Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Stie cineva de existenta unui forum pr. mitsubishi?
Un coleg are mitsubishi si cauta ceva similar clubopel.
daca stiti, dati-mi un link. please.
Skip ads

  • Atx2005

  • Mesaje scrise: 79
  • Locatie: Arad
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Sep 2005

  • Mesaj Privat
Nu e la fel de dezvoltat ca si clubopel dar ceva despre mitsubishi gasesti aici http://www.masini.ro/forum/index.php?c=4&
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
zi-i sa-l vinda repede si sa-si ia opel ca e forumu' avansat si o sa invete o groaza de lucruri... Wink
cu mitsu e plictisitor sa n-aiba ce face la masina....ca dupa cum stim japonezele bat rau la poponeata orice alta masina la capitolul fiabilitate....
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
E foarte greu sa-l lamuresc.
Sta in zona de munte si masina asta are 4x4, e puternica, a costat destul de putin, etc...
Omul pare multumit de ea.
In plus, faptul ca forumul clubopel este destul de bine dezvoltat nu e un motiv suficient de convingator. Probabil, daca ar primi un pret bun pt. Mitsu lui si ar gasi o Frontera in conditii avantajoase, cine stie.....
Oricum, l-am luat cu mine la un internet cafe si l-am plimbat putin prin forumul clubopel. I-a placut.
Skip ads

  • Senator

  • Mesaje scrise: 460
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Sep 2004

  • Mesaj Privat
zafirul a scris:....ca dupa cum stim japonezele bat rau la poponeata orice alta masina la capitolul fiabilitate....

Posibil , insa nu cand vorbim de Mitsubishi.
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
@libra, evident eu glumeam...
pe de alta parte cunosc bine (din interior...) situatia la subaru si la porsche romania ...
anumite masini au un target de vinzari destul de subtirel... adica daca subaru vinde 100 buc intr-un an in care isi propusese 60 e sarbatoare mare...
ceea ce vreau sa spun este ca probabil pe segmentul 4x4 SI Mitsubishi (cu ambele conditii indeplinite) sansele de a avea un forum cred ca sunt mici....

@senator..
n-o fi mitsu pe primul loc la fiabilitate insa daca imi aduc aminte de un chestionar facut de ADAC (germani Wink ) -acu vreun an vizavi de customer satisfaction si fiabilitate- parca primele 6 locuri erau ocupate de japoneze... mai putin relevanta ordinea... dupaaaaa si departe rau erau Mercedes Shocked , BMW, Audi sau VW.... nu mai stiu de Opel... inaintea lor erau si coreenii de la Hyundai
  • Libra

  • Mesaje scrise: 4,003
  • Locatie: Oradea
  • Masina: Astra 2002 Y17DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Mai 2005

  • Mesaj Privat
Cu scuzele de rigoare pentru intarziere, multumiri lui Atx2005.

O sa-i arat colegului forumul, asa slabut cum e el.

Posesorii de Opel, sa-mi dea motive sa-l facem pe baiat opelist.

Are un Pajero 4x4 din 1988 cu bull-bar si o inca ceva optionale, de care e foarte incantat. Mai are unul aproape identic pt. piese. Mai mult accesorii pt. ca motorul zicea ca e calat si tablaria e varza verzelor.

Asa ca, dati-i inainte cu motive si variante de schimb. Era incantat de clubopel.com
O sa-i arat si clubopel.com
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Frontera este cea mai proasta masina de teren care am condus pana acum.Catastrofa pe roti!
Despre japoneze adevarar graieste Zafiru. Din ce am iesit si pe unde a fost umblat un Nissan Patrol e de neimaginat. Despre probleme... nu a reusit decat sa toace 2 Dacia si un Passat si nu a avut decat bara fata de schimbat.(Nu am condus eu ci o colega de serviciu care nu stia ca are sub fund 2 tone si 6 cilindri in linie la 2800 cm cubi pe ploaie si la semaforul de la Otopeni catre Buc)
Am Opel Zafira personal dar sa stiti ca totusi WV nu e de comparat...si chiar japonezele.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR