Ai uitat parola?


  1. Home
  2. Opel Vectra
  • gabieny

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2008

  • Mesaj Privat
De vreo cateva zile am o probl cel putin ciudata.Am inceput sa aud destul de clar un zgomot ca si cum as avea sub masina un bidon de plastic pe jumatate plin cu lichid care clipoceste la orice miscare.Chiar si dupa ce opresc masina se mai aude cateva secunde.Mentionez ca in general am in rezervor cel putin 20 litri,circul mai mult prin oras,Acum cateva zile am avut de facut un drum mai lung si am bagat vreo 40 litri in total.Si cred ca de atunci a inceput sunetul ala enervant.Daca a mai avut cineva probl asta il rog sa-mi spuna.Am un opel vectra din 1996 pe benzina 1,6 16 v.Altfel masina merge impecabil ,nu am observat nici o schimbare in afara acelui zgomot de-a dreptul enervant!
Skip ads

  • mackiss

  • Mesaje scrise: 173
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2009

  • Mesaj Privat
asa face cand e rezervorul jumatate sau spre plin
incearca sa ai doar 15 l sa vezi daca face la fel
  • gabieny

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2008

  • Mesaj Privat
O sa las pana raman vreo 15 litri desi nu mi se pare normal.Oare sunt compartimentate rezervoarele astea?Asa zicea un prieten si daca un perete din rezervor e dus benzina are mai mult spatiu si astfel apare sunetul ala.Astept si alte pareri poate este cineva care a mai avut aceeasi probl.Mackiss, multumesc , ar fi bine ca raspunsul tau sa fie solutia.
  • stefan953

  • Mesaje scrise: 27
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Vectra 1991 C16NZ
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Apr 2008

  • Mesaj Privat
E sigu un clipocit
Se mai intampla cel putin asta am eu pe o vectra A din 91 , tampoanele de cauciuc de la amortizor presate si joaca foarte putin in locas in sus si in jos iar prin oras prin damburi sau la rosturile dintre placile betoneaza clancane aproape de parca ar fi rezervorul ceva asemanator cu bidonul tau.
Skip ads

  • gcom61

  • Mesaje scrise: 935
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Meriva 2005 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Este clipocit in mod sigur.Si eu patesc la fel cand se mai goleste rezervorul;este destul de enervant mai ales cand rulezi pe un drum cu denivelari.
  • CosmineLis

  • Mesaje scrise: 359
  • Locatie: Iasi
  • Masina: Astra 2003 y17dt
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 13 Aug 2008

  • Mesaj Privat
De cand umblu cu plinul clipoceste intr-una.Am zis sa nu mai pun sa las sa se mai goleasca,am acum vreo 30 de litri si tot asa face.Inainte cand umblam cu 15-20 litri nu zicea nimic Very Happy
  • gabieny

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Ma bucur ca suntem mai multi interesati de probl asta.Astept sa ajung la vreo 20 litri sa vad atunci daca mai suna .;Pana la urma remediul ar fi sa umblam cu benzina putina?Sau sa dam muzica mai tare!
  • mackiss

  • Mesaje scrise: 173
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2009

  • Mesaj Privat
exact muzica mai tare
Skip ads

  • gcom61

  • Mesaje scrise: 935
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Meriva 2005 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Setati si voi radioul sa-si creasca volumul in acelasi timp cu cresterea vitezei.
  • sogor

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2009

  • Mesaj Privat
si la mine se intimpla acelas fenomen.Practic in rezervor trebuie sa fie asa numitele Spargatoarele de valuri ,nu stiu daca opelurile vectra au asa ceva .la mine cind mai am intre 40si 18litri ,la frinare zici ca ai cava care se plimba in porbagaj.o sa merg special la un atelier de dezmembrari si sa tai un rezervor de la una avariata .te voi anunta cind am sa descopar fenomenul.Cred ca solutia cu muzica este o gluma.Calatorii fara necazuri.
  • gabieny

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2008

  • Mesaj Privat
Solutia cu muzica este intr-adevar haz de necaz.Mai am vreo 20 litri in rezervor si sunetul a inceput sa nu mai fie atat de pronuntat.Sogor,daca ajungi sa vezi cum arata un rezervor de opel vectra pe interior te rog sa ne anunti si pe noi,cred ca suntem mai multi interesati de chestia asta.Drum bun la toata lumea!
  • mackiss

  • Mesaje scrise: 173
  • Locatie: Dolj
  • Masina: Vectra 2002
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 22 Jan 2009

  • Mesaj Privat
ar trebui sa aibe acele sprgatoare de valuri dar se pare ca vectra nu are asa ceva (cel putin astea pana in 1999...cred)
Skip ads

  • gcom61

  • Mesaje scrise: 935
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Meriva 2005 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
Eu m-am uitat in rezervorul meu(al masinii) si nu are absolut nimic la capitolul sparge val.
  • sogor

  • Mesaje scrise: 44
  • Locatie: Valcea
  • Masina: Vectra 1997 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 14 Feb 2009

  • Mesaj Privat
nu va suparati cum ati putut sa vedeti daca sint sau nu acele spargatoare de valuri?
  • gcom61

  • Mesaje scrise: 935
  • Locatie: Giurgiu
  • Masina: Meriva 2005 z14xep
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 25 Mai 2008

  • Mesaj Privat
A trebuit sa demontez pompa de alimentare+sonda nivel benzina,si pt. ca rezervorul era aproape gol (2-3 l)m-am uitat cu o, lampa portabila si m-am ajutat si de o oglinda.
  • gabieny

  • Mesaje scrise: 59
  • Locatie: Mures
  • Masina: Vectra 1996 x16xel
  • Status: Offline
  • Cont inregistrat: 05 Nov 2008

  • Mesaj Privat
E clar!Am cu ceva mai putin de 20 litri si clipocitul nu se mai aude deloc.
Skip ads

  1. Home
  2. Opel Vectra

Discutii similare

Intra in ClubOpel!

check Cea mai mare comunitate Opel
check Intalniri locale
check Skip Ads
check Vinzi/Cumperi
check Gratuit pe viata




CO+FB CO+FB CO+YT CO+IG CO+TWTR