Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • cipylan

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Galati
  • Masina: Tigra 1995 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Salut! Tot navigand pe paginile de net am observat o reclama in care era prezentat produsul FuelMax. Am intrat pe pagina lor http://www.fuelmax.ro/ si il prezinta ca fiind un produs revolutionar ce ajuta la consumul de combustibil, prin desfacerea lanĂ¾urilor de hidrocarburi din combustibilul. Daca ati mai citit si alte discutii postate de mine pe acest forum, va puteti da seama cat de disperat sunt sa reduc consumul autovehiculului meu ( https://www.clubopel.com/vie...93&highlight= ), asa ca am facut o comanda pentru acest produs .Am intrat totusi pe tot felul de forumuri, sa aflu parerea altor persoane, binenteles ca unii spun ca au pe masina si cum ca ar fi observat diferenta, altii isi dau pur si simplu cu parerea si argumenteza ca cei ce zic ca ar avea si functioneaza nu ar fi decat niste "intrusi" de-ai celor cu situl publicitar si incearca sa-i faca publicitate mascata.
V-am scris aici fiindca nu am gasit nimic pe acest forum cu privire la acest produs si sper ca poate este cineva cu destula experienta in ale chimiei si fizicii sa poata argumenta teoretic, binenteles ca vor fi blamati, dar nu trebuie sa renunte la a posta ceea ce crede. Ii rog si pe cei ce au un astfel de produs pe masina lor sa posteze impresiile despre rezultate.
Va multumesc anticipat!
Skip ads

  • m1sh

  • Mesaje scrise: 764
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Signum 2003 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2008

  • Mesaj Privat
nu stiu ce sa spun.. inafara de faptul ca site-ul lor nu a mai fost actualizat de multa vreme (un semn de lipsa de interes fata de produsul propriu)..
sa ne comunici rezultatul.

LE: oricum, sa nu te astepti la reducerea de consum prognozata de ei. ai putea totusi sa incerci sa faci si tu testul acela de noxe (inainte si dupa). nu mai stiu exact cat costa la statiile itp, dar poate nu e mult. astfel, iti raspunzi singur la intrebare, si posibil sa distrugi si un mit Smile

LE2: din cate vad eu, e vorba de doi magneti asezati de o parte si de alta a conductei de combustibil.. am sa caut sa-mi pun si eu doi magneti pe acolo Very Happy
se pare ca tehnologia de ionizare (magnetizare) se foloseste si la alte lucruri http://www.microwaterman.co...ng_Energizers.htm

LE3: rog un cunoscator de rusa sa traduca poza asta. multumesc;
http://www.auto-mgn.narod.r...ages/fuelmax3.jpg
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
sa ne tii la curent....
Trecand peste faptul ca tipii le vand la suprapret (http://www.neomagnet.com/gassaver.htm aici e 24.9 USD, si mai e si promotie, la 2 luate unul e gratis), mie imi cam suna ca produsele alea vandute la teleshopig-uri de tipe care vorbesc repede si mult, si se crizeaza ca nu suna telefonul....
  • m1sh

  • Mesaje scrise: 764
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Signum 2003 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2008

  • Mesaj Privat
eram sigur ca reducerea aceea drastica de combustibil era pentru motorul de 4.7 litri Very Happy
pentru motorul de 2.2, nici macar nu au publicat rezultatul Very Happy

a.. si pentru reducerea consumului cu 0.5, 1, 2 litri, ai putea incerca schimbarea furnizorului de combustibil.

deci.. daca nu ai comandat inca de la ei, mai bine te orientezi catre cei din state.
Skip ads

  • mocca

  • Mesaje scrise: 512
  • Locatie: Iasi
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Oct 2007

  • Mesaj Privat
Incearca Efix de la Rompetrol si vezi daca e vre-o schimbare la consum....Eu am un Opel vectra motor 1.8 si pot zice ca consumul a mai scazut putin

Bafta
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
Hai ma fiti seriosi. Laughing Are un vecin asa ceva si in afara de a ingreuna masina nu face nimic. Laughing
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
GPL e singura varianta verificata si confirmata.


Ultima modificare facuta de dodo_13 la Mar 14 Apr, 2009 4:36 pm
  • jE

  • Mesaje scrise: 8,458
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Astra 2005 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 04 Jun 2006

  • Mesaj Privat
elegance, deci creeaza downforce, tine masina mai bine pe drum la viteze mari?
Skip ads

  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Daca punea magnetii in portbagaj, poate...
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
http://www.micapublicitate....422&contact=1


Eu folosesc acest produs de 1 an si a scazut consumul de la 11-12 la 8-9 L/100 in Bucuresti.

Am folosit si magneti dar se lipea benzina de conducte si trebuia curatata instalatia cam la 3000 de km
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Anuntul expira: 06.06.2008 (in -312 zile) ANUNT EXPIRAT !

vrei sa pacalesti oamenii "McMoto" Smile)
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Smile) A expirat ca am cumparat eu tot.
Skip ads

  • DB77AAA

  • Mesaje scrise: 6,715
  • Locatie: Dambovita
  • Masina: Vectra 2005 Z19DTH 200CP
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Jan 2007

  • Mesaj Privat
Bre, stange putin cureaua si pune gpl. La gpl daca e mester cel ce il monteaza, poate scoate consum de gaz mai mic pe benzina.
  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
La masina ta frumoasa (din garaj), nu cred ca ai pune o butelie in portbagaj, chiar daca s-ar diminua consumul. Este o chestie de masina, daca voiam consum redus si confort minim, nu cumparam Vectra C 18 cm cubi, 140 cp consum urban aprox. 14/100 benzina si mai conduceam inca masina pe care o conduce acum sotia - Peugeot 206 - 64 cp consum urban 6/100 motorina
Chestia asta cu magnetii eu cred ca este o smecherie de luat banii la fraieri, cam ce a scris si @JE
Voi chiar credeti ca astia de la GM sau alti producatori au pus o gramada de sisteme electronice, (care se cam strica, ca este plin forumul de probleme cu sonde, senzori, etc) pentru a diminua noxele si a diminua consumul si nu puneau 2 magneti pe admisie?
  • adi_iacob

  • Mesaje scrise: 156
  • Locatie: Buzau
  • Masina: Astra 2008 Z16XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 28 Jun 2008

  • Mesaj Privat
Facatura pe fata, si nu e singura. Ventilatoare electrice de pus pe admisie cu rol de turbo, instalatii de imbogatire cu hidrogen a combustibililor fosili, aditivi minune de refuza masina sa mai consume benzen si fuge ca (de) dracu dupa tratatmentul respectiv.... Ca sa inchei aici, mare e gradina Domnului, dar unii reusesc sa sara gardul, totusi... Shocked
  • cristian_

  • Mesaje scrise: 248
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Cred ca ar trebui combinat cu acest dispozitiv , care mareste puterea motorului, nu conteaza ca-i pe carbuni sau cu apa, benzina, gpl, motorina,kerosen.

http://www.okazii.ro/catalo...a-GPL-Putere.html
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Alta tepusa, arunci banii pe prostii.
Nu inteleg de ce ai luat asa motor mare, credeai ca nu consuma pe masura ?
  • iso

  • Mesaje scrise: 1,347
  • Locatie: Galati
  • Masina: Insignia 2010
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 01 Mai 2005

  • Mesaj Privat
... e tare Vortexu' asta Laughing , iti insurubeaza aerul in motor de n'ai treaba . Laughing Te intrebi daca nu cumva vortexu de aer astfel format n'o sa'ti stinga flacara de la bujie ... Laughing
  • m1sh

  • Mesaje scrise: 764
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Signum 2003 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2008

  • Mesaj Privat
da' voi ati citit forum-ul la vortex? te pi*a rasul Very Happy
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Nuuuu ! Da un link ca vreau sa ma distrez putin.
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR