Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Stimate domnule Presedinte, eu traiesc mult mai bine de cand dumneavoastra mi-ati urat asta in campania electorala. Ma simt mult mai in siguranta acum la 2 zile dupa ce am luat salariul si vad ca nu mai am nimic din el. ...si mai ales, de cand am aflat ca voi iesi la pensie la 70 ani. Sunt sigur ca cineva va tine o slujba de comemorare in amintirea mea la implinirea a 70 ani de la nastere.
Multumesc din suflet Politiei Romane care cu neasemuita grija imi trimite acasa o notificare in care ma roaga frumos sa le spun cui am incredintat masina pe 03.11.2008 la ora 19.50 pentru ca persoana in cauza a circulat cu 61km/h pe o portiune de drum unde limita e de 50km/h. Azi suntem in 2 aprilie 2009, deci maine se implinesc 5 luni de la data contraventiei. Ma intreaba cui am dat masina in acea zi. E ca si cand m-ar intreba de cate ori am cumparat cate 10l motorina in ultimii 5 ani si de cate ori am cumparat cate 15l. Totusi, as vrea sa stiu si eu CONCRET ce face statul roman pentru binele meu tinand cont ca sunt cetatean roman? Ce avantaj am? Vreau sa stiu unul.UNUL SINGUR.
Halal tara, halal legi.
..."Cand nu vom mai putea rabda,
Cand foamea ne va rascula,
Hristosi sa fiti nu veti scapa
Nici in mormant"...

(din poezia "Noi vrem pamant" de G.Cosbuc)
Skip ads

  • ZouZou

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
haz de necaz, parca ma bufneste rasul cand citesc acolo, nici n-as zice ca mi-s in aceasi situatie.
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Nu se poate, trebuie facut ceva cu astia ca nu mai e de trait. Eu unul refuz sa imi pun capat zilelor, sa-si puna ei!

DAAAAAAA BAAAAAAAA, VOI!

  • djtaotao

  • Mesaje scrise: 1,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Dinamita. Cantitati infime, dar eficiente, plasate corespunzator. Doar cateva atentate pe niste pozitii cheie in scop demonstrativ si preponderent didactic plus un mesaj clar: sa nu mai faceti ca va ia mama dreacu!
Skip ads

  • ZouZou

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
se gasesc altii care sa le ia locul Smile nu-i bai.
  • djtaotao

  • Mesaje scrise: 1,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2007

  • Mesaj Privat
Mirosul de explozie persista... I guess. "Altii" vor sti de frica. Cum spuneam mai sus ... cu scop didactic.
  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Stiti ce spunea cineva ?
Hotii mici sunt in paduri, iar cei mari in palate!
E valabil si acum dupa 200 de ani.
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Domnule Basescu, la Revolutie eu eram in armata. Il dedeam jos pe Ceausescu sa va fac dumneavoastra loc. Imi cer scuze, am gresit.
Skip ads

  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Daca e sa ma iau dupa ce scrie la tine jos (chestia cu convingeti-va ...)
Totusi mai bine stai si gandeste-te daca se merita ....
Pe vremea lui Ceausescu daca faceai ,,galagie" erai un cineva , te baga cineva in seama , acuma ... cine te mai baga in seama ?
Cel mult ajungi pentru 2 minute (nu mai mult) o stire in ziar sau la OTV.
  • mishu_b

  • Mesaje scrise: 1,669
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2007

  • Mesaj Privat
...
nesimtirea e mare 61Km/h de unde stiu eu ca scula cu care s-a masurat respectiva viteza era calibrata la momentul respectiv ... e aberant ....

asa ne trebuie daca suntem lasi ... offff

bafta
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
mishu_b a scris:...
nesimtirea e mare 61Km/h de unde stiu eu ca scula cu care s-a masurat respectiva viteza era calibrata la momentul respectiv ... e aberant ....

asa ne trebuie daca suntem lasi ... offff

bafta


e camera fixa. Am vreo sansa sa nu platesc amenda? (in afara de a apuca drumul Haiduciei)
  • djtaotao

  • Mesaje scrise: 1,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2007

  • Mesaj Privat
La arme, fraþi români!


Skip ads

  • ddf

  • Mesaje scrise: 1,346
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Corsa 2003 z12xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Apr 2007

  • Mesaj Privat
Astea sunt de la Ciorogarla.
  • ceribros

  • Mesaje scrise: 532
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2008
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Mar 2008

  • Mesaj Privat
Nu prea ai ce sa faci deoarece acolo se circul cu 50 km / h deci tu nu ai depasit cu 1 km si cu 11, cata eroare poate sa aibe aparatu ala dar nu cred ca de eroare de 11 km. E mai pacat ca din banii tai 80% se duc la jmecerii care au pus camerele respective in strainatate si doar 20% la statul roman.
  • Opelino

  • Mesaje scrise: 86
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Kadett 1986 C18NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Cam acelasi tip de instiintare mi-a venit si mie acasa dupa ~5 luni anul trecut. Eu mersesem cu 79km/h pe portiunea limitata la 50km/h. Amenda 120 ron parca + 3 puncte la permis. Cand m-am dus la CEC sa platesc amenda, dupa ce le trimisesem numele si primisem procesul verbal de contraventie, mi-a zis acea functionara de la ghiseu ca in ziua aia 90% din amenzi au fost de Ialomita. Nu stia de ce toate in aceeasi zi, mai ales ca Politia Rutiera Ialomita avea alt cont de incasat banii fata de MAI...a incercat ea sa imi spuna dar nu prea aveam eu timp si chef de ascultat. Faza e ca ei sunt pregatiti: persoana care iti face instiintarea la mine a fost aceeasi dupa PV de contraventie ca sa nu poti sa ii dai in judecata ca agentul constatator ar fi altul decat cel din instiintare. Si nici datele nu le vor gresi pe PV.
Toate ca toate...eu am platit mai mult din cauza galagiei facute de parinti ca a venit pe adresa lor, ca acolo am masina trecuta Very Happy. In schimb...inca am la finante amenzi din 2005, 2006 si 2007, chiar ieri a venit hartia de la Administratia Financiara ca "nu mi-am amenzile din anii trecuti", binenteles, tot radare luate pe o masina de firma, radiata in acest moment. Si deocamdata nu am de gand sa le platesc. Cele din 2003 si 2004 nu mai apar la Finante (stiu asta pt ca si anul trecut mi-au trimis hartie acasa in care erau trecute si cele din 2003 si 2004 in tabel). Acum nu mai erau trecute.
Vom vedea ce va mai fi! Numai bine va doresc. Iar lor...opusul dorintei!
  • mishu_b

  • Mesaje scrise: 1,669
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2007

  • Mesaj Privat
invest20042001 a scris:
mishu_b a scris:...
nesimtirea e mare 61Km/h de unde stiu eu ca scula cu care s-a masurat respectiva viteza era calibrata la momentul respectiv ... e aberant ....

asa ne trebuie daca suntem lasi ... offff

bafta


e camera fixa. Am vreo sansa sa nu platesc amenda? (in afara de a apuca drumul Haiduciei)


ma refeream la faptul ca ma putea face o mica revolutie "fiscala" - adica sa nu plateasaca nimeni nimic catre stat (impozite, amenzi, alte taxe) - sa vedem atunci ce o sa mai faca domnii guvernanati!

bafta
  • djtaotao

  • Mesaje scrise: 1,677
  • Locatie: Sibiu
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Jul 2007

  • Mesaj Privat
N-ai cum... ca m-am gandit. Ar fi in stare berbecii astia sa dea o lege prin care orice taxa, amenda etc sa fie automat achitata din contul tau in contul lor sau chiar imputabil din salariu. Si oricum n-ai cu cine sa faci revolutia asta. La cat de cacaciosi sunt unii...
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
noi platim toti banii pe amenzi , biruri, penalizari, taxe etc catre stat pentru ca statul trebuie sa traiasca. De ce sa traiesca? -Pai ca sa poata sa adune in continuare banii de la noi.
Asta ma duce cu gandul la o sceneta vazuta la tv. acum cativa ani.
badea Gheorghe si-a cumparat cal si caruta si cat era ziua de lunga, aducea acasa iarba.
-Bade, Gheorghe, de ce ti-ai mai luat cal la varsta asta?
- cum ma de ce? Sa car iarba.
-si cu iarba ce faci?
-o dau la cal.
.................!?!?!?!
  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
djtaotao a scris:N-ai cum... ca m-am gandit. Ar fi in stare berbecii astia sa dea o lege prin care orice taxa, amenda etc sa fie automat achitata din contul tau in contul lor sau chiar imputabil din salariu. Si oricum n-ai cu cine sa faci revolutia asta. La cat de cacaciosi sunt unii...

Lasa, lasa ca si Ceausescu ne-a crezut tot niste cacaciosi.
(alo, guvernantii, se aude acolo sus? Se aude Base? Parlamentu`, aici provincia, aveti grija!)
  • ZouZou

  • Mesaje scrise: 715
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Sep 2007

  • Mesaj Privat
cu ceausescu a fost alta mancare de peste. acu is treburi mult mai mari ca noi, iar la cat de solidari suntem noi ...
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR