Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere
  • stresu1984

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1994 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2008

  • Mesaj Privat
salutare baieti am si eu o rugaminte pt toti posesori de vectra a (1994,c16nz)vreau sa mi skimb si eu bucsaraia toata si nu stiu cum se numesc piesele in detaliu si numarul de bucati.Daca ma puteti ajuta mi ati fi de mare ajutor
Skip ads

  • tannu

  • Mesaje scrise: 775
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Dec 2007

  • Mesaj Privat
https://www.clubopel.com/viewtopic.php?t=8715 Uite, vezi aici. Un manual te-ar putea ajuta in problema ta.
  • stresu1984

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1994 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2008

  • Mesaj Privat
ma mai poate ajuta cineva in problema asta(rog posesori de vectra a)
  • cristi_1989

  • Mesaje scrise: 37
  • Locatie: Suceava
  • Masina: Vectra 1992 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2008

  • Mesaj Privat
sper sa te ajute asta ai piesele disponibile pentru c16nz .http://www.autoa.ro/index.php?page=2&cat=22&catp=58
Skip ads

  • flaviusflo

  • Mesaje scrise: 26
  • Locatie: Botosani
  • Masina: Vectra 1993 17DR
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Mai 2009

  • Mesaj Privat
din cate am vazut la mine cand am schimbat un brat pe fata, o bucsa in forma de ciuperca ajunge pe la 40 ron parca si se da jos greu cu pansoane speciale sau se dau jos niturile cu care este prinsa de o buca de fier si apoi se inlocuiesc cu suruburi de 12(mie asa mi-a spus un mecanic), cealalta bucsa e mai simplu de schimba si ajunge pe la 25 ron cam asa, ar mai fi pe fata si pivotul care e vreo 50 ron daca nu ma insel. cu toate astea iesi aproape la pretul unui brat nou. eu la mine in BT am gasit cel mai ieftin brat cu 160 ron in magazin nou si la dez 60 ron cu totul bun pe el (bucse si pivot) acu daca sunt bune nu cred ca se merita sa schimbi ceva. si pe spate nu stiu cum sunt dar parca tot cate 2 ai pt. fiecare roata.
  • stresu1984

  • Mesaje scrise: 39
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Vectra 1994 c16nz
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Feb 2008

  • Mesaj Privat
am rez problema dar ms frumos oricum,bucsa aceea sub forma de ciuperca este 30 de ron cealalata 20 de ron ,acestea se schimba f greu doar cu prese speciale iar niturile despre care spui sunt la pivot si numai in cazul in care acesta este neschimbat din fabrica si se inlocueste cu altul cu 3 suruburi acestea costand cu totul (pivot +suruburi)45 de ron,pe fata mai sunt bucsele anti-roll de la bara stabilizatoare cele de mijloc costand 20 de ron buc(sunt 2 buc) iar cele de capat 30de ron,aceas bara te ajuta mult in curbe pt k iti stabilizeaza greutatea masini
Skip ads

  1. Home
  2. Ingrijire si Intretinere

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR