Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra
  • deleted-17217

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Apr 2008

  • Mesaj Privat
salutare all ! apelez la dvs. cei care m ati ajutat de atatea ori, de cand mi am luat Cali:) si pana acum... de curand mi am pus jante de 17'' 215/40/8j le am echilibrat, la vulcanizare , au iesit OK, le am pus pe masina, pana cand astazi la vreo 3 saptamani dupa ce le am luat, am gasit un drum mai bun si i am dat 120 km/h.... Surpriza... mi joaca volanul in toate partile , si cand pun frana am senzatia ca mi sare volanul din bord , nici nu puteam sa i dau mai tare de 120 km/h... ca ramaneam cu volanul in mana ( stara era fff bun deabea asfaltat )..

Inainte aveam 195/65 14'' inch... imi poate spune si mie ce so intamplat>? cu cele vechi de 15'' ma duceam pana la 200km/h fara probleme... sa fie oare din cazua amortizoarelor.,care oricum tre sa le schimb..

Astept raspunsurile voastre, va multumesc anticipat,

Octavian
  • motorina

  • Mesaje scrise: 2
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Daca jentile si cauciucurile sunt in stare buna, e posibil sa iti trebuiasca inele de centrare daca gaura de la janta e mai mare decat butucul. Daca e numai la franare e de la discuri de frana ovalizate.
  • yooopetre

  • Mesaje scrise: 20
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Aceeasi problema am avuto si eu!
Am schimbat inelele de centrare cu unele noi si originale si sa rezolvat problema.
  • mariustm

  • Mesaje scrise: 10
  • Locatie: Timis
  • Masina: Calibra 1993 c20ne
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2009

  • Mesaj Privat
nu stiu ce sa zic dar ale mele sunt pe 16" 205 si sta ok pe drumdar inainte am avut 16"225 pe spate si statea naspa (deschise jos) in trei luni erau gata interioru din cauza unghiului de cadere
Skip ads

  1. Home
  2. Opel - Alte Modele
  3. Opel Calibra

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR