Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Troll the Great

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Arad
  • Masina: Omega 2000 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Salutare tuturor! Stiu ca este o chestie simpla, dar eu nu i-am dat de cap asa ca mi-am luat inima in dinti si m-am hotarat sa intreb aici pe forum: Fratilor, se poate seta manual o frecenta la radio? Eu stiu doar sa caut posturile de disponibile si apoi sa le aleg dintr-o lista. Ma intereseaza sa setez frecventa manual pentru ca am un FM transmiter si e mai usor de folosit asa.
Si apropo: sistemul meu citeste numai audio CD-uri. Se poate schimba, ca sa poata citi si formatul mp3?
Multumesc anticipat!
Skip ads

  • Troll the Great

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Arad
  • Masina: Omega 2000 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Troll the Great a scris:Salutare tuturor! Stiu ca este o chestie simpla, dar eu nu i-am dat de cap asa ca mi-am luat inima in dinti si m-am hotarat sa intreb aici pe forum: Fratilor, se poate seta manual o frecenta la radio? Eu stiu doar sa caut posturile de disponibile si apoi sa le aleg dintr-o lista. Ma intereseaza sa setez frecventa manual pentru ca am un FM transmiter si e mai usor de folosit asa.
Si apropo: sistemul meu citeste numai audio CD-uri. Se poate schimba, ca sa poata citi si formatul mp3?
Multumesc anticipat!


Am gasit cum se schimba frecventa manual (se apasa pe sagetile stanga-dreapta de pe panoul central). Mai ramane problema citirii mp3-urilor. Se poate schimba casetofonul, si cam cat m-ar costa?
  • omega y22dth

  • Mesaje scrise: 667
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2017 1.6DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
NCDC 2013,NCDC 2015 nu citeste MP3.Baga un modulator si asta e.Nu ai ce sa-i faci sa CITEASCA mp3
  • Troll the Great

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Arad
  • Masina: Omega 2000 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2008

  • Mesaj Privat
omega y22dth a scris:NCDC 2013,NCDC 2015 nu citeste MP3.Baga un modulator si asta e.Nu ai ce sa-i faci sa CITEASCA mp3


Ma gandeam ca nu am cum sa il trimit la scoala ca sa il invat sa CITEASCA mp3-uri. Ma refeream daca pot sa il schimb (tot cu un sistem Opel) si cam cat m-ar costa operatiunea asta.
Skip ads

  • shaftt24

  • Mesaje scrise: 813
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 2001 2200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2007

  • Mesaj Privat
sal
ca sa schimbi accea consola centrala te costa ceva bani!numai consola atare la second se vinde cu 500 de euro,sa nu mai vorbim de alta consola care sa zicem ca ar citi mp3!
si mai e ceva,e legat de comp de bord!
  • omega y22dth

  • Mesaje scrise: 667
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2017 1.6DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Poti sa pui un sistem 2DIN cu MP3,DVD,GPS.care te costa cam 2000lei.
Parerea mea ca cel mai ieftin e un modulator si CD-uri normale cat de multe.
  • Troll the Great

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Arad
  • Masina: Omega 2000 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2008

  • Mesaj Privat
omega y22dth a scris:Poti sa pui un sistem 2DIN cu MP3,DVD,GPS.care te costa cam 2000lei.
Parerea mea ca cel mai ieftin e un modulator si CD-uri normale cat de multe.


Poti sa imi spui mai multe despre sistemul asta te rog?
  • omega y22dth

  • Mesaje scrise: 667
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2017 1.6DTJ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Gasesti pe OKAZII.Ro la sisteme de navigatie diferite modele 2DIN.
Skip ads

  • shaftt24

  • Mesaje scrise: 813
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 2001 2200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2007

  • Mesaj Privat
fara caterinca:D MODULATORUL FM nu se compara nici odata cu sunetul scos de cd playerul din consola ncdc!
  • shaftt24

  • Mesaje scrise: 813
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 2001 2200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2007

  • Mesaj Privat
http://xcarlink.ro/index.html

vezi aicea...e ceva nou si bun!scoate calitatea cd-urilor find atasata pe consola centrala!
  • Troll the Great

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Arad
  • Masina: Omega 2000 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2008

  • Mesaj Privat
shaftt24 a scris:http://xcarlink.ro/index.html

vezi aicea...e ceva nou si bun!scoate calitatea cd-urilor find atasata pe consola centrala!

Interesanta chestie....Sa inteleg ca se cupleaza in locul CD changer-ului, nu?Si acesta mai poate fi folosit? M-am uitat la ei pe site si in lista de compatibilitati nu am gasit Opel... Sad Le-am trimis un mesaj prin formularul pus la dispozitie si dupa ce ma contacteaza revin cu informatii. Multumesc tuturor celor care mi-au raspuns.
Numai bine!
  • Troll the Great

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Arad
  • Masina: Omega 2000 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Baieti, se pare ca nu avem noroc...Asta e mail-ul pe care l-am primit ca raspuns la intrebarea mea:
Buna ziua
Din pacate pentru Opel nu sunt inca dispozitive xcarlink. Multa lume a
intrebat, insa pentru acest tip de masina inca nu s-au facut, nu exista.
Daca pe viitor vor aparea va voi trimite un email prin care va voi
anunta.
O zi buna va doresc


Asa ca se pare ca mai trebuie sa asteptam Sad
Skip ads

  • shaftt24

  • Mesaje scrise: 813
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 2001 2200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2007

  • Mesaj Privat
da..asa este am sunat si eu la ei,dar nu am primit raspuns,ziceau ca nu au contract cu producatorul opel,dar...dupa cate am inteles de la un electrician,e faptul ca depinde de cati pini are iesirea de la consola,si sa aibe functia rds respectiv cd-changer,,,dar la 370ron nu m-as risca!eu am capul optic stricat..dar de altfel eram foarte multumit de sonorizarea scoasa de cd=player!si daca luam in considerare cat costa 10 cd-uri eu unul nu as mai opta pt alte achizitii,acel ,xcarlinc' chiar daca e atasat va atarna in fata consolei.
  • Troll the Great

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Arad
  • Masina: Omega 2000 Y26SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 23 Oct 2008

  • Mesaj Privat
shaftt24 a scris:dar de altfel eram foarte multumit de sonorizarea scoasa de cd=player!

Si eu sunt foarte multumit de sunetul scos de CD-uri, dar cu un FM transmiter calitatea sunetului e mai slaba... De aia as fi vrut acel dispozitiv.
shaftt24 a scris:...acel ,xcarlinc' chiar daca e atasat va atarna in fata consolei.

Nu neaparat, am vazut la ei pe site ca poate fi scos in torpedou, asa nici macar nu stii ca e acolo.
  • Pfenning

  • Mesaje scrise: 115
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Am vazut modulator de FM Pioneer, care ar trebui sa se auda bine. Oricum, calitatea sunetului mp3 e mai mica decat calitatea transmisiei pe radio. Dar dupa cum ma uit la poza cu ncdc, tu ai 2din. Sigur gasesti ceva de Opel pe 2din care sa playeze si mp3. Parca am vazut cateva pe la /bazar si /piese.
  • chis cristian

  • Mesaje scrise: 264
  • Locatie: Arad
  • Masina: Omega 2002 y22dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Mar 2009

  • Mesaj Privat
si eu am modulator dar nu se compara cu CD evident dar e util si acesta
  • estman78

  • Mesaje scrise: 15
  • Locatie: Constanta
  • Masina: Omega
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2008

  • Mesaj Privat
deci.si la mine au fost probleme asemanatoare.sus la navi bagam cd ul si il scotea dupa ffff multe incercari.eu am rezolvat demontand si curatind lentila de citire.am vre-o 3 luni de knd nu mai am prb.(nu merge cu un cd de curatare ptr k periile nu ajung la lentila ,ea fiind incorporata intr-un suport de plastic mai inalt ca ea.
magazia de cd=cdc error!blocata 8 luni.demontat unitul ,decuplat sistemul cu magazie (4suruburi si 2 piulite)magazia iese fff usor dupa,am schimbat paletele despartitoare din magazia propriuzisa intre ele si o curatare totala cu alcool izopropilic si merge ff ok.tot de 3 luni
iar de montat ceva auxilar prin anularea unei functii(telefon,cd,magazie,radio) NU MERGE!
  • shaftt24

  • Mesaje scrise: 813
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 2001 2200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2007

  • Mesaj Privat
acelasi raspuns l-am primit si eu de la un electrician,sar prea putea sa fie murdara lentila si mia zis ca tre curatata,acuma ramane de vazut cand,deoarece nu prea am timp,Sad
ps:consola este prinsa in 4 suruburi?sau cum ai reusit sa o scoti!
  • shaftt24

  • Mesaje scrise: 813
  • Locatie: Timis
  • Masina: Omega 2001 2200
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Dec 2007

  • Mesaj Privat
?de ce ai schimbat paletele de la magazie?idea e ca si la mine au un joc usor!are vreo legatura?
  • GianyP

  • Mesaje scrise: 430
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Meriva 2003 Z16XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Sep 2008

  • Mesaj Privat
estman78 a scris:deci.si la mine au fost probleme asemanatoare.sus la navi bagam cd ul si il scotea dupa ffff multe incercari.eu am rezolvat demontand si curatind lentila de citire.am vre-o 3 luni de knd nu mai am prb.(nu merge cu un cd de curatare ptr k periile nu ajung la lentila ,ea fiind incorporata intr-un suport de plastic mai inalt ca ea.
magazia de cd=cdc error!blocata 8 luni.demontat unitul ,decuplat sistemul cu magazie (4suruburi si 2 piulite)magazia iese fff usor dupa,am schimbat paletele despartitoare din magazia propriuzisa intre ele si o curatare totala cu alcool izopropilic si merge ff ok.tot de 3 luni
iar de montat ceva auxilar prin anularea unei functii(telefon,cd,magazie,radio) NU MERGE!


Salut. Pana ieri cand am citit ce ai scris, am avut aceeasi problema cu magazia de CD-uri. Imi aparea CDC error si imi ramasese sertarul cu cele 4 CD-uri blocat in magazie. Astazi am demontat-o de pe masina ,am curatat-o,iar acum imi apare Check CD 4,se aude cum umbla in sertare,dar nu vrea sa citeasca. In schimb functioneaza eject-ul ,nu mai raman CD-urile blocate in magazie. Ai idee ce se intampla. Te rog ajuta-ma si pe mine. Mentionez ca am schimbat si lamelele despartitoare intre ele. Multumesc mult.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR