Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua
  • iahimCJ

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Meriva 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Am comandat de la Ecomax o Meriva 1,6 deci masina noua in detrimentul dotarilor pe care le detine. Ideea este ca pana acum nu am mai achizitionat nici o masina noua si as vrea sa-mi fac "temele" inainte sa ma cheme pt plati si receptie. Cand am semnat contractul cei de la reprezentanta mi-au comunicat ca plata integrala se face in momentul in care masina ajunge pe stoc adica in Ungaria, dupa care masina urmeaza sa ajunga in tara si sa se faca receptia acesteia. Pt numere rosii & carte identitate s.a. mai trebuie sa platesc 300RON. Am sunat sapt trecuta pt a vedea stadiul in care se afla si mi-au zis ca apare ca fiind in "stadiul de plecare din fabrica" si ca sapt aceasta ar trebui sa ajunga pe stoc.
Daca ati mai fost in situatia mea v-as ruga sa ma ajutati cu ceva sfaturi/sugestii viz-a-viz de ce trebuie stiut si la ce trebuie avut grija. Orice pareri sunt binevenite Smile
  • Kmc0smin

  • Mesaje scrise: 569
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 02 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Platesti masina..o verifici foarte atent..vezi sa aibe toate dotarile..cunosc oameni care nu aveau ESP sau MP3 sau alte lucruri. Asigurare si Casco de preferat cu banca cu care lucrea service-ul lor.
Dupa la cateva zile primesti cartea service si certificatul de la RAR si o sati zica cum e cu inmatricularea. e usor doar sa ai timp. numa bine si sa o stapanesti sanatos Smile
  • iahimCJ

  • Mesaje scrise: 118
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Meriva 2009
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 21 Apr 2009

  • Mesaj Privat
Kmc0smin a scris: Asigurare si Casco de preferat cu banca cu care lucrea service-ul lor.


Imi zici te rog de ce e de preferat acest lucru? Ecomax lucreaza cu Unicredit Tiriac si nu cred sa aibe cele mai avantajoase tarife...
  • Viz

  • Mesaje scrise: 515
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2008 z13dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Cum a zis si KmCosmin, verifici masina sa aiba dotarile pe care le-ai comandat, zgarieturi...
Cel mai important, inainte de a iesi cu masina pe poarta verifica sa ai RCA si Casco(valabile).

Sa o stapanesti sanatos!
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale
  3. Masina Noua

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR