtea service-ului arata oarecum, era pozitionata in asa fel incat nu se observa. Cand am ajuns acasa si am pus-o in soare diferenta era enorma. M-am intors in service si cu "diplomatie" i-am convins s-o refaca. Si au refacut-o. Pe acelasi RCA. Acum arata perfect si la umbra si la soare... nu e nici o diferenta de nuanta. Crede-ma, se poate. Sunt povesti astea cu vopseaua arsa de soare. Masina ta e prea noua, vopseaua moderna nu prea "imbatraneste" in soare. Polishul nu rezolva nuanta, poate luciul vopselei si zgarieturile superficiale, dar nuanta nu.
  • bbbbbbb

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Corsa 2001 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2009

  • Mesaj Privat
djtaotao a scris:Nu accepta sub nici o forma chestia asta. Am patit-o si eu cu o portiera. In curtea service-ului arata oarecum, era pozitionata in asa fel incat nu se observa. Cand am ajuns acasa si am pus-o in soare diferenta era enorma. M-am intors in service si cu "diplomatie" i-am convins s-o refaca. Si au refacut-o. Pe acelasi RCA. Acum arata perfect si la umbra si la soare... nu e nici o diferenta de nuanta. Crede-ma, se poate. Sunt povesti astea cu vopseaua arsa de soare. Masina ta e prea noua, vopseaua moderna nu prea "imbatraneste" in soare. Polishul nu rezolva nuanta, poate luciul vopselei si zgarieturile superficiale, dar nuanta nu.

Au fost "baieti de baieti " aia din service dar in 99 % dintre cazuri nu iti mai face nimeni masina daca ai semnat pentru iesirea ei din service . Vopselurile de care spui tu poate sunt in afara la noi tot de proasta calitate sunt si dupa un an doi se vede diferenta dintre o vopsea proaspata si cea care este mai veche.
  • mirceap

  • Mesaje scrise: 233
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 z19dtj
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Dec 2008

  • Mesaj Privat
djtaotao a scris:Nu accepta sub nici o forma chestia asta. Am patit-o si eu cu o portiera. In curtea service-ului arata oarecum, era pozitionata in asa fel incat nu se observa. Cand am ajuns acasa si am pus-o in soare diferenta era enorma. M-am intors in service si cu "diplomatie" i-am convins s-o refaca. Si au refacut-o. Pe acelasi RCA. Acum arata perfect si la umbra si la soare... nu e nici o diferenta de nuanta. Crede-ma, se poate. Sunt povesti astea cu vopseaua arsa de soare. Masina ta e prea noua, vopseaua moderna nu prea "imbatraneste" in soare. Polishul nu rezolva nuanta, poate luciul vopselei si zgarieturile superficiale, dar nuanta nu.



e ok...inca o data service radacini de pe ferdinand pare ok! Am vorbit cu ei la telefon, le-am semnalat problema, tipul de la receptie s-a dus la masina sa verifice, a fost asa cum am zis eu si masina a fost bagata direct la vopsit. Sper doar sa iasa si culoare bine de data asta, nu numai calitatea vopsirii.
  • bbbbbbb

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Corsa 2001 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Baietii de la sevice-ul ala sunt foarte Ok . Ai avut bafta. Sa iti iese bine culoarea ! .....si sa ne anunti si pe noi cum a iesit
Skip ads

  1. Home
  2. Probleme Tehnice

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR