Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • hellrider

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Bucuresti - la serviciu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Oct 2004

  • Mesaj Privat
Ne-au spart casa in timp ce eram la munca dar din fericire nu au apucat sa ia tot (au luat aproape tot ce era de luat). Cea mai tare faza a fost ca in bucatarie pe masuta erau cheile de la ambele masini care erau parcate in fatza blocului iar pe birou toate actele acestora (facturi carti de identitate, etc. mai putin certificatele de inatriculare), din fericire nici macar nu s-au atins de ele (dupa cum au furat anumite chestii imi dau seama ca nu sunt pre inteligenti de ex mi-au furat camera care era impreuna cu acumulatori si incarcatorul aferent dar idiotii nu au luat decat aparatul, nici macar cablul de date nu l-au luat).
In aceasta ordine de idei, va rog sa-mi spuneti si mie daca auziti pe cineva ca vinde un LCD-TV iiYama de 20 inch (C510T) si o camera digitala KonicaMinolta Dimage Z10 cu card de memorie de 512MB si cu acumulatori Trust in ea (fara cabluri si incarcator). De asemenea poate mai auziti pe cineva cu un mp3 player cu cd-uri Lenco cu telecomanda pe fir (fara casti) culoare rosie.
Skip ads

  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
baga un ochi pe www.okazii.ro
inscrie-te ca user si ii dai alerta sa-ti dea mail..
acum nu sint sigur daca si pt un obiect care inca nu a aparut sau tb sa dai tu search...
indrazanesc sa zic asta - desi pot fi niste gainari mai marunti care sa nu prea le aiba cu internetu'- pt ca ai mentionat doar de lucruri electronice si astea merg doar pe anumite canale....
nu te mai intreb daca aveai asigurare pe ele.... Crying or Very sad
  • hellrider

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Bucuresti - la serviciu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Oct 2004

  • Mesaj Privat
Cunosc f bine okazii.ro, chiar am vandut si cumparat de acolo, a fost primul loc unde am cautat. Oricum, sa va feriti de usile metalice Beyler si incuietorile cu care vin acestea (Kale). Acum caut o alarma de imobil, daca aveti sugestii le astept, usa mi-am pus Maco integral metal cu sistem de yale Mottura in 3 puncte si 2 mecanisme de siguranta. Politia zice ca e singura combinatie unde nu s-a putut intra decat cu flexul.
  • SAW

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Aug 2005

  • Mesaj Privat
din cate stiu eu, lucrurile astea sunt vandute repede, probabil ca au luat cavea mil pe ele, si vandute intre cunostinte. daca e sa apara pe piata, o sa apara in cateva saptamani, iar faptasul e pierdut de mult.
Skip ads

  • hellrider

  • Mesaje scrise: 111
  • Locatie: Bucuresti - la serviciu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Oct 2004

  • Mesaj Privat
Asa ma gandeam si eu....dar nu poti sa stii niciodata. Cel mai tare ma oftic de faptul ca putina lume a auzit de iiYama (in general doar cei ce lucreaza in CAM/CAD stiu de ei) si habar nu au ce scula este. Ca atare va fi vanduta cu 5% din valoarea reala. Atat de prosti au fost incat in loc sa il desfaca din suruburile cu care era prins de suportul din perete, au tras rupand placa din spate, ceea ce inseamna ca nici macar pe masa nu vor putea sa-l tina drept.
In timp ce ma indreptam spre casa nu ma puteam gandi decat la cei doi motani din inventar pe care daca nu i-as mai fi gasit intregi eram in stare sa platesc detectivi particulari sa gaseasca hotii si apoi mai plateam un raket sa aiba "grija" de ei Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Concluzia este:
1. Usa de metal cu autocolant (in nici un caz cu furnir peste metal)
2. Yala serioasa (Mottura si inca unii pe care i-am uitat acum - cea mai ieftina 200EUR fara TVA)
3. Alarma
4. Asigurare pe toate bunurile (nu numai pe casa cum am eu)

Ca prin minune calculatorul a scapat Laughing
  • maddan

  • Mesaje scrise: 320
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jan 2005

  • Mesaj Privat
Bai, e super naspa ce ti s-a intamplat!

Ai reclamat la Politie, au luat aia amprente, da?

Caci in general sa stii ca ii prind pana la urma - majoritatea hotilor din apartamente sunt prinsi, pentru simplul motiv ca nu se opresc la un singur furt.

Ca sistem de alarma - eu n-am doua pisici, am doi caini. Very Happy
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR