Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • krueger

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
NU sunt fan Gigi Becali, dar nu inteleg o treaba, Nastase,Popoviciu si restul care au furat cam tot ce se putea fura, de ce nu sunt in locul lui Becali acum?Puteau sa-l arestestez cu altele ca a facut si el multe, dar idiotenia asta inventata de niste oameni cu influenta care sunt suparati pe el cum ca ar fi sechestrat sau ce a mai facut el "cica" m-i se pare cea mai mare aberatie si tampenie pe care am auzit-o in ultimii ani scoasa de tovarasii nostri dragi. Inca oadata oamenii pe care ii votam ne sfideaza si se "lauda" fiecare cu influenta pe care asupra unor organisme din stat. Nu fac parte din nici un partid si nici nu am prea mare treaba cu politica dar ce s-a intamplat azi imi reaminteste de oamenii de cea mai joasa speta din tara in care din pacate traiesc si eu...
Skip ads

  • Bunicu

  • Mesaje scrise: 2,223
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Astra 2003 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Dec 2008

  • Mesaj Privat
pai stai putin, ce s-a intamplat cu Becali? Eu sunt un pic paralel....
  • krueger

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Scuze,l-au arestat azi dimineata pentru urmatoarele fapte :sechestrare de persoane si uz de arma de foc. Un om cu foarte multe milioane de euro nu cred si sunt sigur ca nu ar face asa ceva...lasand la o parte faptul ca nu este el foarte cult si inteligent, nu cred ca un om cu familie si o situatie financiara extrem de buna ar face asa ceva si mai rau sa fie anchetat in stare de arest... http://senzational.tv/ilega...trupele-spir.html


Ultima modificare facuta de krueger la Joi 02 Apr, 2009 4:07 pm
  • mihai_39

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Tare aiurea ce s-a intamplat cu oierul. Dovada clara a intereselor la nivel inalt. Pe de alta parte, nu poti trece , cu vederea si puterea media. Nu de putine ori adevarul a fost 'denaturat' de catre scarbe in cautare de senzational. Puterea, politicul dicteaza dupa bunul plac. Ignoranta maxima pentru sarantocul care plateste taxe si impozite.

Poate doar o foamete profunda sa ne rapuna pe toti, de la mic la mare, sa fim in stare sa apreciem valorile de baza ale societatii. Poate! Ca de venit, nu vine nimeni in locul lor sa indrepte lucrurile. Iar noi, ne complacem cu situatia si ne amagim pe zi ce trece.

----
L-au ridicat pentru incidentul din ianuarie. Cativa hoti i-au furat un S500. Zmarandescu si baietii i-au prins pe dobitoci si au recuperat masina intacta, sau au predat-o aia de buna voie, dracu sa-i ia. Ideea e ca nu s-au facut plangeri la politie, s-a rezolvat in tacere. Ei bine, zica-se ca Zmarandescu i-ar fi tinut un pic pe baietii, pardon, hotii aia, sa le spuna vreo doua. Toate bune si frumoase, doar ca s-a raportat atunci la 112 ca ar fi fost un pic de scandal la prinderea hotilor. Pulitia s-a autosesizat dupa 2-3 luni de zile. Vezi tu, precum printesa adormita oracaita de un brotac raios (vreun politician, om de afaceri). In afara de apelul la 112, nu exista nici o plangere scrisa, nimic. Nu e exclus sa fi fost santajati hotii sa recunoasca evenimentele de atunci, constransi de politie. Ca deh, a inceput Berbecali sa se lege de astia. C-asa e in tenis, pardon, politica.
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
L-au ridicat pentru ca e prea prost ca sa-si dea seama cand intrece masura. Sunt altii si mai si, dar aia stiu sa ascunda ce fac.
  • mishu_b

  • Mesaje scrise: 1,669
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Jul 2007

  • Mesaj Privat
...
unde gura vorbeste prea mult vrute si nevrute trebuie sa plateasca capul.

bafta
  • krueger

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
adevarul este ca la noi libera exprimare se intelege printr-o mica barfa acasa cu prietenii (ca pe vreamea lui tov.) si atunci ca si acum daca-ti exprimi parerea in public tot la puscarie ajungi, atunci mai legal acum mai mascat...deci in care varianta este mai bine? atunci cand stiai ca nu trebuie sa vorbesti sau acum cand ai dreptul la libera exprimare dar ai grija despre cine te exprimi liber ca s-ar putea sa-l superi de parca mama si tatal lui au facut aceste structuri sa le comande ei dupa bunul lor plac...


Ultima modificare facuta de krueger la Joi 02 Apr, 2009 4:48 pm
  • slickest

  • Mesaje scrise: 393
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2008

  • Mesaj Privat
gigi e si fraier - atunci cand tu stii si esti constient ca politia ar face orice sa te prinda cu ceva (vezi schimb de terenuri, valiza etc etc) nu te apuci sa spui la tv ca domne am dat 1 telefon si mi s-a adus masina acasa. dar ca sa gandesti asa departa iti trebuie niste minte ceea ce el nu prea are. oricum, nu cred ca va pati ceva, daca nu a patit in cazul valiza de ce ar pati acum?
Skip ads

  • Soso.

  • Mesaje scrise: 232
  • Locatie: Sibiu
  • Masina: Astra 1998 x16szr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Aug 2008

  • Mesaj Privat
Vad ca incet, incet se cam strange lantu`. De s-ar intampla la fel si cu ceilalti nenorociti, n-spe mii, de prin guvern si parlament.
  • krueger

  • Mesaje scrise: 125
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2002 z22se
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Mai 2008

  • Mesaj Privat
cred ca erau multi altii inaintea lu' Becali care trebuiau sa stea nu 1,2 ci toata viata la puscarie dar pe ei ii cheama Mircea Basescu, Adrian Nastase, Puiu Popoviciu...sa inteleg ca pentru aceste persoane exista interdictie la Jilava?
  • mihai_39

  • Mesaje scrise: 833
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2007

  • Mesaj Privat
Sunt foarte multi. Pacatul lui Becali este ca e slobod la gura si face multe lucruri din grandomanie. Nu e usa de biserica, si e ghimpe in spatele unora tocmai ca nu-si poate tine gura.
Doar n-o sa-si taie crapa de sub picioare. Ceilalti.
  • viorel2123

  • Mesaje scrise: 131
  • Locatie: Olt
  • Masina: Astra 2018
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2008

  • Mesaj Privat
Politia pune botul la 2-3 hoti de masini, dar cei care-si gasesc masinile furate si nu le mai recupereaza, cei ramasi fara casetofoane, gps-uri, roti de rezerva ce sa mai zica la adresa politiei "competente".
Nu-l simpatizez pe Becali, dar nu trebuia luat cu mascatii pentru declaratiile unor derbedei.
Daca nu-si recupera masina singur avea mici sanse sa o recupereze politia (o spun statisticile) si deja avea numere de germania pregatita pt. export.
Skip ads

  • slickest

  • Mesaje scrise: 393
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Mar 2008

  • Mesaj Privat
esenta problemei e alta viorel2123 : a fost cautat un motiv sa-l infunde pe gigi si s-au agatat de orice chestie, inclusiv de asta cu masina, sechestru sau ce a mai fost acolo. ar fi trebuit sa fie constient ca e vanat si ii sunt vanate toate gresealile fie ele cat de mici.

intr-adevar si eu sustin ca daca nu intervenea la modul in interlopist in care a facut-o nu o mai gasea niciodata,
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Cand ai sesizat ca masina ti-a disparut subit din parcare, faci urmatorii pasi:
1. Dai fuga la cea mai apropiata cofetarie si cumperi cel mai scump tort!
2. Cu tortul in maini fugi in cea mai mare viteza la mall si cumperi repejor cea ma fina bautura!
3. Cu mainile pline deja, pui o frana de tocuri la o florarie unde cumperi...nu un buchet, ci un cos mare de trandafiri !
4. Abia acum esti apt sa-i cauti pe sensibilii hoti care te-au lasat cu mana la inima !
4. In caz de reusita, nu trebuie sa le aduci nici cel mai mic prejudiciu moral sau fizic ! Sunt persoane foarte sensibile si bine protejate de Politia Romana !
In ianuarie a patit-o Becali...maine poate eu sau tu !
Deci mare atentie cum vom reactiona in aceste cazuri !
  • G_S_C

  • Mesaje scrise: 817
  • Locatie: Prahova
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Retinerea lui Becali nu este decat o incercare disperata de-a deturna atentia opiniei publice de la afacerile dubioase si scandalul in care este implicata familia basescu, mai ales ca marinarul pierde teren pe zi ce trece, de unde si ideea de alegeri prezidentiale anticipate. Evil or Very Mad
  • VectrAn

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Vectra 2001 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Mar 2007

  • Mesaj Privat
[quote="G_S_C"]Retinerea lui Becali nu este decat o incercare disperata de-a deturna atentia opiniei publice de la afacerile dubioase si scandalul in care este implicata familia basescu
Corect, tot circul este pentru a ne distrage atentia de la familia Basescu si probabil si o intimidare a lui Becali care se pare ca a depus o plangere impotriva acelui Popoviciu legat de ceva afaceri cu terenuri.
  • mascatu

  • Mesaje scrise: 207
  • Locatie: Prahova
  • Masina: Astra 2000 1,7DTI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Aug 2007

  • Mesaj Privat
Sad parerea mea, este ca s-a exagerat enorm cu aceasta actiune, cu o simpla citatie cu timbru si Becalli venea singur la parchet sau sectia de politie. Nu este genul de om care sa fuga de o simpla citatie (daca exista), este o persoana publica si il gaseau oriunde, de asemenea descinderi cu implicarea atator forte..........nu se desfasura la casa unui interlop sau mafiot,.... ca ala nu e pers. publica. Pana la urma a fost : un mandat de aducere si/sau perchezitie? Si nu am inteles, de ce perchezitie la casa lui? Cand "asa- zisa" fapta s-a petrecut la sediul partidului. Nu se leaga multe aici, asadar..........un circ ptr a distrage atentia opiniei publice. Sad Asta-i tara in care traim.
  • gobelu

  • Mesaje scrise: 977
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 z16xe
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Da fratilor!
Asa e....

Cred ca nu mai e de stat in tara asta care aresteaza oameni cu frica lui Dumnezeu si cu sufletul curat asa cum e Gigi Becali,acest vajnic aparator al neamului romanesc !

Dar nu-i nimic....il va razbuna Gheorghita Lipan Laughing
  • petre astra roket

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1993 16i 74kw 101cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2008

  • Mesaj Privat
stati linistiti ca nu e becali usa de biserica,ori a suparat el pe cineva mare,ori a fost turnat,sau de ce nu poate sa fie adevarat ce acuzatii i se aduc,si pot sa va spun eu am lucrat ceva timp la popoviciu,i-am cunoscut si familia,si nu e chiar asa cum zic unii,ca e hot si etc.. e om cu familie dar povestea asta e mai veche,si acum s-au hotarat sa-i faca felu.
de ce?pentru ca nu a vrut sa intre in politica asta e primul motiv,nu a-ti observat ca toti care nu intra sau nu vor in politica li se cauta nod in papura?
  • petre astra roket

  • Mesaje scrise: 110
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 1993 16i 74kw 101cp
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Oct 2008

  • Mesaj Privat
[quote="VectrAn"]
G_S_C a scris:Retinerea lui Becali nu este decat o incercare disperata de-a deturna atentia opiniei publice de la afacerile dubioase si scandalul in care este implicata familia basescu
Corect, tot circul este pentru a ne distrage atentia de la familia Basescu si probabil si o intimidare a lui Becali care se pare ca a depus o plangere impotriva acelui Popoviciu legat de ceva afaceri cu terenuri.


va spun eu mai exact,popoviciu si becali au fiecare jumate din baneasa,si binenteles nu poate fi decat unul asa ca........ori se fac intre ei ori cineva ii vrea pe amandoi scosi di circulatie.om trai si vom vedea
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR