Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • Roly

  • Mesaje scrise: 436
  • Locatie: Germania
  • Masina: Insignia 2014 1.6 SIDI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Am vazut pe net ca ar fi super eficienti senzorii de parcare electromagnetici. Nu trebuie gaurit spoilerul si ca zona de actiune este intre 10 si 80 cm.
Skip ads

  • Roly

  • Mesaje scrise: 436
  • Locatie: Germania
  • Masina: Insignia 2014 1.6 SIDI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Link:http://www.xenonshop.ro/sistem-electromagnetic-pentru-parcare-pr-16176.html
  • ludi_f

  • Mesaje scrise: 363
  • Locatie: Hunedoara
  • Masina: Astra 2007 Z13DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 17 Jul 2007

  • Mesaj Privat
pare interesant...eu am clasici si nu am 100% incredere in ei. La ce zici tu trebuie data bara jos...putin mai usor decat sa dai gaurile alea.
Daca nu as avea as fi tentat sa incerc.
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Bara trebuie data jos in ambele cazuri de montaj,dar senzorii de parcare electromagnetici cred ca sunt ceva mai performanti decat cei clasici(cu ultrasunete...sper sa nu gresesc Very Happy ) Asteptam sa-si monteze colegii...sper sa sparga cineva gheata,sa nu gandim toti asa Smile) Am gasit si eu,insa cam scump mi se pare.De la 79E in sus,aici gasiti cateva detalii tehnice:
http://www.preisroboter.de/ergebnis2064653.html
Skip ads

  • Roly

  • Mesaje scrise: 436
  • Locatie: Germania
  • Masina: Insignia 2014 1.6 SIDI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Capella vezi link-ul de mai sus , acolo costa 150 ron( NU FAC PUBLICITATE daca moderatorii considera altceva ii rog sa stearga).
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Am vazut Roly,dar eu nu sunt in tara,ma indoiesc ca respectivul mi-ar trimite aici pachetul.Daca le vinzi tu sau cunosti respectiva persoana da-mi PM cu adresa ta de e-mail sau id de messenger.
  • Roly

  • Mesaje scrise: 436
  • Locatie: Germania
  • Masina: Insignia 2014 1.6 SIDI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Eu nu am nici o legatura , eu am gasit site-ul din intimplare.
  • katana

  • Mesaje scrise: 31
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Vectra 2006 z19dti
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Oct 2008

  • Mesaj Privat
eu stiu ca daedalus si-a pus asa ceva...
poate ne lamureste el mai bine...
din ce am vazut sunt ceva gen o foita de aluminiu care se lipeste pe interiorul barii...
mai multe detalii nu stiu sa va dau...
Skip ads

  • Tiby

  • Mesaje scrise: 147
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2004 Y17DT
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Nov 2006

  • Mesaj Privat
Din cate stiam eu de acum 2 ani,acest tip de senzori nu sunt chiar asa de siguri.Dar poate s-au schimbat intre timp.Cei pe care i-am vandut cand eram reprezentant, dadeau erori cateodata la aprecierea distantei.Mai multe detalii despre ei nu mai stiu.
  • Roly

  • Mesaje scrise: 436
  • Locatie: Germania
  • Masina: Insignia 2014 1.6 SIDI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2009

  • Mesaj Privat
@Tiby- Cele cu ultra sunete sunt mai sigure? Vindeai si asa ceva?
  • daedalus

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2007

  • Mesaj Privat
salutare, eu mi-am montat senzori din asti electromagnetici. Sunt f precisi, singura problema pe care am observat-o dupa montaj...trebuie sa ii montati la 50 de cm inaltime fata de sol altfel cand se inclina masina si se apropie prea mult de sosea urla de nebuni. In rest toate cele bune au meritat cei 200 de lei. \chiar isi fac treaba. Ca montaj nu a durat decat 1 ora, cat sa dai bara jos sa o speli bine si sa o pui la loc
  • Roly

  • Mesaje scrise: 436
  • Locatie: Germania
  • Masina: Insignia 2014 1.6 SIDI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Sunt exact ca cele din reclama?
Skip ads

  • daedalus

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2007

  • Mesaj Privat
sunt astia de aici http://www.xenonshop.ro/sis...are-pr-16176.html .In instructiuni nu scrie distanta fata de sol, dar am gasit undeva pe net ca ideal ar fi la 50 cm de sol. Joia viitoare puteti sa le studiati la intalnire
  • Roly

  • Mesaje scrise: 436
  • Locatie: Germania
  • Masina: Insignia 2014 1.6 SIDI
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Jan 2009

  • Mesaj Privat
Eu am carlig de remorcare , oare nu o sa-mi piuie tot timpul?
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Ba da. Am vorbit cu persoana care vinde aceºti senzori ºi mi-a spus cã afecteazã funcþionarea, dacã maºina are cârlig de remorare. Aºadar eu am renunþat la senzori, deoarece am mare nevoie de cârlig. Numai bine
  • D_M_G

  • Mesaje scrise: 2,274
  • Locatie: Alta tara
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Feb 2009

  • Mesaj Privat
Eu am acest model! http://www.nettrading.ro/LE...DPARK/ledpark.htm cumparati cu 80 Lei si sunt foarte multumit de ei ! Dupa instalare am facut verificari cu ruleta...si am ramas surprins de acuratetea lor! Dar...depinde foarte mult de felul cum sunt instalati! Daca se respecta distantele intre ei, inaltimea fata de sol si pozitia fiecarui senzor din cele 4, sunt extrem de precisi! In plus acopera o arie destul de mare si in lateralele masinii! Un unghi de aprox 25 grade! Unii s-au plans ca nu fac serviciu bun...poate eu am avut noroc, cine stie...!
Cei electromagnetici mi se par limitati ca suprafata de lucru si in plus orice metal prin aproprierea senzorului creaza perturbatii ! Oricum fiecare alege ce doreste in final!
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
RANGA a scris:
Cei electromagnetici mi se par limitati ca suprafata de lucru si in plus orice metal prin aproprierea senzorului creaza perturbatii !

Eu as fi interesat sa-mi montez sistemul electromagnetic(pentru ca nu mai este nevoie sa gauresc bara),dar la ce referi mai sus?METAL adica un surub de la suportul pentru numar ii influenteaza sau un METAL care este pe strada in spatele masinii?
@daedalus ai avut parte si de ²alarme² false?
  • daedalus

  • Mesaje scrise: 265
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2007 y17dtl
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 10 Dec 2007

  • Mesaj Privat
daca instalezi antena senzorului la 50 de cm fata de sosea va functiona ireprosabil. In plus este suficient de lunga respectiva antena incat acopera si lateralele. Principiul de functionare este destul de simplu, cand este alimentat montajul, el stabileste un camp electromagnetic de referinta(chiar daca tu ai pus un bloc de plumb langa el spre exemplu) si te avertizeaza in functie de cum se modifica acel camp magnetic(deci cum te misti tu pe langa diferite obiecte). In consecinta poti sa ai si 7 carlige de remorcare ca nu e bai. Eu am montati senzorii cam de 1 luna si sunt f multumit, pana acum nu au dat alarme false, in plus am evitat odata un caine
  • Edwin

  • Mesaje scrise: 6,068
  • Locatie: Bistrita-Nasaud
  • Masina: Zafira 2006 z19dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Edwin a scris:Ba da. Am vorbit cu persoana care vinde aceºti senzori ºi mi-a spus cã afecteazã funcþionarea, dacã maºina are cârlig de remorare. Aºadar eu am renunþat la senzori, deoarece am mare nevoie de cârlig. Numai bine


Se pare cã cel cu care am vorbit a greºit când a spus cã, nu se pot monta senzori electromagnetici, dacã maºina este dotatã cu cârlig de remorcare. Aici gãsiþi descrierea completã a modului de funcþionare: http://www.proxel.com/features.htm
  • CapellaCt

  • Mesaje scrise: 1,624
  • Locatie: Deutschland
  • Masina: Vectra 2004 Z18XE
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 27 Nov 2007

  • Mesaj Privat
Deci este testata instalatia,avem martori este ok Smile V-a sunt recunoscator acum daca-mi spune cineva de unde a cumparat,in cate zile ajung,cum se face plata(prin transfer bancar,la posta...).Daca cineva stie un punct de dsfacere in Resita sau imprejuriomi ar fi ideal.
daedalus a scris:sunt astia de aici http://www.xenonshop.ro/sis...are-pr-16176.html .

Tu de aici i-ai comandat?
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR