Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • ciucurica

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
Salut,
In decembrie am avut un incident auto, si dupa multe drumuri pana am gasit un service care sa accepte BCR asigurari, mi-am facut programare si am asteptat 3 luni pana pe 16 martie 2009. bag masina in service, dupa o saptamana, ma suna cei de la service ca a fost reconstatata si bcr nu vrea sa plateasca unele piese.
Ma duc la service, cei de acolo imi dau lista cu piesele initiale care au fost acceptate, insa la a doua constatare, au mai fost altele sparte sau rupte, nevizibile. Cel care a venit de la bcr sa constate le-a sugerat mecanicilor sa repare cu adeziv sau sa le monteze asa ca merg si nu se vad.

Din cele aditionale a acceptat ce e mai ieftin, a acceptat ranforsare spate si a respins bara si panoul spate.
A acceptat ranforsare fata dar am capetele de lonjeron pe care se monteaza strambe
A acceptat sa schimbe radiator apa care nu era in prima constatare dar a refuzat radiator a/c care e in prima constatare ( imi zice ca merge si asa ca doar nu pierde freon dar e arcuit ca naiba).

Incerc sa vorbesc cu ei, nimic, stau in telefon 30 min pana raspunde centralista, constatatorul imi vorbeste la sictir si imi inchide telefonul.
Am dat doua mailuri pana acum sefului lui si la reconstatari.
In continuare ce sa fac, in cazul in care nu primesc raspuns?
Cui sa ma adresez?

Astept raspuns de la voi. Multumesc!
Skip ads

  • marian_sro

  • Mesaje scrise: 3,805
  • Locatie: piatra neamt
  • Masina: Vectra 1999 x20xev
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 08 Apr 2007

  • Mesaj Privat
te adresezi la CSA.
  • ciucurica

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
si CSA cum se misca treburile, sunt de incredere sau sunt mana in mana cu cei de la asigurari?
  • robytza

  • Mesaje scrise: 1,087
  • Locatie: Alta tara
  • Masina: GT 2007
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Jul 2007

  • Mesaj Privat
fa reclamatie scrisa la OPC prima data. si apoi CSA. de asemenea trimite un mail la OPC si pune in CC si csa-ul Very Happy
Skip ads

  • ciucurica

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
foarte tare faza cu CSA in cc.

pai si astia de la CSA sunt baieti valabili sau sunt mana in mana si scriu scrisori si mailuri degeaba. Adica am pe cine sa ma bazez catusi de putin?
  • biela-manivela

  • Mesaje scrise: 2,912
  • Locatie: Ialomita
  • Masina: Vectra 2003 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Asta poti afla trecand la fapte. Crezi ca e mai bine daca stai cu bratele incrucisate pe piept si pui intrebari ipotetice?
  • stelea

  • Mesaje scrise: 1,725
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Frontera 1996
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Sesizari scrise cu numar de inregistrare, nu e-mailuri sau faxuri.
  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Posteaza te rog daca stii si avariile autoturismului in care ai intrat
Skip ads

  • ciucurica

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
pai cel in care am intrat eu are doar bara spate sparta
  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
Si tu in fata ce avarii ai avut?
  • ciucurica

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
pai bara fata, far stanga, grilajx2, ranforsare bara fata, radiator ac, si radiator apa, carcasa radiatoare, electroventilator ac, capete lonjeron si proiectoare, capota strambata in fata, suport nr

in spate: panou spate, ranforsare spate si bara spate

rastafarianul, vezi ca ai un mesaj pe privat
  • rastafarianul

  • Mesaje scrise: 513
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 07 Sep 2006

  • Mesaj Privat
[quote="ciucurica"]pai bara fata, far stanga, grilajx2, ranforsare bara fata, radiator ac, si radiator apa, carcasa radiatoare, electroventilator ac, capete lonjeron si proiectoare, capota strambata in fata, suport nr.......si cel in care ai intrat doar bara sparta.....acum, nu te supara,eu inteleg asa, ori tu ai masina din carton, ori ala a avut bara din beton armat.
Skip ads

  • ciucurica

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
mai acu nu stiu ce s-a intamplat la momentul respectiv ce forte au zapacit masina, dar mentionez ca nu am ramas cu ea dezmembrata in mijlocul strazii, am plecat cu ea, am circulat, mi-am facut treaba, insa piesele respective sunt deteriorate: farulm are 2 cleme rupte si una fisurata jumate, bara s-a spart la impact si e pe jumate crapata, grilajele sunt prinse de bara si de far deci alea se rup imediat, ranforsarea fata s-a rupt si s-au deteriorat si capetele lonjeron si tot asa in continuare, o piesa o trage pe alta.

Chiar ca tot ai mentionat de masina din beton armat, acu vreo 3 sapt am vazut un astra classic hatchback care a intrat intr-un mini one Very Happy
suprinzator mini a invins -> avarii mini: bara spate si usa portbagaj (astea vizibile) ; avarii astra: toata partea fata facuta varza pana la jumatea capotei era distrusa masina; locatie - soseaua chitila la iesire din buc

Tot asa un grabit tot cu astra a alunecat pe polei pe sos de centura si a intrat in gardul de beton de langa petrom - avarii: bara fata + tot ce e pe ea si un pic capota indoita

Deci ciudatenii se pot intampla.
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
ciucurica, mini, din ce stiu eu, e o masina destul de robusta (nu te lasa pacalit de dimensiune si denumire)
Oricum, am vazut BMW facut praf dupa ce a spart un stop si a indoit o bara la o dacie din 1900 toamna. Depinde, daca prinde cu o parte moale, intr-un colt de rezistenta, orice masina se face armonica
  • ciucurica

  • Mesaje scrise: 186
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 1999 X16XEL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Oct 2008

  • Mesaj Privat
deci am fost pana la bcr, vorbesc cu cel ce mi-a deschis dosarul, el se uita la mine ca curca'n' lemne si imi zice la final ca nu intelege cum am eu avariile astea din moment ce ala in care am intrat are bara zgariata, nu e posibil sa patesc eu asa ceva la masina.
Deci cel care mi-a facut poze, mi-a trecut la dauna partea fata afectata, imi spune acum ca nu intelege cum de s-a intamplat.
Ceva e in aer si sper sa nu se ia!

am depus o cerere de solutionare la BCR ( cu nr de inreg) dar nu cred ca primesc raspuns, am trimis acum pe internet o reclamatie la csa, sa vedem cum se misca baietii.

Unde imi sugerati sa imi fac CASCO? in romanica e mare nevoie de casco
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
ciucurica, eu mi-am facut la Allianz. Au fost singurii de care nu am auzit plangeri......
  • bbbbbbb

  • Mesaje scrise: 132
  • Locatie: Gorj
  • Masina: Corsa 2001 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mar 2009

  • Mesaj Privat
Esti sigur jE ca nu ai auzit de plangeri la Allianz . Iti spun eu sunt o groaza . Cand vine vorba de asigurari in Romania totul se rezuma la bani . Cunosc cativa oameni care au avut parte de "tratament" foarte tare la Alianz . De exemplu eu am la Asiban viitoarea Groupama Asigurari si am fost foarte multumit de cum s-au desurcat . Cu baietii din service am avut ceva probleme , dar din partea Asibanului totul a fost Ok. La Allianz este si cel mai mare pret de pe piata cand vine vorba de Casco sau alte asigurari iar calitatea servicilor nu se ridica la nivelul preturilor pe care le au ei.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR