Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Astra
  • zoly23

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2009

  • Mesaj Privat
salut. de un timp au inceput sa imi bata planetarele rau de tot .stie cineva cam cat costa schimbarea lor ?
Skip ads

  • nonea

  • Mesaje scrise: 1,098
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 1992 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2006

  • Mesaj Privat
130 lei capatul de planetara, plus manopera 3-4 sute la fiecare. total 340 lei
  • zoly23

  • Mesaje scrise: 6
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Astra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Feb 2009

  • Mesaj Privat
multumesc mult
  • claudiutaut

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Maramures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2009

  • Mesaj Privat
un pont: baga putin rumegus in burduf si nu iti mai bat o vreme Razz vb serios
Skip ads

  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
un pont : nu-l ascultati pe claudiutaut
  • claudiutaut

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Maramures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2009

  • Mesaj Privat
bai vinti,poate tu esti unu din ala care iti permiti masini scumpe si care nu se strica niciodata,omul avea nevoie de un sfat,poate tu nu ai incercato pe asta cu rumegusu dar cand ramai in drum departe de casa is buni si ciorapii prietenei,sotiei pe post de curea de alternator.asa ca ...
  • petre astra roket

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1993 16i 74kw 101cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2008

  • Mesaj Privat
claudiutaut a scris:bai vinti,poate tu esti unu din ala care iti permiti masini scumpe si care nu se strica niciodata,omul avea nevoie de un sfat,poate tu nu ai incercato pe asta cu rumegusu dar cand ramai in drum departe de casa is buni si ciorapii prietenei,sotiei pe post de curea de alternator.asa ca ...


O fi asa dar daca vrei sa distrugi capul planetarei ,incearca,asa.Cel mai bine te duci la rectificat iti ia cam 100 ron de planetara
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Eu zic ca poti sa folosesti si proprii ciorapi, rezultatul e acelasi... Twisted Evil
  • Vinti

  • Mesaje scrise: 886
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2005

  • Mesaj Privat
@ claudiu daca te uiti la semnatura ai sa vezi ce imi permit, in legatura cu rumegusul .....nu se mai aude zgomotul dar planetara tot defecta ramane
  • claudiutaut

  • Mesaje scrise: 5
  • Locatie: Maramures
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2009

  • Mesaj Privat
eram o data la vreo 6-700 km de casa cand pe un drum cu serpentine am auzit batai de planetara la un vectra din 94.pe masura ce mergeam se auzea tot mai tare.am sunat un mecanic care mia spus sa schimb capu de la planetara ca o sa ma lase in drum.nu aveam unde sal skimb asa ca mia spus sa desfac burduful de la planetara si sa bag rumegus,la inceput iam raspuns ca isi bate joc de mine,dar am mai rulat inca 2000 de km cu planetarele alea cu rumegus si nu au mai batut,apoi am vandut masina.cu urmatorul proprietar nu am vorbit sa vad cat lau mai tinut.ce sa fi facut?sa raman in drum?cat despre curea si ciorapi la fel am patito la vreo 60 km de casa mi sau aprins becurile in bord iar cand mam uitat nu aveam curea de alternator .pt ca era noapte si mergeau farurile aveam nevoie de incarcare.dupa cateva telefoane am pus ciorapii lu prietena mea pe post de curea.iam impletit in doua si iam innodat la capat.e adevarat ca nu incarca cat trebuie dar am ajuns acasa.eu incerc sa dau niste sfaturi pt cei care vreau sa le asculte,sfaturile astea leam invata pe cheltuiala mea.va rog pe care nu va intereseaza nu va mai bagati in seama,omul a deschis un topic pt ca avea nevoie de un sfat in legatura cu planetarele,eu i lam dat
  • nonea

  • Mesaje scrise: 1,098
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Astra 1992 c14nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Dec 2006

  • Mesaj Privat
@ petre astra rocket...tipul asta de planetare nu se pot rectifica....soo
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Astra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR