Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Discutii Generale
  • 4EST

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Eddie m-a delegat sa va anunt eu pe aceasta cale, fiindca el e tare suparat:

Dupa ce si-a schimbat oglinda/bara fata/alte elemente estetice ce masina arata a Leon Cupra, dupa ce a facut 500m din service fiind pe banda 1, un taxi de pe banda a 3-a a vrut sa faca dreapta la semafor, pe dupa troleul de pe banda 2, prin fata lui Eddie.

A incercat sa-l evite, taxi-ul i-a ras partea stanga a masinii, si el incercand sa intre inapoi pe banda a sarit peste refugiul din intersectie (triunghiul format de drum si breteluta), astfel zdrobind bara fata, elemente la motor (intercooler, pale elice), roata dreapta deplasata cu bascula indoita, prag dreapta indoit, o janta varza, inca 2 rase, usi/praguri indoite.

Ce mai, era cam varza masina Sad

Ghinion imens ce a avut, doar la 500m de service

Masina se va repara pe RCA-ul respectivului, costuri estimative - ~300 mil lei

Ne pare rau din suflet eddie7000rpm.
Skip ads

  • florinike

  • Mesaje scrise: 1,582
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2001 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Feb 2005

  • Mesaj Privat
Subscriu 4est...intr-adevar...tare trist Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
  • zero

  • Mesaje scrise: 307
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Desi nu il cunosc pe acest edie, chiar ii nasol ce a patit Sad
Stiu cum ii sa bagi bani si munca in masina ... si dupa aia sa te feresti toata ziua de taximetristi prosti.

Cred ca nu am drum de oras, fara sa o fac manevra brusca sa feresc un taximetrist prost.

Imi pare rau.
Daca ai ocazia, baga o mama de batuta in nenorocitul ala.
  • remusnrs

  • Mesaje scrise: 89
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Ceasul rau .. INSA K orice lucru .. se repara. Acum o sa o faca SI MAI suparata ..si de indicat - o bara d-aia de otel in fata Wink
Skip ads

  • zero

  • Mesaje scrise: 307
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Daca as avea bani, mi-as lua un Hummer, si as conduce doar REGULAMENTAR Smile
Cine nu respecta regula ... Smile
  • chiciuc

  • Mesaje scrise: 1,372
  • Locatie: Craiova
  • Masina: Vectra 1997 X20DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 29 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Sad
  • roBERT

  • Mesaje scrise: 1,724
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2002 Z20LET
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 09 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Imi pare rau pentru ce i s-a intamplat, nici la dusmani nu doresc sa pateasca asa ceva, am eu o presimtire ca va dori sa o vanda dupa aceasta reparatie...
  • zero

  • Mesaje scrise: 307
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Jul 2005

  • Mesaj Privat
Eu deja nu mai suport taximetristii ... azi pentru 3 am franat ca nebunu!
Depasiri pe dreapta, neacordari de prioritate ... etc.
Skip ads

  • maiandrei

  • Mesaje scrise: 4,711
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Insignia 2018 B20DTH
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 20 Dec 2004

  • Mesaj Privat
Sa-i ia mama dracu pe taximetristi! In turcia sunt la fel de magari Sad
  • 4EST

  • Mesaje scrise: 686
  • Locatie: Brasov
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 30 Apr 2004

  • Mesaj Privat
Masina se pare ca nu a fost afectata la structura. Doar bascula si probabil telescopul fata s-au strambat. In rest se pare ca n-are nimic. in ~10 zile ar trebui sa fie gata.

Sa vedem cum merge atunci
  • amo

  • Mesaje scrise: 7
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Aveti dreptate fratilor cu taximetristii astia! Numa tarani! Si cand te gandesti ca ar trebui sa duca pe bietii oameni in siguranta la destinatie.Azi toti fraierii care n-au ce face acasa fac taximetrie, trebe sa casti ochii bine si sa-i feresti daca ti la masina ta
Imi pare rau si mie de ce a patit baiatu.
  • doru_a

  • Mesaje scrise: 471
  • Locatie: Deva/Hunedoara
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2005

  • Mesaj Privat
zero a scris:Daca as avea bani, mi-as lua un Hummer, si as conduce doar REGULAMENTAR Smile
Cine nu respecta regula ... Smile

Laughing Laughing ce noroc pe noi ca n-ai bani de Hummer!
Acum, vorbind serios nu stiu cati dintre noi au curajul sa se priveasca in oglinda si sa spuna ca in viata lor n-au incalcat cel putin una din regulile de circulatie rutiera. Pur si simplu eu cred ca omu' a avut ghinion (poate si ceva viteza) si nu cred ca trebuie blamati toti taximetristii pentru asta. Eu am intalnit si oameni de treaba printre ei. De exemplu odata m-am ratacit prin Cluj si nu mai stiam pe unde sa ies spre Turda. Am intrebat un taximetrist si mi-a explicat , dar vazand ca nu prea inteleg s-a oferit sa ma scoata el din Cluj. L-am urmat pana la iesirea din Cluj si n-a vrut sa-mi ia nimica cu toate ca m-am oferit sa-i platesc cursa.
Skip ads

  • NeSeCeul

  • Mesaje scrise: 16
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 12 Apr 2005

  • Mesaj Privat
Cred ca esti taximetrist! Laughing Laughing
Ce tot vorbim aici se stie ca taximetristii sunt cei mai varza si in acelasi timp si cei mai tupeisti soferi, dupa ei urmeaza soferii celebrelor microbuze care ati vazut ce fac pe sosele.
Cat despre Eddie imi pare rau, se poate intampla oricui
  • doru_a

  • Mesaje scrise: 471
  • Locatie: Deva/Hunedoara
  • Masina: Astra 1992 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Sep 2005

  • Mesaj Privat
NeSeCeul a scris:Cred ca esti taximetrist! Laughing Laughing
...

Pe ce pui pariu!? Laughing
N-am zis ca nu-l compatimesc pe Eddie pentru ceea ce i sa intamplat, dar spuneam ca mai sunt si oameni de treaba printre taximetristi, altruisti si care te ajuta in trafic.N-ai gresit niciodata, sau poate faci parte categoria celor care ridica piatra?
  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Eu am invatat soferie de la un fost taximetrist. Un sofer tanar(fost coleg de munca), dar foarte bun cu colacul in mana. Mi-a spus un lucru esential despre taximetristi. E de ajuns sa vada catusi de putin ca iti este frica sa te bagi si ii eviti,si imediat profita,fara sa tina cont de regulile de circulatie sau macar de etica.Ti-au luat fata, iar daca mai comentezi te injura ca la usa cortului.
Asa ca, de cele mai multe ori, sunt mai vigilent decat iei si nu ii las sub nici o forma. Daca vad ca n-au sanse se lasa pagubasi ,atunci intra ei in postura de a se teme de mine..si sititi de ce? ca masina aia e painea lor.
Eu am condus in 10 ani de cand am permisul,peste 300.000 km(nu este o lauda..serios).Mi-a placut si imi place si acum la fel de mult ca la inceput.Cam stiu ce le poate capul.
Sa nu va inchipuiti ca am fost taximetrist Laughing Laughing Laughing ...nu!!!...agent de vanzari.
Imi pare tare rau pentru TIZUL meu si ii transmit toate cele bune si nervi de otel.Si sa-si ia un Hammer!!! Dupa cum e si un motto al unui forumist(nu mai stiu cine)..."Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul"

Io'te beleaua...am tinut ca asta al 100-lea meu post sa fie destinat cuiva care are nevoie de un raspuns pt masina lui....dar n-am rezistat tentatiei subiectului Twisted Evil Wink
  • moshulanu

  • Mesaje scrise: 8
  • Locatie:
  • Masina:
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 11 Jun 2005

  • Mesaj Privat
Eu am o Supernova pe care nu o protejez prea mult (urmeaza sa-mi iau Opel , daia sunt aici) iar la fazele cu taximetristi care sunt scrise mai sus pur si simplu nu ma feresc si stau pe banda mea.
Nu am intalnit nici un taximetrist pana acum care sa ma loveasca
Cand vad ca nu-i lasi sa se bage nu insista si renunta, chiar daca unii mai claxoneaza

Dar intr-adevar, tre sa ai tupeu mai mare ca ei!
E un fel de razboi al nervilor pe care ei il stiu si mizeaza pe faptul ca o sa cedezi tu primul
  • Johnny Bravo

  • Mesaje scrise: 128
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Astra 2005 1.7 DTL
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 03 Mai 2004

  • Mesaj Privat
Da, insa cand tu ai o masina de 15.000+ euro si taximetristul are o gioarsa de 2000 de euro, mai risti in acest razboi? Cine este mai stresat in acest razboi???

Si eu am aceleasi probleme cu taximetristii. De vre-o luna jumate insa nu mai am masina. Realizez acum, de cand merg cu ITB-ul ce stresat eram din cauza mersului cu masina. Nervi dimineata, nervi seara. Dupa ce ca ajungeam acasa tarziu, eram si nervos din cauza unor rahaturi.

Taximetristul isi baga picioarele, el are dacie si se repara ieftin, mizeaza pe faptul ca tu, avand o masina scumpa, nu vei risca o tamponare. MAJORITATEA sun niste nenorociti.
In legatura cu privitul in oglinda... nu exista nimeni sa nu fi incalcat vre-o regula de circulatie insa nici un sofer normal nu le incala asa cum fac taximetristii si soferii profesionisti.
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Da e super cand merg cu o Dacie 1310 din 1985 in trafic aglomerat si nu ma intereseaza nici un scecher care se baga in fata mea sau imi taie calea. Te feresc imediat pentru ca Dacia toata costa cat o bara de a lor Chiar si Logan sau Solenza. Are RCA sunt in regula tehnic ce-i pun eu sa se bage in fata???Dacia urmeaza sa se caseze in primavara fiind folosita pentru transporturi grele si murdare(constructii)...A costat 300 Euro acum 3 ani.
Cea mai mare problema in Ro. este lipsa de respect fata de ceilalti soferi si disciplina in lipsa politiei de circulatie>Acum ceva ani in urma erau politisti la vanatoare la fiecare trecere de pietoni, azi sunt pe cale de disparitie.
  • zafira 2.0 automatic

  • Mesaje scrise: 1,031
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Zafira 2003 y20dth
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 15 Nov 2005

  • Mesaj Privat
Este vorba de smecheri in viteza am scris gresit..
  • eduard33

  • Mesaje scrise: 1,502
  • Locatie: Bucuresti
  • Masina: Omega 1997 X20XEV
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 24 Nov 2004

  • Mesaj Privat
Modifica si tu cu "EDIT" nu mai posta din nou. Wink
Skip ads

  1. Home
  2. Discutii Generale

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR