Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • pstefan

  • Mesaje scrise: 366
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Corsa 2004 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Jul 2007

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:Alta tepusa, arunci banii pe prostii.
Nu inteleg de ce ai luat asa motor mare, credeai ca nu consuma pe masura ?


Omul vrea sa schimbe motorul de pe masina cu altul mai mic Smile) Ce uameni...
Skip ads

  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Sa fiu suspendat! Fac reclama pentru cel mai tare produs scos pe piata auto: VORTEX Laughing

Buna ziua! Va prezentam un produs inovativ pentru reducerea consumului si pentru marirea puterii automobilului dvs.
Prin generarea unui efect de vortex, aerul va intra in motor in forma de spirala, fapt ce va cauza un mai bun amestec al combustibilului si o ardere completa a amestecului. Senzorul de oxigen de dupa motor va masura o cantitate mai mica de oxigen nears si va comanda pompei de injectie injectarea a mai putin carburant. Efectele vor fi pe de o parte un consum redus cu pana la 20% si o marire a puterii cu pana la 15CP (masina va avea un sprint mai puternic iar turatia va fi modificata in bine).
Nu pierdeti garantia masinii dvs si nu exista efecte adverse. Montajul este foarte simplu. Aveti nevoie doar de o surubelnita pentru a desface furtunul de aer. Toti clientii din Bucuresti beneficiaza de montaj gratuit al vortex-ului iar cei din provincie de livrare gratuita. In cazul in care nu sunteti multumit de produs, in 30 de zile primiti banii inapoi si demontam vortex-ul, fara niciun comentariu. (Pana acum nu am avut niciun caz)
Cautam distribuitori in toate judetele tarii.
Va multumim pentru ca ati citit acest anunt. De abia asteptam sa va servim cu un produs de calitate fabricat din Aluminiu special pentru avioane taiat la cele mai inalte standarde. Acest produs va rezista chiar mai mult decat masina dvs.
Am montat deja Vortex-uri pe diverse marci auto: de la Audi Q7 si BMW X6 pana la Skoda, VW sau Dacia. Toti clientii nostri au fost extrem de multumiti si ne-au recomandat cu incredere prietenilor lor.
Obiectivul nostru este satisfactia totala a clientilor nostri!
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Inca un partz in punga... Laughing
... comsum scazut cu 20%... Laughing
... daca ar fi fost asa, v-ar fi rapit japonezii, cu "inventie" cu tot... Laughing
  • zafirul

  • Mesaje scrise: 1,444
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2001 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Apr 2004

  • Mesaj Privat
daniel_aoe a scris:...efect de vortex, aerul va intra in motor in forma de spirala,

atentie mare cind cumparati produsul, eu am fost neatent si am luat vortex facut pt UK si spirala de aer era spre stinga (e invers decit cum se conduce), trebuia sa iau cu spirala spre dreapta.
Nici nu stiti cite probleme mi-a facut treaba asta....

daniel_aoe a scris:...turatia va fi modificata in bine

ce nu am inteles eu este: unde se afla "binele" asta. Mai sus sau mai jos de 3500rot/min... Shocked


Laughing
O, duamne!
Skip ads

  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Sunteti rai. A fost montat de la Audi Q7, BMW X6 pana la Skoda, VW si Dacia si toti clientii au fost extrem de multumiti Laughing
  • corsablue

  • Mesaje scrise: 2,553
  • Locatie: Brasov
  • Masina: Corsa 2005 Z13DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 18 Feb 2008

  • Mesaj Privat
daniel_aoe a scris:Sunteti rai. A fost montat de la Audi Q7, BMW X6 pana la Skoda, VW si Dacia si toti clientii au fost extrem de multumiti Laughing

De catre cine au fost multumiti clientii? Fotografii cu fetele? Starletele sunt la alegere?
On topic: Domne da' "ginginerii" astia de proiecteaza si realizeaza motoare sunt lipsiti de creativitate si total limitati intelectual de nu au reusit ei sa inteleaga si sa accepte mirobolanta inventie realizata in atatia ani de cercetare, aceasta chintesenta a industriei auto romanesti!
Sunt tendentios si rau intentionat, mor de invidie ca a facut altul deal-ul inaintea mea. Firar sa fie!
  • mctoto

  • Mesaje scrise: 1,846
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Calibra 1993 C20NE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 16 Mai 2006

  • Mesaj Privat
Pai 20% din vortex, 27.4% din fuelmax intre 7 si 14/% din pastila pt benzina.

Daca le punem pe toate trei avem un consum scazut cu intre 54.4 si 61 %
Cred ca o sa fac o proba.Va dati seama , o sa cosum in oras 5-6% si afara 3.

Numai ca mai putem face o smecherie , maipunem un vortex la evacuare , adica unu trage ,unul impinge aerul, deci mai adaugam un procent de 20%.
Rezulata o scadere de 74.4 si 81 %. Acuma chiar ca merita, o sa consum 4 in oras si 1 afara.
  • titro

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Timis
  • Masina: Vectra 2003 Z22SE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Cei care aveti motoare 16V (deci 2 valve de admisie pe fiecare cilindru) puteti sa incercati sa montati cate un vortex inainte pe fiecare valva si atunci veti avea 2 spirale de aer in fiecare cilindru simultan, deci reducerea de consum va fi de 20 * 20 = 400% => ne facem distribuitori de combustibil Smile
Skip ads

  • m1sh

  • Mesaje scrise: 764
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Signum 2003 Z20NET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Mai 2008

  • Mesaj Privat
dancuciureanu a scris:Nuuuu ! Da un link ca vreau sa ma distrez putin.

in partea de jos a paginii cu vortex-ul .. intrebari puse de user-i si raspunsuri date de vanzator. ala il numesc ei "forum".
  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Discutia are loc in sectiunea "discutii generale" si de la inceput a fost considerata o caterinca la adresa acestor produse minune. Esti cam intransigent in vinerea mare.
Paste fericit.
  • pam

  • Mesaje scrise: 440
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 2001 y22dtr
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 19 Oct 2006

  • Mesaj Privat
titro a scris:Cei care aveti motoare 16V (deci 2 valve de admisie pe fiecare cilindru) puteti sa incercati sa montati cate un vortex inainte pe fiecare valva si atunci veti avea 2 spirale de aer in fiecare cilindru simultan, deci reducerea de consum va fi de 20 * 20 = 400% => ne facem distribuitori de combustibil Smile

Frate ,da nu s-or îmbata de cap pistoanele de atâtea spirale și vârtejuri ?
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
Nu au treaba pistoanele daca folosesti Prolong si chiar daca se sparge baia pui ceva apa Laughing
http://www.youtube.com/watc...p;feature=related cam lung filmuletul dar aveti rabdare
Sa mori de ris, eu deja mi-am curatat plaminii de tiutiun
Acum si in Romania http://www.prolong-romania.com/ ca doar botisti avem destui
Parerea americanilor:
The manufacturers of the ProLong engine additive were dealt a smack in the face by a Consumer Reports Magazine report into their product. CR attempted to reproduce the "no oil" test where all the oil was drained out of an engine which had been treated with ProLong, and then the engine was run. CR managed a maximum of 13 seconds running out of each of two engine before they seized up, welding the pistons to the barrels. The case was brought to a Federal Commision for prosecution for false advertising claims. You can subscribe to the online version of Consumer Reports here for a minimal fee, and read all about it in their October 1998 features.
Source: Consumer Reports, October 1998.


Ai grija sa nu pui Vortex ca aerul iti va invirti segmentii si ii pune in linie, va consuma ulei dar daca ai Prolong nu e bai ca asta trateaza cilindrul si mergi fara ulei fara grija pina ajung din nou in pozitia buna.
Skip ads

  • cipylan

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Galati
  • Masina: Tigra 1995 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2008

  • Mesaj Privat
La caterinca suntem primii. Ce sa va spun, toti ne pricepem la explicatii fara valoare, dar sa putem ajuta pe careva, ne cam ia durerea de cap Embarassed .
Cred ca ar trebui sa puneti mana pe carti, sa cititi putin si sa va mai si intre ceva in "capatana", iar dupa aceea sa veniti cu explicatii mai clare, ca de glume nu va intrece nimeni. De obicei dupa ce te frigi cu ciorba sufli si-n iaurt, dar pana atunci...? Trebuie sa risti. Rolling Eyes
Cand am decis sa fac comanda la produsul SFM, am vorbit cu un mecanic auto si mi-a spus ca a proiectat ceva asemanator inainte de 1990, la care se folosea si o instalatie prin care trebuia incalzit combustibilul, dar a venit revolutia si a renuntat la proiect, asa ca din punct de vedere teoretic este posibil, practic nu stiu.
Asa ca am o rugaminte, glumetii sa se limiteze doar la citit si sa-i lase pe cei care au ceva de spus cu adevarat, sa scrie. Va multumesc!
  • elegance

  • Mesaje scrise: 3,088
  • Locatie: Cluj
  • Masina: Astra 2000 Y 17 DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 31 Jul 2006

  • Mesaj Privat
The case was brought to a Federal Commision for prosecution for false advertising claims.

Oare cand o sa vedem asa ceva si in romania? Rolling Eyes cipylan una e sa fii neinformat si sa pui botu la dume de astea dar sa insisti in prostia ta e dea dreptul... romanesc. Chiar ma gandeam cati clienti au indivizii astia, dar cand ma uit la televizor si vad "ghiceste cuvantul" si restul "emisiunilor" ma ia cu durere de cap. Cred ca Tepes se intoarce in mormant la ora asta. Shocked
  • Cipiotul

  • Mesaje scrise: 2,753
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2000 Y20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Dec 2008

  • Mesaj Privat
Vortex a scris: Re: MERGE MONTAT SI PE BICICLETA !?
31 mar 2009 21:03, santakus
Salut! Da, merge. Smile

Shocked imi iau si eu
  • dodo_13

  • Mesaje scrise: 4,545
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2008 Z19DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Nu m-as mira sa-l vedem pe cipylan peste cateva zile foarte multumit de rezultat si apoi incercand sa ne vanda produsul. Nu de alta dar imi cam suna a reclama.
  • daniel_aoe

  • Mesaje scrise: 650
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2007 Z18XER
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Sep 2008

  • Mesaj Privat
Eu fac reclama! Eu sunt cu reclama!, Smile
Cipylan: Am produse SFM pentru toate tipurile: benzina, motorina, GPL, carbuni, spune cate vrei si te rezolv. Ma gasesti in sectiunea dedicata "publicitate". Este criza, pot sa fac un joit-venture cu oricine dispus. Sad
  • sorin666

  • Mesaje scrise: 3,893
  • Locatie: outside Manell's Land
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Eu am niste pastile minune pe baza de ulei de sarpe din Nevada combinat cu extract de balegar de foca de Himalaya si par pubian de urs polar din Tibet Exclamation
In rezervor, reduce consumul cu 25,625%, la masina in cauza si la toate cele stationate pe o raza de 50 de m. (sau cu pana la 100% cu motorul oprit), luat de 3 ori pe zi cu un pahar de apa, inainte de masa, reduce colesterolul, ridurile, obezitatea, vindeca cancerul, SIDA si tine loc de Viagrra...
  • dancuciureanu

  • Mesaje scrise: 16,457
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Agila 2001 Z10XE + Z12XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 26 Jun 2006

  • Mesaj Privat
cipylan ne face sa-i spunem de acum lui Sorin gura de aur (sorin666) :
Dupa ce am cautat sa ajut in primii 2 ani, am decis sa devin un pur "comentator", din cauze simple si omenesti...
- cei mai multi care cer sfaturi doresc de fapt sa le fie reconfirmata o hotarare deja luata, iar traznaile spuse de mecanicul lor "agreeat" nu pot fi schimbate.


Intelege ca noi mai stim ce e un ECU, cum calculeaza el cantitatea de benzina care trebuie injectata, cum stie el cit aer intra in motor, cum mareste avansul pina ii spune senzorul detonatii hop, cum se fac corectii amestec pe baza informatiei de la sonda lambda1.
Cit despre mecanicul tau sa-i spui ca la masinile astea oricum amestecul este incalzit ca doar nu sunt Dacii .

Tot ce s-a scris e parerea noastra ca doar asta ai vrut sa afli. O fi si caterinca si mi se pare normal sa apara deoarece pe forum ai destule informatii pe care nu doresti sa le citesti. Noi am pus mina pe carte, tu ai aplecat urechea in schimb la tot felul de informatii care sa-ti scoata banii din buzunar. Vei realiza pina la urma ca nu a scazut consumul cu nimic.

Pina iti vine minunea pune mina si citeste inclusiv link-urile din text poate te lamuresti :
http://www.carbibles.com/fu...ne_bible_pg3.html

Daca tot nu ne crezi pe noi sau materialul lui Chris care e plin de trimiteri la documente, reviste etc. vezi testele facute de fifth gear http://fifthgear.five.tv/js...&sa.y=10#1046


Ultima modificare facuta de dancuciureanu la Sam 18 Apr, 2009 1:46 pm
  • cipylan

  • Mesaje scrise: 172
  • Locatie: Galati
  • Masina: Tigra 1995 X14XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jul 2008

  • Mesaj Privat
Cit despre mecanicul tau sa-i spui ca la masinile astea oricum amestecul este incalzit ca doar nu sunt Dacii


Amicul despre care va spuneam chiar facea testele pe o Dacia 1310 si nu a spus nimic de incalzirea combustibilului la masina mea, dar ce vrei daca unii citesc printre randuri, nu vor intelege, nici de ce unii pot tine diferit obiecte cu palma deschisa si indreptata catre pamant.


Ultima modificare facuta de cipylan la Sam 18 Apr, 2009 1:50 pm
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR